2013 06 15 /17:39

Nesėkmė Europos moterų krepšinio čempionato starte: Lietuva – Kroatija 77:89

Lietuvės tris kėlinius kaip lygios su lygiomis kovėsi prieš Kroatijos komandą, bet ketvirtajame palūžo ir patyrė pirmąją nesėkmę Prancūzijoje startavusiame Europos čempionate.
Kamilė Nacickaitė
Kamilė Nacickaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmosiose D grupės rungtynėse Trelazė mieste Lietuvos komanda varžovėms nusileido 77:89 (26:22, 19:21, 19:25, 13:21).

Viena svarbiausių pralaimėjimo priežasčių – klaidos. Vien per antrąjį ir trečiąjį ketvirtį lietuvės suklydo 14 kartų, o kroatės tai vertė taškais.

Lemiamą ketvirtį netaikliais metimais pradėjusios mūsų šalies krepšininkės leido kroatėms vos per kelias minutes susikrauti dviženklį pranašumą ir iškovoti pergalę.

Sekmadienį 19.30 val. lietuvės žais su Čekija , pirmadienį 13.30 val. – su Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos rinktine.

Lietuva: G.Petronytė (9/15 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 14 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) 23, G.Paugaitė (5/7 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 14, I.Šalkauskė (5 atk. kam.) ir I.Visgaudaitė (3/8 tritaškiai) po 11, K.Nacickaitė ir K.Vengrytė po 8, M.Kvedaravičiūtė 2.

Kroatija: I.Sliškovič (8/13 dvitaškiai, 7 atk. kam.), J.Ivežič (8 atk. kam.) 17, A.Mišura (5/7 dvitaškiai) 15, I.Čiglar (6/9 dvitaškiai, 4 atk. kam., 6 rez. perd.) ir A.Lelaš (4/6 dvitaškiai) po 12.

Statistika:

Dvitaškiai: 25/49 (51 proc.) – 33/53 (62,3 proc.)

Tritaškiai: 7/23 (30,4 proc.) – 4/15 (26,7 proc.)

Baudos metimai: 6/12 (50 proc.) – 11/17 (64,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 37

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 16

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Klaidos: 17 – 13

Rungtynes kviečiame sekti kartu su 15min.lt

• Pirmasis kėlinys

​Pirmosios rungtynių minutės sėkmingesnės buvo mūsiškėms, jos išsiveržė į priekį 5:1. Kroatės buvo išlyginusios rezultatą 7:7, tačiau tuomet lietuvės pelnė vienuolika taškų be atsako ir įgijo persvarą – 18:7. Antroje kėlinio pusėje solidžiau jau žaidė Kroatijos rinktinė, kuri pamažu tirpdė deficitą. Po pirmųjų dešimties minučių mūsų šalies komanda buvo priekyje – 26:22.

• Antrasis kėlinys

Kroatės suaktyvino gynybą ir buvo priartėjusius iki taško – 26:27, bet puikiai rungtyniavusi Giedrė Paugaitė didino pranašumą – 31:26. Varžovių tritaškiai skriejo pro šalį, tuo metu lietuvės buvo kur kas tikslesnės – po Inesos Visgaudaitės tolimo metimo komandas skyrė penki taškai – 34:29.

Lietuvos komanda nuolat pirmavo, bet persvara buvo labai trapi – 36:33, 38:35, 40:37. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė šie skaičiai – 45:43. Net 16 taškų mūsų ekipai jau buvo pelniusi vidurio puolėja Gintarė Petronytė.

• Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį lietuvaitės pradėjo dviem klaidomis iš eilės, o kroatės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą – 47:45. Sužaidus tris minutes Vengrytė sugrąžino lietuvaitėms 5 taškų pranašumą – 55:50, tačiau netrukus vėl buvo lygu.

Kova klostėsi itin atkakliai, bet sėkmingiau ir puolime, ir gynyboje sužaidusi Kroatijos rinktinė trečiąjį kėlinį baigė pirmaudama 68:64. Nors per pirmąjį kėlinį lietuvės suklydo tik kartą, per 2 ir 3 ketvirčius padarė net 14 klaidų.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinės žaidimas sutriko, o iniciatyvą savo rankose laikė varžovės. Kroatija nuolat didino pranašumą – 69:64, 71:64, 77:68. Įpusėjus kėliniui kroatės įgijo rekordinę penkiolikos taškų persvarą (83:68), o mūsiškės tebuvo pelniusios 4 taškus.

Per likusį laiką situaciją nesikeitė, mažiau patyrusioms lietuvės tiesiog trūko jėgų. Paskutinį ketvirtį kroatės laimėjo rezultatu 21:13.

Mačą Lietuva pradėjo tokiu startiniu penketu: Inesa Visgaudaitė, Kamilė Nacickaitė, Kristina Vengrytė, Giedrė Paugaitė ir Gintarė Petronytė.

***

Lietuvos komandai iškeltas tikslas užimti 3-5 vietas. 5 geriausios arba šešios komandos (jei tarp jų bus Turkija) pateks į 2014 metų pasaulio čempionatą Turkijoje.

Lietuvos rinktinė kontrolinėse rungtynėse įveikė ukrainietes (71:61) ir švedes (76:74), po pergale pasidalijo su baltarusėmis (57:38 ir 42:64), du kartus nusileido japonėms (80:88 ir 58:68), po kartą pralaimėjo Lenkijos (52:62), Latvijos (63:67), Rusijos (66:86), Prancūzijos (36:77) ir Kinijos (66:73) rinktinėms.

Lietuvos ekipa – jauniausia čempionate, o jos marškinėlius šią vasarą vilki net šešios 2008 metais Europos jaunių (iki 18 m.) pirmenybėse triumfavusios krepšininkės.