2013 04 01

Ne balandžio 1-osios pokštas: „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę LKL čempionate

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas balandžio 1-ąją nelinksmai prajuokino savo gerbėjus: pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Pirmieji LKL čempionate žalgiriečius ant menčių paguldė Klaipėdos „Neptūnas“, sugebėjęs atsilaikyti prieš LKL čempionus ir nugalėjęs 78:77 (24:17, 18:25, 19:21, 17:14).
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

„Neptūnas“ pratęsė nepralaimėtų mačų seriją net ir po dvikovos su „Žalgiriu“  – klaipėdiečiai šalies pirmenybėse nepralaimi jau 13 mačų iš eilės.

Taškas į tašką vykusio mačo kulminacija įvyko paskutinę kėlinio minutę, kai šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai išsiveržė į priekį 73:69.

Žalgiriečiai bandė vytis, tačiau klaipėdiečiai atsilaikė ir likus kovoti 25 sek. turėjo 3 taškų persvarą – 78:75. Likus kovoti 19 sek., po Marko Popovičiaus pataikytų dviejų baudos metimų, „Neptūnas“ suklydo, tačiau savo rankose kamuolį turėję ir išplėšti pergalę galėję žalgiriečiai nepasinaudojo puikia proga. Per beveik 15 sek. jie nesurengė padorios atakos, paskutinę sekundę atakavo krepšį į jį net nežiūrėdami ir pralaimėjo vieno taško skirtumu 77:78.

„Neptūnui“ taškų pelnė: D.Gailius (5/5 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 23, R.Broadusas 14, M.Mažeika 11, L.Mikalauskas, M.Runkauskas (4 atk. kam.) ir E.Dainys (4 atk. kam., 4 rez. perd.) po 6, V.Vasylius 5, D.McClure‘as 3, V.Šarakauskas (5 atk. kam.) ir S.Galdikas po 2.

„Žalgiriui“: R.Javtokas (5/5 dvitaškiai, 5/6 baudos metimai) 15, M.Kuzminskas (6 atk. kam.) 14, M.Delašas (6/9 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 12, D.Lavrinovičius 8, M.Popovičius ir V.Lipkevičius po 7, A.Juškevičius (4 rez. perd.) 6, K.Lavrinovičius 4, D.McGrathas ir J.Foote‘as po 2.

Per dvikovos tarp „Žalgirio“ ir „Neptūno“ ekipų didžiąją pertrauką Kauno klubo sirgaliai nutarė „prasimankštinti“ – pasimušti tarpusavyje. Keli girti „Žalgirio“ aistruoliai susistumdė. Kai policijos pareigūnai pabandė apraminti įsismarkavusius vyrus, šie sulaužė arenos kėdę, o vedant juos iš „Neptūno“ arenos vienas iš trijų suimtųjų įžeidžiančiai šaukė: „Neptūnas“ – „Ryto“ kekšė“.

Kauniečiai dabar po 10 mačų turi 9 laimėjimus ir tvirtai pirmauja šalies čempionate, o klaipėdiečiai (15 pergalių ir 3 pralaimėjimai) užima trečiąją poziciją.

Šį sezoną komandos du kartus buvo susitikusios VTB Vieningoje lygoje ir tada abu sykius įtikinamas pergales šventė „Žalgiris“. Kaune žalgiriečiai laimėjo 111:87, o uostamiestyje sutriuškino aikštės šeimininkus 90:62.

Lietuvos čempionai, skaičiuojant nuo praėjusio sezono, buvo nepralaimėję 16 rungtynių iš eilės.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ pralaimėjo 2012 m. balandžio 2 d., kuomet 81:92 nusileido „Šiauliams“. Uostamiesčio ekipa suklupo spalio 23 d. Tuomet ji 69:92 neprilygo „Prienams“.

Šiame mače „Žalgiriui“ jau galėjo padėti kurį laiką nerungtyniavęs Marko Popovičius, tačiau susitikimą praleido Eurolygos rungtynėse traumą patyręs Oliveris Lafayette'as.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):