Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 16d. 12:43

NBA viceprezidentui suteiktas LSU Garbės daktaro vardas

NBA viceprezidentas Jesus Bueno Pascualis
lsu.lt / NBA viceprezidentas Jesus Bueno Pascualis

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Senatas NBA viceprezidentui Jesus Bueno Pascualiui suteikė Garbės daktaro vardą. LSU kanclerio Mindaugo Balčiūno teigimu, J.B.Pascualis nuopelnai Universitetui ir Lietuvai yra svarūs.

Jis padeda stiprinti ryšius su NBA organizacija, vystyti LSU tarptautiškumą ir plėtoti Lietuvos krepšinį. „Jesus Bueno Pascualis ypatingai prisidėjo prie Lietuvos sporto universiteto tarptautiškumo plėtros, ne tik skaitė paskaitas ir dalyvavo seminaruose Universitete, o jo dėka LSU studentai turi unikalią galimybę stažuotis NBA Europos biure ir pažinti vienos moderniausių pasaulio sporto organizacijų veiklą. J. B. Pascualis aktyviai padeda plėtoti mokslinius tyrimus, kuriuos vykdo LSU studentai. Jie tiria NBA rinkodarą. Vienas geriausių pavyzdžių – LSU magistranto Edgaro Abramavičiaus mokslinis tyrimas apie NBA kompiuterinių žaidimų reklamos veiksmingumą, kurį atlieka konsultuodamasis su NBA specialistais“, – teigė LSU kancleris M.Balčiūnas.

Pastaraisiais metais LSU tarptautiškumui plėtoti žengtas istorinis žingsnis — pradėtas bendradarbiavimas su didžiausia pasaulio krepšinio ir viena didžiausių pasaulio sporto organizacijų – NBA.

Šio bendradarbiavimo dėka J. B. Pascualis du kartus lankėsi LSU, skaitė paskaitas studentams, rengė praktinius užsiėmimus sporto rinkodaros, krepšinio vystymo ir kitomis temomis. J. B. Pascualio pagalba į NBA Europos biurą 2013 metais stažuotis išvyko šeši LSU studentai, artimiausiu metu semtis žinių į šią organizaciją vėl vyks Universiteto atstovai, o šį rudenį LSU su NBA Europe Lietuvoje planuoja vykdyti tarptautinį sporto vadybos seminarą.

Bendradarbiavimas su NBA suteikia neįkainuojamos patirties LSU studentams, perspektyvas moksliniams tyrimams ir didina Universiteto prestižą Lietuvoje bei užsienyje.

Jesus Bueno Pascual 1991–1994 metais žaidė Ispanijos krepšinio ACB lygoje, nuo 2004 metų ėjo Ispanijos ir Europos krepšinio lygos žaidėjų asociacijos generalinio sekretoriaus pareigas.

2007 metais tapo Ispanijos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi ir vykdančiuoju direktoriumi. 2007 metais buvo Europos krepšinio čempionato Ispanijoje organizacinio komiteto vadovas. 2010 m. tapo NBA viceprezidentu Europai, o nuo 2014 m. — NBA viceprezidentas Europai, Afrikai ir Vidurio Azijai.

J. B. Pascualis aktyviai konsultavo Lietuvos krepšinio federaciją rengiantis 2011 m. Europos krepšinio čempionatui, daug prisidėjo, kad Lietuva įgytų teisę žaisti 2010 m. pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje, kai FIBA Lietuvai skyrė vieną iš 4 vardinių kvietimų. Tame čempionate Lietuvos krepšininkai iškovojo istorinius bronzos medalius.

LSU Garbės daktaro Jesus Bueno Pascualio inauguracija vyks sausio 22 d. 10.30 val. LSU aktų salėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek