NBA: trigubas Rajono Rondo dublis, „Lakers“ pergalė prieš „Spurs“ ir „Top 10“

Zaza Pachulia ir Rajonas Rondo
AP/Scanpix nuotr. / Zaza Pachulia ir Rajonas Rondo
Šaltinis: Tritaskis.lt
0

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate buvo sužaista vienuolika mačų. Svečiai iškovojo šešias pergales, o arenų šeimininkai – penkias.

Rajonas Rondo šį sezoną atliko šeštą trigubą dublį, o jo vedama Bostono „Celtics“ (34/24), namuose po pratęsimo 88:86 (26:25, 14:23, 27:20, 17:16, 4:2) palaužė Atlantos „Hawks“ (34/24) krepšininkus.

Apylygiai šiose rungtynėse žaidusios komandos nugalėtoją sprendė paskutinėmis minutėmis. Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, Zaza Pachulia taikliu baudos metimu išlygino rungtynių rezultatą (82:82), tačiau kitoje atakoje aikštės šeimininkus į priekį išvedė Brandonas Bassas.

Visgi, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 46 sekundėms, Joe Johnsonas pelnė dvitaškį ir rezultatas tapo lygus (84:84). Išplėšti pergalę galėjo abiejų komandų krepšininkai, tačiau iš pradžių prametė Paulas Pierce'as ir Kevinas Garnettas, o „Hawks“ ekipoje savuoju šansu nepasinaudojo Jannero Pargo, todėl abu klubai turėjo žaisti pratęsimą.

Papildomos penkių minučių serijos pradžioje „Celtics“ pelnė 4 taškus be atsako (88:84) ir vėliau į krepšį metė viso labo vieną kartą. Likus rungtyniauti pustrečios minutės savo komandos atsilikimą per vieną taiklų metimą sumažino Kirkas Hinrichas (88:86). Tačiau per likusį laiką abu klubai nesugebėjo pelnyti nei taško.

Persverti rezultatą galėjo Joe Johnsonas, bet jo tolimas metimas tikslo nepasiekė, o išplėšti pergalę likus 4 sekundėms turėjo progą Joshas Smithas, tačiau ir jo tritaškis nebuvo taiklus ir pergalė atiteko aikštės šeimininkams.

„Pasakysiu štai ką – tai buvo prasčiausios rungtynės, kurias mes laimėjome. Turiu omenyje, jog nežaidėme gerai, o tiesiog atsilaikėme. Galėjote matyti žaidėjų nuovargį“, – po rungtynių komandos žaidėjų nuovargiu guodėsi Docas Riversas.

Trigubą dublį šiose rungtynėse atlikęs R.Rondo aikštėje praleido 47 minutes, per kurias pelnė 10 taškų (3/14 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko net 20 rezultatyvių perdavimų, gavo 2 blokus, 6 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

R.Rondo ir toliau tęsia įspūdingą dvigubų dublių seriją – 19 rungtynių iš eilės.

„Celtics“: Kevinas Garnettas 22 (9/20 dvit., 4/4 baud., 12 atk. kam.), Brandonas Bassas 21 (10 atk. kam.), Paulas Pierce'as 14, Rajonas Rondo 10 (3/14 dvit., 10 atk. kam., 20 rez. perd., 6 kld.).

„Hawks“: Jeffas Teague'as 21 (7/11 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud., 6 rez. perd.), Joshas Smithas 20 (11 atk. kam., 6 kld.), Joe Johnsonas 14, Zaza Pachulia 13 (7 atk. kam.).

Kobe Bryantas dėl blauzdos traumos praleido trečias rungtynes iš eilės, tačiau Los Andželo „Lakers“ (37/22) klubui tai nė motais – jie iškovojo antrą pergalę iš eilės. Mike'o Browno auklėtiniai, svečiuose 98:84 (24:21, 24:22, 27:16, 23:25) nugalėjo San Antonijaus „Spurs“ (40/16).

Svečiai iš Los Andželo savo pranašumą įrodė trečiajame kėlinyje, kai įmetė 8 taškus be atsako ir pirmavo 13 taškų skirtumu (58:45). „Spurs“ krepšininkams nepavyko sėkmingai gintis, o „Lakers“ surengė spurtą 13-2 ir savo pranašumą padidino iki 20 taškų (71:51).

Ketvirtasis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, nes „Lakers“ komanda vienu metu pirmavo 26 taškais (89:63) ir nuaidėjus finalinei varžybų sirenai šventė lengvą pergalę.

„Spurs“ klubas šiame susitikime atkovojo 32 atšokusius kamuolius, tuo tarpu „Lakers“ komandoje vien Andrew Bynumas sugriebė net 30 atšokusių kamuolių, 8 iš jų po varžovų krepšiu, o visa komandai bendrai sudėjus – net 60 kamuolių.

Vidurio puolėjas per 37 minutes taip pat pridėjo 16 taškų (7/20 dvit., 2/4 baud.), 2 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus, tačiau ir pats gavo 4 blokus.

„Keli jų metimai nelietė lanko ir kamuolys tiesiai nukrisdavo man į rankas, todėl mano rankos buvo pasiruošusios. Smagu atkovoti 30 kamuolių, tačiau aš nepataikau į krepšį ir dėl to esu šiek tiek nusiminęs. Asmeniškai aš prisiminsiu tik prastą pataikymą“, – savo pasiekimu ne itin džiaugėsi aukštaūgis.

A.Bynumas šį sezoną yra antrasis krepšininkas, kuriam pavyko atkovoti bent 30 kamuolių. Prieš tai 31 kamuolį buvo sugriebęs Minesotos „Timberwolves“ lyderis Kevinas Love'as.

Po šių rungtynių du „Spurs“ žaidėjai įrašė savo pavardes į komandos rekordų knygą. Manu Ginobili peržengė 10 tūkstančių pelnytų taškų ribą ir prisijungė prie George'o Gervino, Davido Robinsono, Tony Parkerio ir Timo Duncano.

Tuo tarpu 3 tritaškius iš 4 pataikęs Mattas Bonneris pagal pataikytus tritaškius per visą „Spurs“ klubo istoriją su 492 taikliais tolimais metimais pakilo į ketvirtą vietą ir už nugaros paliko Michaelą Finley, kurio sąskaitoje yra 490 pataikytų tritaškių.

„Lakers“: Metta World Peace 26 (5/7 dvit., 5/8 trit., 1/3 baud.), Pau Gasolis 21 (9/24 dvit., 11 atk. kam.), Andrew Bynumas 16 (7/20 dvit., 30 atk. kam.), Mattas Barnesas 13, Ramonas Sessionsas ir Steve'as Blake'as po 10.

„Spurs“: Danny Greenas 22 (2/5 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud.), Timas Duncanas 14, Mattas Bonneris ir Manu Ginobili po 9.