2014 05 12 /21:18

Nuo pirmos iki paskutinės minutės pirmavęs „Žalgiris“ įveikė „Lietuvos rytą“ ir LKL pusfinalyje – lygu

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmadienį namuose neleido Vilniaus „Lietuvos rytui“ pasiekti LKL finalo. LKL čempionų titulą ginantys žalgiriečiai iškovojo pirmąją pergalę šio sezono tarpusavio rungtynėse – 72:57 (22:11, 13:18, 16:11, 21:17).
Robertas Javtokas
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

​Nugalėtojai rungtynes pradėjo galingu spurtu ir po 7 minučių jau buvo priekyje 20:7, tačiau svečiai pranašumą kiek sumažino. Antrasis kėlinys priklauso vilniečiams, kurie buvo priartėję (25:28), tačiau „Žalgiris“ po 20 min išlaikė 6 taškų persvarą – 35:29.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai greitai atstatė dviženklę persvarą, kurią vilniečiams sunkiai sekėsi tirpdyti. „Žalgirį“ į priekį varė priekinės linijos žaidėjai ir laiku iššaudavęs J.Dentmonas.

Nors ketvirtojo kėlinuko viduryje dėka geros zoninės gynybos „Lietuvos rytas“ dar įnešė intrigos (53:64), tačiau daugiau pasiekti nebegalėjo.

Lemiamos serijos iki dviejų pergalių rungtynės Vilniaus „Siemens“ arenoje bus žaidžiamos trečiadienį 19 val.

„Žalgiris“: ​R.Javtokas (7/12 dvit., 4/6 baud., 7 atk. kam., 5 praž. 7 išprov. praž.) ir J.Dentmonas (2/7 dvit., 3/7 trit., 5/8 baud., 8 atk. kam., 6 išprov. praž.) po 18, M.Pocius (4/4 dvit., 1/5 trit., 5/6 baud., 7 išprov. praž.) 16, P.Jankūnas (15 atk. kam.) 8, A.Gudaitis (3/3 dvit.) 6, A.Milaknis 4, V.Lipkevičius 2.

„Lietuvos rytas“: ​J.Palaciosas (8/17 dvit., 4/5 baud., 7 atk. kam.) 20, D.Songaila (2/11 dvit.) 9, R.Seibutis ir A.Kavaliauskas (3/3 dvit.) po 8, M.Gecevičius (0/3 trit., 5 rez. perd.) 6, G.Orelikas 3, Z.Dowdellas 2, S.Babrauskas 1.

​Blokai: 3 – 1

15min.lt naujienų svetainė nepamiršta savo šūkio „Žinios gyvai“ ir toliau stiprina grįžtamąjį ryšį su savo skaitytojais. Prieš rungtynes, jų metu ir joms pasibaigus kviečiame specialiame „Twitter“ socialinio tinklo lange rašyti savo pastebėjimus bei reikšti palaikymą arba iš savo paskyros pasisakyti pridedant #ZalgVSLrytas. Šiame lange pasirodys ir mūsų sporto žurnalistų bei portalo krepsinis.net ​lankytojų ir žurnalistų komentarai apie rungtynes.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 72:57 (22:11, 13:18, 16:11, 21:17)

9 min. ​R.Javtokas, atrodo, padėjo galutinį tašką – galingas dėjimas su pražanga iš viršaus ir persvara vėl pasiekė 15 taškų ribą – 68:53. „Centras“ baudos neįmetė, tačiau „Žalgiris“ atkovojo dar vieną kamuolį puolime – jau 12-ąjį.

8 min. ​„Žalgiris“ suklydo net 19-ąjį kartą, „Lietuvos ryto“ bagaže – 14 klaidų.

​7 min. Pasiekę rekordinę persvarą žalgiriečiai sustojo, o „Lietuvos rytas“ įmetė 4 taškus be atsako – 53:64. Kauniečiai niekaip nesugebėjo įveikti zoninės gynybos.

5 min. ​Netrukus vilniečiai dar kartą nesustabdė neįtikėtiną dvitaškį pataikiusio J.Dentmono, patys neįmetė, o M.Pocius sugebėjo pataikyti iš po krepšio su pražanga – 64:49.

3 min. ​J.Dentmonas pataikė tolimą tritaškį (59:46), tačiau D.Songaila jį netrukus nubraukė dvitaškiu su pražanga.

2 min. ​Dvi iš eilės be atsako pasibaigusios svečių atakos buvo sumažinusios atsilikimą iki 10 taškų, bet R.Javtokas eilinį kartą po puolime atkovoto kamuolio įmetė iš po krepšio – 56:44.

