2014 03 20 /2014 03 21

NKL: ketvirtfinalio serijoje antrąsias pergales iškovojo „Mažeikiai“ ir „Delikatesas“

Ketvirtadienį sužaistos antrosios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynės, kuriose antrąsias pergales pavyko iškovoti tik Mažeikių „Mažeikių“ ir Joniškio „Delikateso“ komandoms.
„Vilniaus-MRU“ – „Delikatesas“
„Vilniaus-MRU“ – „Delikatesas“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

Ketvirtadienį (03.18) Nacionalinėje krepšinio lygoje buvo sužaisti antrieji ketvirtfinalių susikimai. Mažeikių „Mažeikiai“ ir Joniškio „Delikatesas“ iškovojo antrąsias pergales ir per žingsnį priartėjo prie NKL finalo ketverto, tuo tarpu Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ savo serijose atstatė pusiausvyras – 1-1. Priminsime, jog komandos kovoja iki trijų pergalių.

Be svarbių žaidėjų rungtyniavę „Mažeikiai“ komplikavo „Šilutės“ padėtį. Be Raimundo Petrausko ir Igno Razučio antrose NKL ketvirtfinalio serijos rungtynėse žaidę „Mažeikiai“ žengė platų žingsnį finalo ketverto link. Išvykoje panaikinę 18 taškų deficitą mažeikiškiai 77:66 (13:25, 24:13, 21:12, 19:16) privertė pasiduoti „Šilutės“ krepšininkus.

„Šilutė“ praėjusių metų NKL čempionus į nokautą pasiuntė jau pačioje rungtynių pradžioje, o įpusėjus antrajam kėliniui turėjo triuškinamą 18 taškų pranašumą. Tačiau tuomet „Mažeikiai“ atsakė spurtu 16:0, o pasibaigus kėliniui „Šilutė“ turėjo vos 1 taško persvarą – 38:37. Pagavę ritmą mažeikiškiai laimėjo trečiąjį kėlinį 21:12, o ketvirtajame persvarą dar labiau padidino. Po finalinio švilpuko švieslentė rodė rečiau klydusių (18 klaidų prieš 22) ir tiksliau tritaškius (42 proc. prieš 21 proc.) bei baudų metimus (87 proc. prieš 62 proc.) metusių žemaičių pergalę rezultatu 77:66. R. Petrauskas mažeikiškiams negalėjo padėti dėl gautos diskvalifikacijos, I. Razutis – dėl sveikatos problemų.

„Šilutė“: Edgaras Sosnovskis (9 atk. kam.) 15, Arnas Kazlauskas 11, Nerijus Anglickis 10.

„Mažeikiai“: Ignas Vaitkus 18, Arvydas Gydra 15, Vytautas Pikalavičius 14, Mindaugas Reminas 11, Darius Tarvydas (8 atk. kam.) 9, Evaldas Dainys 8, Lukas Martinkus 2.

Trečiosios serijos rungtynės vyks šeštadienį Mažeikiuose. „Delikatesas“ eina tiesiausiu keliu – svečiuose įveikė „Vilnių-MRU“ NKL ketvirtfinalyje antrą pergalę iš eilės iškovojo Joniškio „Delikatesas“.

Roberto Stankevičiaus auklėtiniai Vilniuje rezultatu 90:79 nugalėjo savų sirgalių palaikomą „Vilniaus-MRU“ ekipą. Kaip ir pirmose tarpusavio rungtynėse, kova Vilniuje užvirė nuo pirmųjų minučių, ir nežadėjo nei vienai ekipai lengvos pergalės. Po pirmojo ketvirčio MRU krepšinio salėje vyravo lygybė - 18:18. Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai iš Joniškio. Po „Delikateso“ centro Roko Čepanonio tritaškio svečiai pabėgo spetyniais taškais (27:20) ir panašią distanciją išlaikė iki kėlinio pabaigos. Įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo 44:35.

Po pertraukos vilniečių žaidimas visiškai subyrėjo, o aukščiausią pavarą įjungęs „Delikatesas“ žaidė ne tik rezultatyviai, bet ir efektingai. Po Žilvino Petraičio ir Ernesto Ežerskio dėjimų svečiai susikrovė dvidešimties taškų persvarą. Ketvirčio pabaigoje Remigijus Sugintas pataikė kelis sudėtingus metimus ir po trijų kėlinių švieslentėje degė skaičiai  72:58 joniškiečių naudai. Jei trečiasis kėlinys priklausė svečiams, tai pusė ketvirtojo – Mindaugo Sakalausko kariaunai. Vedami Dominyko Domarko vilniečiai spurtavo 17:4 ir išlygino rezultatą (76:76). Įpusėjus ketvirčiui penktą pražangą gavo Ernestas Ežerskis, tačiau jo komandos draugų iš vėžių tai neišmušė. Trijų minučių atkarpą laimėję 9:0 joniškiečiai pabėgo per toli, kad per likusią minutę būtų galima kažką pakeisti ir laimėjo rungtynes 90:79.

