2015 03 28 /23:19

NKL ketvirtfinalyje serijos rezultatus išlygino „Rasai“, „Palanga“ ir „Petrochema“

Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaisti trys ketvirtfinalio mačai. Visuose juose pergales iškovojo žemesnes vietas reguliariajame sezone užėmusios ekipos ir išlygino serijų iki trijų pergalių rezultatus 1:1. „Palanga“ įveikė Vilniaus „Perlą-MRU“, Raseinių „Rasai“ nukovė Molėtų „Ežerūną-Karį“, Jonavos „Petrochema“ – Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.
 „Palangos“ legionierius Travisas Garrisonas
„Palangos“ legionierius Travisas Garrisonas / Sauliaus Čirbos nuotr.

„Rasai“ sutriuškino „Ežerūną-Karį“

Išvadas po pralaimėjimo pirmose NKL ketvirtfinalio rungtynėse padarę Raseinių „Rasų“ krepšininkai antrose serijos iki trijų pergalės rungtynėse kibo į atlapus Molėtų „Ežerūnui-Kariui“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Palaikomi savų sirgalių raseiniškiai svečius iš Aukštaitijos įveikė rezultatu 86:67, o prie šios pergalės net keturi „Rasų“ krepšininkai prisidėjo pelnę 16 ir daugiau taškų.

Pirmoje rungtynių dalyje komandos žaidė taškas į tašką. Po pirmojo ketvirčio minimalų pranašumą turėjo svečiai iš Molėtų (19:20), o antrajame kiek geriau sekėsi šeimininkams, kurie įgijo penkių taškų persvarą – 35:30. Raseiniškius iki didžiosios pertraukos į priekį tempė po 8 taškus pelnę Valdemaras Savostjanovas ir Darius Marcinkevičius, „Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Evaldas Baniulis ir Gintautas Matulis.

Šeimininkai dar labiau įsisiautėjo trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet po dviejų D. Marcinkevičiaus dvitaškių nutolo solidžia 16 taškų persvara (57:41). Ją Alberto Vilimo kariauna išlaikė iki rungtynių pabaigos, o paskutinę rungtynių sekundę tolimu metimu padidino Darius Gricius.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs D. Gricius į molėtiškių krepšį įmetė 18 taškų, po 17 pridėjo D. Marcinkevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir K. Guščikas (10 atk. kam., 5 bl.), 16 taškų pelnė V. Savostjanovas (11 atk. kam.).

„Ežerūno-Kario“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 20 taškų įmetęs Raimundas Ambrulaitis. 10 taškų įmetė Saulius Kuzminskas, po 9 – Deividas Kumelis ir Gintautas Matulis.

„Petrochema“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

Pergalę antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai namuose – 73:66 (12:21, 19:11, 15:16, 27:18) įveikę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipą. Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1. Trečiosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį Marijampolėje.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio poroje tarp „Palangos“ ir „Perlo-MRU“ komandų  lygybė 1-1. Antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse palangiškiai namų arenoje po permainingos kovos 84:78 palaužė varžovus iš Vilniaus.

Susitikimo Jonavoje pradžioje priekyje buvo šeimininkai – 5:2 (2 min). Marijampolės ekipa netrukus pelnė 9 taškus be atsako – 11:5 (4 min), o Tado Sebežiovo tritaškis greitai sumažino „Petrochemos“ deficitą – 10:11 (6 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje „Sūduva-Mantinga“ dar kartą spurtavo ir susikrovė užtikrintą pranašumą – 21:12.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje marijampoliečiai pelnė tik trečią minutę, o „Petrochema“ spėjo priartėti – 20:22. Žaidimui išsilyginus, svečiai mėgino nutolti, bet po T.Sebežiovo dvitaškio su pražanga jonaviečiai išsiveržė į priekį – 31:30 (19 min). Po dviejų kėlinių minimalią persvarą turėjo G.Žibėno auklėtiniai – 32:31.

