2014 04 13 /20:06

NKL: antrus metus iš eilės čempionais tapo „Mažeikių“ krepšininkai

Aloyzo Rudžio treniruojama „Mažeikių“ komanda antrus metus iškovojo NKL auksą. Nors iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 15 sekundžių „Trakai“ pirmavo 6 taškų skirtumu, tačiau žemaičiai sugebėjo išplėšti pratęsimą, o jame – ir pergalę rezultatu 81:75.
„Mažeikių“ triumfas
„Mažeikiai“ – „Trakai“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Mažeikiai“  – „Trakai“  81:75 (15:20, 17:10, 13:22, 25:18, 10:5)

Pilnoje Palangos arenoje rungtynės prasidėjo „Mažeikių“ fanų konfeti pliūpsniu, bet pirmieji taškus pelnė „Trakų“ krepšininkai. Sužaidus pusę kėlinio 9:13 pirmavo tik šiemet NKL debiutavę trakiškiai. Baigiantis pirmajam ketvirčiui „Mažeikiai“ priartėjo iki 15:16, tačiau čia Rytis Juknevičius bei Julius Kazlauskas keturiais taškais iš eilės padidino komandos persvarą – 15:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Igno Vaitkaus ir Igno Razučio vedami „Mažeikiai“ (24:22), o įpusėjus kėliniui po Raimondo Petrausko taškų jau mažeikiškiai diktavo sąlygas – 28:23. Likus žaisti tris minutes Mindaugas Reminas užsidirbo techninę pražangą, tačiau net ir ši situacija „Trakams“ nepadėjo perimti iniciatyvos. Po dviejų kėlinių rezultatu 32:30 pirmavo šeimininkų teisėmis rungtyniavę „Mažeikiai“ – 32:30.

Po ilgosios pertraukos grįžę krepšininkai toliau nenusileido vienas kitam. Ketvirčio pradžioje „Mažeikiai“ pabėgo į priekį 5 taškais (35:30), tačiau „Trakai“ varžovams labiau įsibėgėti neleido, nes Simonas Lekys, Julius Kazakauskas ir Tomas Rinkūnas pataikė po tolimą tritaškį ir po 30 žaidimo minučių vėl priekyje atsidūrė „Trakai“ (45:52).

Spurtą D.Miliūno auklėtiniai pratęsė ketvirtame kėlinyje ir susikrovė dviženklę persvarą (45:55). Mindaugo Remino, Igno Razučio ir Igno Vaitkaus pastangomis „Mažeikiai“ priartėjo (51:55), tačiau tolimais metimais varžovus žudę „Trakai“ palaikė atstumą (63:57). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 15 sekundžių „Trakai“ pirmavo rezultatu 63:69, o komandos fanai jau traukė čempionų skanduotes, tačiau per likusį laiką 7 taškus pelnė Mindaugas Reminas, o į tai trakiškiai atsakė vos viena tikslia Simono Lekio bauda – lygu 70:70 ir pratęsimas.

Pratęsimą atidarė taiklus Vytauto Pikalavičiaus dvitaškis (72:70), o jau kitoje atakoje vieną iš dviejų baudų realizavo Darius Tarvydas (73:70). Kitoje aikštės pusėje Domantas Pipiras tritaškiu metimu išlygino rezultatą (73:73) ir dar kartą viskas prasidėjo iš naujo. Llikus žaisti kiek daugiau nei minutę Darius Tarvydas pelnė keturis taškus iš eilės ir išvedė „Mažeikius“ į priekį (77:73). Prie baudų metimo linijos stojęs S. Lekys šįkart buvo tikslus ir sumažino atsilikimą iki 77:75. Tiesa, rungtynių pabaiga priklausė dar 4 taškus pelniusiam Dariui Tarvydui - jo komanda triumfavo 81:75.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 21 (6 atk.kam), Mindaugas Reminas 20, Ignas Razutis 12 (5 rez.perd), Ignas Vaitkus 9.

„Trakai“: Julius Kazlauskas 23 (19 atk.kam), Tadas Rinkūnas 17, Simonas Lekys 15, Blaž Črešnar 8.

Bronzos medalius laimėjo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai

Po dramatiškų ir nervingų rungtynių trečiąją vietą NKL čempionate iškovojo ir bronzos medaliais pasipuošė Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“, mažajame finale rezultatu 66:58 įveikęs Joniškio „Delikateso“ komandą.

Rungtynės prasidėjo taiklia Ernesto Ežerskio bauda, o po akimirkos kitoje atakoje dviem taškais iš po krepšio atsakė Saulius Kuzminskas (1:2). Sužaidus tris minutes Žilvinas Petraitis pelnė 5 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo A. Kvedaravičius ir joniškiečiai pabėgo 10:4. „TiuMeno-Ežerūno“ treneris Romualdas Petronis paprašo minutės, po kurios Thomas Ray Davis galingu dėjimu užvedė savo komandą ir iki kėlinio pabaigos molėtiškiai skirtumą aptirpdė iki vieno taiklaus metimo(15:13).

