NBA: Ty Lawsonas atvedė „Nuggets“ į atkrintamąsias, „Heat“ netikėtai pralaimėjo, o „Bulls“ nugalėjo čempionus (visi rezultatai, „Top 10“)

Ty Lawsonas
AP/Scanpix nuotr. / Ty Lawsonas
Šaltinis: Tritaskis.lt
0

Ty Lawsono vedina Denverio „Nuggets“ (35/28) užsitikrino vietą Vakarų konferencijos atkrintamosiose, kur žais devintą sezoną iš eilės. George'o Karlo auklėtiniai išvykoje 118:107 (30:34, 30:24, 33:22, 25:27) įveikė Fynikso „Suns“ (33/31) ekipą.

Po ilgosios pertraukos sužaidus minutę svečiai priekyje buvo per vieną metimą (62:60), bet netrukus jie nuo varžovų atitolo. „Nuggets“ laimėjo atkarpą 31-12 ir susikrovė įtikinamą persvarą (93:72).

Paskutiniojo kėlinio antroje pusėje „Suns“ po Shannono Browno tritaškio savo deficitą buvo sumažinusi iki 10 taškų (105:95), tačiau čia pat po du taškus pelnė T.Lawsonas ir Andre Milleris bei šeimininkai neatsitiesė.

„Mums dar liko trejos varžybos ir sieksime laimėti jas visas. Mano krepšininkai negaus poilsio, nes noriu, kad tik daugiau tobulėtume kaip komanda. Tai jauna ekipa ir ji turi išmokti, kaip reikia žaisti atkrintamosiose“, – šnekėjo „Nuggets“ strategas.

Denverio klubui šiame sezone prieš „Suns“ tai buvo trečia pergalė iš tiek pat galimų.

„Jie yra aukšti, stiprūs, turi gerus krepšinio įgūdžius ir pataiko tolimus metimus. Tai tikrai gera komanda su ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu. „Nuggets“ mums sukelia daug problemų ir mes nesugebame jų nugalėti“, – kalbėjo Steve'as Nashas.

Trylika rezultatyvių perdavimų šiame mače atlikęs S.Nashas pakilo į penktąją vietą NBA lygoje pagal rezultatyvius perdavimus. 38 metų kanadietis dabar savo sąskaitoje jų turi 9 897 ir atsilieka nuo Magico Johnsono (10 141), Marko Jacksono (10 334), Jasono Kiddo (11 830) ir Johno Stocktono (15 806).

„Nuggets“: Ty Lawsonas 29 (5/11 dvit., 5/5 trit., 4/4 baud., 4 atk. kam., 10 rez. perd.), Arronas Afflalo 19, Kennethas Fariedas 18 (13 atk. kam.), Danilo Gallinari 13, JaVale McGee 11, Corey Breweris 10.

„Suns“: Shannonas Brownas 28 (4/12 dvit., 6/12 trit., 2/2 baud., 6 atk. kam.), Marcinas Gortatas 18 (11 atk. kam.), Sebastianas Telfairas 15, Jaredas Dudley 9, Steve'as Nashas (13 rez. perd.) ir Robinas Lopezas po 8.

Be lyderių žaidusi „Heat“ krito prieš vienus lygos autsaiderių

Be LeBrono Jameso ir Chriso Bosho rungtyniavę Majamio „Heat“ (45/18) krepšininkai krito prieš vienus lygos autsaiderių. Eriko Spoelstros auklėtiniai, namuose 84:86 (15:23, 22:22, 25:18, 22:23) turėjo pripažinti Vašingtono „Wizards“ (7/46) vyrų pranašumą.

Trečiajame susitikimo kėlinyje „Wizards“ vienu metu pirmavo net 14 taškų skirtumu, tačiau tuomet Mario Chalmerso ir Jameso Joneso vedini šeimininkai spurtavo 11-0 ir rezultatas tapo apylygis (54:57).

Lemiamame ketvirtyje Vašingtono krepšininkai nuolat laikėsi priekyje, tačiau „Heat“ lipo jiems ant kulnų. Galiausiai likus žaisti 4 sekundes, Udonis Haslemas išlygino rezultatą (84:84). „Wizards“ ekipą išgelbėjo Nene Hilario metimas iš po krepšio aidint rungtynių pabaigą skelbusiai sirenai (84:86).