Didžiąją trečiojo ketvirčio dalį kova vyko taškas į tašką, tačiau Donato Sabeckio tritaškis leido Marijampolės komandai kiek nutolti – 43:38 (26 min). K.Naruševičiaus auklėtinius dar kartą patempė T.Sebežiovas – 43:44 (28 min), o prieš lemiamą kėlinį Jonavos krepšininkai turėjo dviejų taškų deficitą – 46:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jonaviečiai spurtavo ir šovė į priekį – 53:50 (32 min). Po Henriko Vorotnikovo ir Vytauto Pikalavičiaus taškų serijos ekipas skyrė 8 taškai – 60:52 (35 min). Spausdami šeimininkus, sūduviečiai sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų – 64:68 (39 min). Tiesa, per likusias 40 sekundžių sėkmingai nuo baudų metimo linijos atakavę „Petrochemos“ žaidėjai įtvirtino savo pergalę – 73:66.

Jonavos „Petrochema“: Ričardas Verbickas 16 taškų, Tadas Sebežiovas 13, Henrikas Vorotnikovas 12, Vytautas Pikalavičius 10.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 20 taškų, Paulius Petrilevičius 15 (10 atk. kam.), Aurimas Kieža 11.

T. Garrisonas pranoko A. Udrą, „Palanaga“ – „Perlą-MRU“

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio poroje tarp „Palangos“ ir „Perlo-MRU“ komandų  lygybė 1:1. Antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse palangiškiai namų arenoje po permainingos kovos 84:78 palaužė varžovus iš Vilniaus.

Rungtynių scenarijus pirmajame ketvirtyje buvo labai panašus į pirmojo mačo pradžią. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 8:8, bet „Perlas-MRU“ surengė mini spurtą ir išsiveržė į priekį (8:15). Erikas Kubilius paleido tolimą „bombą“ su kėlinio sirena ir sušvelnino svečių pranašumą iki 18:20.

Atkarpa 11:4 antrąjį kėlinį pradėjo Virginijaus Sirvydžio vadovaujama komanda, tačiau iniciatyvos neperėmė ir toliau liko besivejančiosios vaidmenyje. Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 38:41 vilniečių naudai.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Rungtynių kontrolė jau priklausė „Palangai“, o po dviejų tritaškių iš eilės šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (54:46). T.Garrisono vedama pajūrio ekipa trečiąjį kėlinį laimėjo 22:11 laimėjo prieš lemiamą kėlinį pirmavo 60:52.

Paskutinės 10 rungtynių minučių prasidėjo „tritaškių konkursu“: po tritaškį pataikė Povilas Šakinis,Dominykas Zupkauskas bei Domininkas Matutis (66:59). Panašus skirtumas tarp komandų išliko iki rungtynių pabaigos. Baudų metimus realizavę ir šaltakraujiškai rungtynių pabaigą sužaidę palangiškiai 84:78 šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje.

„Palanga“: Travisas Garrisonas 25 (8 atk. kam.), Domininkas Matutis 14 (4 rez.perd), Adomas Drungilas 12 (9 atk. kam.), Povilas Šakinis 10 (8 atk. kam.), Erikas Kubilius 8 (5 atk. kam.), Deividas Keburys 7.

„Perlas-MRU“: Antanas Udras 22 (9 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 14, Domininkas Domarkas 11  (6 rez. perd).

Padidino persvarą

Antrą pergalę iškovojo ir serijoje 2:0 pirmauja Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservio“ krepšininkai, namuose 85:79 (12:22, 30:19, 22:13, 21:25) įveikę „Trakų“ klubą.

20 taškų nugalėtojams pelnė Mindaugas Stašys, 18 – Julius Kazakauskas, po 17 – Donatas Norkus (12 atkovotų kamuolių) ir Dainius Vaitelis.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Mindaugas Reminas (20 tšk.), Domantas Pipiras (18 tšk.) ir Tautvydas Pipiras (12 taškų).