„Delikatesas“:  Aivaras Kvedaravičius 20 (6 atk. kam.), Rokas Čepanonis 18, Žilvinas Petraitis 15, Ernestas Ežerskis 13, Paulius Klemas 11 (5 rez. perd.).

„Vilnius-MRU“:  Dominykas Domarkas 21, Remigijus Sugintas 16 (7 atk. kam.), Antanas Udras 11 (9 atk. kam.), Karolis Brusokas 10.

„Sūduva-Mantinga“ iššvaistė 18 taškų persvarą, bet „Trakus“ įveikė. NKL ketvirtfinalio serijoje rezultatą išlygino Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri savo aikštėje 83:77 (15:13, 33:18, 16:15, 19:31) pranoko „Trakų“ klubą. Serijos rezultatas tapo 1-1.

Vitoldo Masalskio treniruojami marijampoliečiai į priekį pabėgo prieš didžiąją pertrauką, kai susikrovė 17 taškų pranašumą (48:31). Dar vienu tašku persvarą suvalkiečiai padidino per trečiąjį ketvirtį (64:46). Vytis trakiškiai mėgino ketvirtajame kėlinyje ir iki tikslo jiems nedaug trūko. Likus žaisti minutę komandas teskyrė 3 taškai. Tačiau netiksliai iš toli iššovė „Trakų“ gynėjas Rytis Juknevičius, o kitoje aikštės pusėje trimis baudų metimais pergalę įtvirtino Ignas Labutis ir Žilvinas Kuklierius.

Marijampolės komandoje puikias rungtynes sužaidė Marius Valukonis (9/13 dvitaškiai, 6 atk. kam.) ir Ignas Labutis (4/5 dvitaškiai), pelnę atitinkamai 23 ir 13 taškų. Po 11 taškų surinko Žilvinas Kuklierius (3/4 dvitaškiai) ir Donatas Sabeckis.

„Trakams“ 20 taškų įmetė Osvaldas Olisevičius (4/7 tritaškiai), po 15 taškų pridėjo Rytis Juknevičius (10 išpr. praž.) bei Tadas Rinkūnas.

„TiuMenas-Ežerūnas“ išlygino serijos rezultatą, bet prarado S.Kuzminską. Pirmąją pergalę NKL ketvirtfinalyje iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ klubas, kuris išvykoje 77:68 (16:12, 18:19, 23:20, 20:17) palaužė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkus. Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Trečiasis ekipų susitikimas vyks šeštadienį 16.00 valandą

Molėtuose. „TiuMeno-Ežerūno“ pergalę aptemdė Sauliaus Kuzminsko trauma. Vidurio puolėjas pirmojo kėlinio pabaigoje patyrė traumą. Pirminiais duomenimis, S.Kuzminskas susižeidė pėdą.

Nuo pat dvikovos pradžios užvirė atkakli kova takas į tašką: sužaidus 6 minutes rezultatas buvo lygus – 11:11. „TiuMenas-Ežerūnas“ sėkmingiau sužaidė ketvirčio pabaigą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 16:12. Antrojo ketvirčio pradžioje Molėtų ekipa tęsė sėkmingą žaidimą ir atitrūko 23:14. Čia pat „Petrochema“ atsakė savo sėkminga atkarpa ir pasivijo varžovus – 22:25. Per likusį laiką vyko lygi kova, o įpusėjus susitikimui svečiai išliko priekyje – 34:31.

Po pertraukos aktyvi „TiuMeno-Ežerūno“ gynyba neleido jonaviečiams rinkti taškų, o patys R.Petronio auklėtiniai susikrovė persvarą – 44:35. 25-ąją minutę Molėtų ekipa pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 49:39. 26-ąją minutę svečiai kontroliavo situaciją (56:46), bet „Petrochemos“ 5 taškai be atsako leido jiems susigrąžinti intrigą – 51:56. Tomas Galeckas paskutinėmis sekundėmis įmetė baudos metimą – 57:51.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 5 minutėms „Petrochema“ sumažino deficitą iki 4 taškų (60:64), bet 6 be atsako pelnyti Molėtų komandos taškai vėl sugrąžino saugesnį pranašumą – 70:60. Per likusias 3 minutes šeimininkai išsigelbėti nesugebėjo ir finalinė sirena paskelbė „TiuMeno-Ežerūno“ triumfą – 77:68.

„Petrochema“: T.Sebežiovas 14, I.Daukšys 13, H.Vorotnikovas 10.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 19 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), N.Varnelis 12 (8 atk. kam.), T.Gaidamavičius ir M.Kadzevičius po 11, Th.Davisas 9, T.Galeckas 8.