2011 06 01

NBA superfinalą pergale pradėjo Majamio „Heat“ krepšininkai

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo rungtynės prasidėjo Majamio „Heat“ pergale. Rungtynėms nebuvo registruotas Žydrūnas Ilgauskas, o jo komanda nugalėjo Dalaso „Mavericks“ ekipą rezultatu 92:84 (16:17, 27:27, 22:17, 27:23).
NBA finale namų pranašumą turi Majamio krepšininkai
NBA finale namų pranašumą turi Majamio krepšininkai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo devintoji iš eilės „Heat“ pergalė savo arenoje šio sezono atkrintamosiose varžybose.

24 taškais prie pergalės prisidėjo LeBronas Jamesas (9 atkovoti kamuoliai), 22 – Dwyane'as Wade'as (10 sugriebtų kamuolių), 19 – Chrisas Boshas (9 atkovoti kamuoliai), 12 – Mario Chalmersas, 7 – Udonis Haslemas.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Dirkas Nowitzkis (27 tšk.), Shawnas Marionas (16 tšk. ir 10 sugriebtų kamuolių), Tysonas Chandleris bei Jasonas Kiddas (po 9 taškus).

Abiejose ekipose netrūksta lietuviškų akcentų. „Heat“ garbę aikštėje gina lietuvis Žydrūnas Ilgauskas, kuriam būsimasis NBA finalas yra viena iš paskutinių galimybių iškovoti išsvajotąjį žiedą. Tuo tarpu „Mavericks“ komandos gretose Alvydas Pazdrazdis užima tarptautinių skautų direktoriaus pareigas.

NBA finalo serijoje bus kovojama iki 4 pergalių.

Antrąsias finalo serijos rungtynes komandos ketvirtadienį vėl žais Majamyje.

2006 metais NBA lygos finale Majamio „Heat“ klubas Dalaso „Mavericks“ krepšininkus nugalėjo 4-2 bei vienintelį kartą tapo čempionu.

Rungtynės:

Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai, po Chriso Bosho baudos metimų ir LeBrono Jameso dvitaškio jie pirmavo 4:0. Čia pat taikliu metimu atsakė „Mavericks“ lyderis Dirkas Nowitzkis, o dar po minutės vokietis rezultatą išlygino, realizavęs abu baudos metimus. Kėlinuko viduryje „Heat“ perėmė iniciatyvą ir po L.Jameso dvitaškio su pražanga rezultatas tapo 11:5. Dalaso ekipoje lyderio estafetę perėmė veteranas Jasonas Kiddas, pataikęs du tolimus metimus iš eilės – 11:13. Netrukus tritaškis į Majamio ekipos krepšį įkrito jau po Jasono Terry metimo, kuris vėliau dviem taikliais baudos metimais persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 17:16.

Antrame kėlinuke nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnio nei keturių taškų pranašumą. Į Ch.Bosho ir M.Millerio metimus svečiai atsakė J.Terry ir D.Nowitzkio taikliais šūviais. Ketvirčio viduryje taškus savo komandai rinko Shawnas Marionas – 29:30, tuo tarpu „Heat“ gretose išsiskyrė žvaigždžių trio bei Mario Chalmersas, prieš didžiąją pertrauką neleidęs svečiams įgyti didesnio pranašumo, pataikydamas du tritaškius – 44:43.

„Mavericks“ galingai pradėjo trečiąjį kėlinuką. Sh.Marionas, D.Nowitzkis ir Deshawnas Stevensonas be atsako įmetė septynis taškus – 51:43. Dwyane’as Wade’as sėkmingai užbaigė dvi atakas iš eilės ir rungtynės toliau klostėsi įprasta vaga – komandos geriau gynėsi, nei puolė, ir jas skyrė ne daugiau kaip du metimai. Likus kiek daugiau nei dviem minutėm Udonis Haslemas išlygino rezultatą – 57:57, o dar po minutės L.Jameso tritaškis leido šeimininkams po ilgos pertraukos išsiveržti į priekį – 60:59. „Karalius Jamesas“ įspūdingai atakavo iš toli – visi keturi bandymai pasiekė tikslą, o paskutinis krepšį perskrodė paskutinę trečiojo kėlinuko sekundę – 65:61.

Ketvirtame kėlinuke „Heat“ iškart pataikė iš toli – antrąkart rungtynėse pasižymėjo M.Milleris – 68:63. D.Nowitzkis ir U.Haslemas apsikeitė metimais vienas per kitą – 70:66. D.Wade’as pataikė iš vidutinio nuotolio, U.Haslemas pridėjo du taškus su pražanga. Dalaso ekipa atsakė tolimu D.Stevensono metimu bei Tysono Chandlerio baudos metimu – 70:75. Lemiamos mačo akimirkos priklausė D.Wade’ui. Iš pradžių jis pataikė dvitaškį, vėliau įspūdingai apsigynė, blokavęs Sh.Mariono metimą, o kitoje atakoje tikslą pasiekė jo tolimas metimas – 82:73 likus trims minutėms. Kaip įprasta, dvikovos pabaigoje Dalaso ekipoje atakas patikėta užbaiginėti D.Nowitzkiui, kuris pelnė šešis taškus iš eilės – 79:85. M.Chalmersas sumetė baudas, o po netaiklaus J.Kiddo tritaškio D.Wade’as įspūdingai persivarė į varžovų aikštės pusę ir atidavė perdavimą Ch.Boshui – 89:79. Šeimininkai dar spėjo pasismaginti – D.Wade’as užmetė kamuolį L.Jamesui, kurio galingas dėjimas sudrebino „Mavs“ krepšį. Galutinis rezultatas – 92:84.