2014 03 22

NKL: „Mažeikiai“ pirmieji iškovojo kelialapį į finalo ketvertą

Trečiąją pergalę iš eilės NKL ketvirtfinalyje iškovojo ir pirmieji kelialapį į finalo ketverto turnyrą gavo Mažeikių „Mažeikiai“. Šeštadienį (03.22) praėjusių metų NKL čempionai savų žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos rezultatu 87:69 įveikė Šilutės „Šilutę“.
Aloyzas Rudys
Aloyzas Rudys / Sauliaus Čirbos nuotr.

Uraganiniu puolimu rungtynes pradėję „Mažeikiai“ solidžią dviženklę persvarą (27:12) įgijo dar pirmojo kėlinio viduryje. Puikiai šeimininkų gretose rungtyniavo Mindaugas Reminas, per pirmąsias 6 minutes pelnęs 11 taškų. Antroje kėlinuko pusėje daugiausia baudų metimais šilutiškiai atsilikimą sumažino (29:19), tačiau paskutinę minutę svečių padarytos klaidos kainavo daug – po du taškus pelnė Arvydas Gydra, Ignas Vaitkus bei Mindaugas Reminas ir šeimininkai vėl nutolo – 35:20.

Antrajame ketvirtyje estafetę iš M. Remino perėmė penkis taškus iš eilės pelnęs Darius Tarvydas, „Šilutės“ ekipoje taškus rinko aukštaūgiai (40:26). Įpusėjus kėliniui solo pasirodymą surengė šilutiškis Evaldas Šaulys. Per penkias minutes gynėjas pataikė tris tritaškius metimus, du taškus su pražanga pridėjo Nerijus Anglickis ir iš solidžios „Mažeikių“ persvaros liko 3 taškai (43:40). Likus 25 sekundėms iki ketvirčio pabaigos nesportine pražanga buvo nubaustas svečių gynėjas Audrius Ramonaitis, tačiau iš šios situacijos šeimininkai naudos neišpešė. Priešingai, prametę du baudos metimus ir dvitaškį A. Rudžio auklėtiniai gavo pamoką, kaip reikia atakuoti. Paskutinę kėlinio sekundę du taškus į „Mažeikių“ krepšį įrideno N. Anglickis ir paliko šeimininkams tik 1 taško persvarą – 43:42.

Trečiajame ketvirtyje „Šilutė“ toliau kvėpavo šeimininkams į nugaras ir net sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Sužaidus šešias minutes po puolime atkovoto kamuolio du taškius pelnė Edgaras Sosnovskis ir pirmą kartą rungtynėse išvedė saviškius į priekį (50:51). Tiesa, persvara šilutiškiai ilgai nesidžiaugė – A. Gydra ir I. Vaitkus įšovė po tritaškį, du taškus pridėjo Rimundas Petrauskas ir „Mažeikiai“ vėl šoktelėjo į priekį (60:53). Paskutinę kėlinio minutę tritaškiais apsikeitė A. Ramonaitis ir D. Tarydas – 63:56.

Ketvirtį, „Mažeikius“ skyrusį nuo NKL finalo ketverto turnyro, šeimininkai pradėjo spurtu 7:0. Čia pat dviem tiksliais tolimais metimais atsakė Deividas Pukis, tačiau gynyboje išnaudojo penkių pražangų limitą (72:62). Klaidos ir netikslūs metimai iš visų distancijų neleido „Šilutės“ krepšininkams dar labiau priartėti. Šiais nesklandumais pasinaudoję mažeikiškiai pelnė 6 taškus be atsako ir likus žaisti 2 minutes pirmavo 78:62. Per likusį laiką šeimininkai sužaidė ne tik tiksliau, bet ir efektingai – po Igno Razučio perdavimo ore kamuolį pagavęs į krepšį sugrūdo Vytautas Pikalavičius ir klausimų kas šį vakarą laimės nebeliko. Galutinis rungtynių rezultatas – 87:69.

Rezultatyviausiai „Mažeikių“ ekipoje rungtyniavo 21 tašką įmetęs Mindaugas Reminas. Gynėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 20 taškų į „Šilutės“ krepšį įmetė Darius Tarvydas, 14 – Ignas Vaitkus, 11 – Raimundas Petrauskas (9 atk. kam.).

„Šilutės“ gretose žibėjo dvigubą dublį surinkęs Evaldas Šaulys. Jo sąskaitoje 20 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Po 11 taškų pelnė Deividas Pukis ir Nerijus Anglickis (10 atk. kam.).

Kiti rezultatai:

Joniškio „Delikatesas“ – Vilniaus „Vilnius-MRU“ 75:83 (serijoje 2-1 pirmauja „Delikatesas“)

Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ – Jonavos „Petrochema“ 70:59 (serijoje 2-1 pirmauja „TiuMenas-Ežerūnas“)

Trakų „Trakai“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 71:52 (serijoje 2-1 pirmauja „Trakai“)

Ketvirtosios serijų rungtynės bus žaidžiamos antradienį, kovo 25 dieną.