Vienintelis iš didžiojo „Heat“ trejeto šiam mačui registruotas Dwyane'as Wade'as aikštelėje praleido vos 3 minutes. Pirmajame kėlinyje atletas stipriai susitrenkė kairės rankos pirštą ir į aikštelę daugiau nebesugrįžo.

„Nesirengiu dėl to verkti. Keletą dienų jausiu skausmą, tačiau atkrintamosioms varžyboms būsiu pasirengęs“, – teigė „Heat“ žvaigždė.

Be savo pagrindinių žvaigždžių žaidę Majamio krepšininkai suklydo 22 kartus, kas leido varžovams pelnyti 27 taškus.

Po to, kai D.Wade'as gavo traumą, ant atsarginių žaidėjų suolelio rungtynes stebėjęs LeBronas Jamesas nusprendė eiti į persirengimo kambarį ir pasiruošti rungtynėms. Tačiau tam paprieštaravo „Heat“ vyriausiasis treneris E.Spoelstra. Strategas nenorėjo rizikuoti savo žvaigždės sveikata.

„Heat“: Mario Chalmersas (4/13 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd., 6 kl.) ir Mike'as Milleris (2/4 dvit., 4/8 trit., 10 atk. kam.) po 16, Dexteris Pittmanas 12, Norrisas Cole'as 11, Jamesas Jonesas 9.

„Wizards“: Cartieras Martinas 22 (4/7 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), Kevinas Seraphinas 17 (6 atk. kam.), Johnas Wallas 13 (13 rez. perd.), Nene Hilario 11, Maurice'as Evansas 8.

Sugrįžęs D.Rose'as padėjo įveikti „Mavericks“ ekipą

Po trijų praleistų rungtynių iš eilės į Čikagos „Bulls“ (48/16) rikiuotę sugrįžęs Derrickas Rose'as padėjo savo komandai iškovoti pergalę. Tomo Thibodeau treniruojamas klubas namuose 93:83 (21:8, 23:30, 22:18, 27:27) įrodė pranašumą prieš Dalaso „Mavericks“ (36/29) krepšininkus.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus aštuonias minutes „Bulls“ nuo varžovų skyrė tik du taškai (78:76), bet čia pat šeimininkai susikrovė pergalingą pranašumą. Du taškus pelnė Joakimas Noahas, po tritaškį įsmeigė D.Rose'as ir Kyle'as Korveris (86:76) bei vėliau Čikagos ekipa atgal nebesižvalgė.

Po šios pergalės pirmoje Rytų konferencijos vietoje esanti „Bulls“ ekipa nuo artimiausių varžovų Majamio „Heat“ atitolo trimis pergalėmis ir praktiškai užsitikrino pirmą vietą šioje konferencijoje. Čikagos klubui reguliariajame sezone liko du mačai su Indianos „Pacers“ ir Klyvlendo „Cavaliers“ ir tik pralaimėjus juos abu, o „Heat“ iškovojus likusias tris pergales, jie apsikeistų pozicijomis.

„Mes negalvojame apie kitas komandas. Tiesiog siekiame laimėti kiekvienas rungtynes“, – kalbėjo praėjusio sezono naudingiausias krepšininkas.

Tai buvo vos keturioliktos rungtynės šiame sezone, kai „Bulls“ treneris galėjo verstis visais startinio penketo krepšininkais. Tuo tarpu NBA čempionai žaidė be Jasono Kiddo ir Jasono Terry.

„Bulls“: Luolas Dengas 22 (4/8 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud., 6 atk. kam.), Richardas Hamiltonas 19, Carlosas Boozeris 12 (10 atk. kam.), Derrickas Rose'as (4/6 dvit., 1/3 trit., 8 rez. perd.) ir Kyle'as Korveris (3/5 trit.) po 11, Joakimas Noahas 8 (14 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Mavericks“: Dirkas Nowitzkis 17 (5/11 dvit., 1/4 trit., 4/5 baud., 7 atk. kam.), Rodrigue Beauboisas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Vince'as Carteris 15, Delonte Westas 13, Dominique'as Jonesas 8.