2015 04 18

Nervų mūšyje klaipėdiečiai įveikė „Palangą“ ir žengė į NKL finalą

NKL finalo ketvertas prasidėjo bekompromisine kova tarp dviejų pajūrio komandų. Sužaidus 37 minutes švieslentė rodė lygų rezultatą, tačiau lemiamą atkarpą geriau sužaidė Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, įveikė „Palangą“ rezultatu 70:66 ir žengė į finalą.
J.Kazakauskas
J.Kazakauskas / Sauliaus Čirbos nuotr.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse taškus sunkiai rinko abi komandos. Kėlinio viduryje žaidimo ritmą pajutę klaipėdiečiai įklampino „Palangą“ gynybos gniaužtuose, patys pelnė kelis taškus be atsako ir baigiantis ketvirčiui nutolo 10:23.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Penkias pirmąsias minutes taškus rinko tik „Palanga“ ir, laimėjusi atkarpą 11:0 priartėjo per vieną tikslų metimą (21:23). Likusią ketvirčio dalį komandos žaidė lygų krepšinį. Į didžiąją pertrauką komandos žengė pirmaujant klaipėdiečiams – 32:34.

Trečiojo kėlinio viduryje po Deivido Anužio metimo „Palanga“ persverė rezultatą savo naudai (40:39), dar keturis taškus be atsako pridėjo Deividas Keburys ir palangiškiai nutolo 44:39. Kėlinio pabaigoje „Nafta-Uni-Akvaservis“ surengė spurtą ir po Mindaugo Stašio tritaškio atstatė turėtą pranašumą – 46:48.

Lygus mačas tęsėsi ir paskitiniame kėlinyje. Rezultatui esant 50:50 nesportine pražaanga buvo nubaustas „Palangos“ centras Adomas Drungilas, tačiau iš šios situacijos Ryčio Vaišvilos aiklėtiniai išspaudė tik vieną tašką. Banguotai vykusiame ketvirtyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, o žaisti likus 3 minutes švieslentė vėl rodė lygybę (59:59). Iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei greitoje atakoje Mindaugas Stašys pelnė du taškus ir nutolino klaipėdiečius 61:66. Kitoje aikštės pusėje dviem taškais su pražanga atsakė D. Keburys (64:66).  Likusią rungtynių atkarpą komandos griebėsi baudų taktikos. Ši labiau padėjo klaipėdiečiams, kurie šventė pergalę rezultatu 66:70.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: I. Vaitkus 16, D. Norkus 14 (9 atk. kam.), M. Stašys 13, J. Kazakauskas 10 (8 atk. kam.).

„Palanga“: T. Garrison 15 (9 atk. kam.), D. Anužis 14, D. Keburys 12, E. Kubilius 11.