„TiuMenas-Ežerūnas“ antrajame kėlinyje laimėjo atkarpą 13:0 ir įsiveržė į priekį (15:26). Pirmuosius taškus Joniškio komandai pavyko pelnyti praėjus kiek daugiau nei septynioms  antrojo kėlinio minutėms (17:28). Laimėjęs antrąjį ketvirtį 20:5 Molėtų klubas į ilgąją pertrauką išėjo turėdamas trylikos taškų persvarą (20:33).

Trečiajame kėlinyje „Delikateso“ taškų badą tritaškiu metimu nutraukė Aivaras Kvedaravičius (23:33), o po jo metimo užsivedė visa komanda, kuri atsakė identišku spurtj 13:0 ir išlygino rungtynių rezultatą (33:33). Molėtų krepšį trečiajame ketvirtyje atrišo Mantas Kadzevičius bei Raimundas Ambrulaitis ir taip susigrąžino trapią dviejų taškų persvarą (38:40). Ketvirčio pabaigoje Ernestas Ežerskis pelnė penkis taškus iš eilės, Aivaras Kvedaravičius pataikė tritaškį ir į lemiamą kėlinį „Delikatesas“ išėjo turėdamas dviejų taškų persvarą (46:44).

Sauliaus Kuzminsko vedami molėtiškiai 13:2 pradėjo lemiamą kėlinį (48:57) ir gerokai priartino saviškius prie bronzos.  Tačiau vėl Žilvinas Petraitis įdėjo iš viršaus, Arūnas Sajavičius smeigė tritaškį ir taip grąžino viltį į Joniškio komandos sirgalių tribūną(53:57). Tiesa, rungtynių pabaiga priklausė Romualdo Petronio auklėtinams: po dvitaškį įmetė Saulius Kuzminskas ir Tomas Gaidamavičius, tritaškį į „Delikateso" krepšį įsmeigė Tomas Gaidamavičius ir paskandino „Delikateso“ komandos laivą (58:66).

„TiuMenas-Ežerūnas“: Saulius Kuzminskas 19 (12 atk.kam), Osvaldas Mačernis 17 (6 atk.kam), Tomas Gaidamavičius 15, Thomas Ray Davis 6 (11 atk.kam).

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 16, Aivaras Kvedaravičius 12 (7 atk.kam), Rokas Čepanonis 10 (14 atk.kam), Paulius Klemas 9.

NKL „Snaiperis 2014“ – „Delikateso“ gynėjas Arūnas Sajavičius

Pasibaigus mažajam finalui Palangos arenoje susirinkę žiūrovai išvydo NKL „Snaiperio“ konkursą.

Konkurse dalyvavo aštuonių komandų krepšininkai: praėjusių metų nugalėtojas Renaldas Simanavičius (Šakių „Zanavykas“), Ričardas Verbickas (Jonavos „Petrochema“), Dominikas Matutis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), Mantas Sapiega (Marijampolės „Mantinga-Sūduva“),  Ernestas Serkevičius (Kauno „Žalgiris-2“), Tautvydas Jodelis (Palangos „Palanga“) , Arūnas Sajavičius (Joniškio „Delikatesas“) ir Edgaras Pundžius (Trakų „Trakai“).

Pirmajame etape geriausiai sekėsi Joniškio „Delikateso“ komandos taikliarankiui Arūnui Sajavičiui, kuris pelnė 20 taškų, antrajam finalininkui išsiaiškinti prireikė papildomos serijos, joje susigrūmė palangiškis Tautvydas Jodelis bei „Petrochemos“ gynėjas Ričardas Verbickas, kurioje 15:13 laimėjo palangiškis.

Finale triumfavo Arūnas Sajavičius, kuris surinko 16 taškų bei aplenkė savo konkurentą Tautvydą Jodelį (14 tšk).

„Oro karalius 2014“ finale Žilvinas Petraitis įveikė Deividą Anužį

NKL turi naują „Oro karalių“. Prieš finalo dvikovą vykusį dėjimo iš viršaus konkursą laimėjo Joniškio „Delikateso“ puolėjas Žilvinas Petraitis.

NKL „Oro karaliaus 2014“ rungtyje varžėsi penki krepšininkai: Benas Bagdonavičius (Marijampolės „Mantinga-Sūduva“), Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“), Deividas Baika (Kauno "Jazz-KTU"), Deividas Anužis (Palangos „Palanga“), Thomas Ray Davis (Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“).

Kiekvienam krepšininkui buvo skirti trys bandymai atlikti sėkmingam dėjimui. Komisija kiekvieną žaidėją vertino dukart. Pirmajame etape geriausiai sekėsi ir į finalą pateko palangiškis Deividas Anužis (78) bei „Delikateso“ puolėjas Žilvinas Petraitis (75).

Finale sėkmingiau į krepšį dėjo Žilvinas Petraitis. Jis savo dėjimais abu kartus privertė iš vietų pašokti krepšinio mėgėjus. Tuo tarpu Deividui Anužiui finale pavyko įdėti tik kartą.