1 min. ​M.Pocius pradėjo galingai – dvitaškiu su pražanga – 54:40.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 51:40 (22:11, 13:18, 16:11)

10 min. ​D.Songaila netrukus pridėjo dvitaškį iš po krepšio, „Lietuvos rytas“ apsigynė, tačiau paskutinėje atakoje S.Babrauskas neįmetė – 40:51.

9 min. ​Du A.Milaknio taiklūs baudos metimai atstatė rekordinę „Žalgirio“ persvarą – 51:36. R.Seibutis netrukus prametė abi baudas, tačiau svečiai apsigynė ir D.Songaila baudų metimais įmetė pirmuosius savo du taškus rungtynėse.

8 min. ​Jau antrą kartą rungtynėse „Žalgiris“ sugebėjo priversti ištiksėti visas 24 sek. per „Lietuvos ryto“ ataką.

7 min. ​Trečiojo ketvirčio viduryje Vilniaus komanda metė baudas vos antrą sykį – S.Babrauskas pataikė kartą iš dviejų – 36:47.

5 min. J.Dentmonas apsigynė prieš Z.Dowdellą, o vilniečių treneris D.Adomaitis gavo techninę pražangą. A.Milaknis sumetė baudas, tačiau atakoje J.Dentmonui įmesti nepavyko. Nepaisant to, „Žalgirio“ persvara ir vėl dviženklė – 45:35.

4 min. ​PJankūno ir R.Javtoko duetas toliau veikė puikiai. Abu aukštaūgiai dominavo rinkdami kamuolius, o po kapitono perdavimo R.Javtokui „Žalgirio“ persvara vėl pasiekė saugesnę ribą – 41:33.

2 min. ​Trečiojo ketvirčio pradžioje 6-ąjį tašką įmetė P.Jankūnas, o netrukus savo 10-ąjį pelnė J.Palaciosas. Netrukus prie jo prisijungė R.Javtokas, įmetęs 10-ąjį tašką ir tapęs antruoju žalgiriečiu po M.Pociaus su dviženkliu taškų skaičiumi kraityje.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 35:29 (22:11, 13:18)

10 min. ​Į žaidimą gerai įsijungė A.Kavaliauskas (6 tšk.), tačiau tuščiai šaudė pirmo mačo didvyris D.Songaila. Likus 45 sek. J.Dentmonas baudų metimais padidino persvarą – 35:29, o likusios atakos buvo netaiklios.

7 min. ​„Lietuvos rytas“ priartėjo iki  25:28, apsigynė, tačiau M.Gecevičius laisvas nepataikė tritaškio, o J.Dentmonas vienas įveikė visą gynybą ir padidino pranašumą – 30:25.

​6 min. Sužaidus pusę antro ketvirčio A.Kavaliauskas stojo prie baudų metimo linijos – tai buvo pirmosios svečių baudos šiose rungtynėse. Baudos buvo taiklios, o „Žalgiris“ suklydo dukart iš eilės ir greitose atakose R.Seibutis ir M.Gecevičius rinko lengvus taškus. „Žalgirio“ persvara ištirpo iki 27:23.

4 min. ​Netrukus M.Pocius pridėjo du baudų metimus ir po ilgesnės pertraukos šeimininkų persvara ir vėl buvo dviženklė – 27:17.

3 min. ​Gana ilgą „sausrą“ tritaškiu nutraukė M.Pocius – tai buvo pirmieji „Žalgirio“ taškai antrajame ketvirtyje. Netrukus P.Jankūnas nupūtė J.Palacioso metimą ir šis nusileido užribyje kartu su kamuoliu.

2 min. ​J.Palaciosas įmetė jau 8-ąjį tašką iš eilės ir sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki 7 taškų – 15:22. Kolumbietis kauniečių gynybai kol kas – didžiulė mįslė.​

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 22:11

10 min. ​Svečiai sugebėjo kiek sumažinti kauniečių persvarą (11:22), o paskutinėje atakoje J.Dentmonas įstrigo gynyboje. Abi komandos per ketvirtį suklydo 12 kartų, tačiau „Žalgiris“ pataikė 9 metimus iš 15, o „Lietuvos rytas“ tik 5 iš 13.

9 min. ​„Lietuvos rytas“ suklydo jau šešis kartus, netrukus „Žalgiris“ šioje kategorijoje varžovus pavijo.

7 min. ​A.Gudaitis dvi iš eilės atakas užbaigė galingais dėjimais ir „Žalgiris“ priekyje 20:7.

5 min. ​Sužaidus 5 min. po M.Pociaus dvitaškio metimo „Žalgirio“ persvara tapo rekordinė – 16:7.

4 min. ​Padrikas žaidimas tęsėsi, tačiau jis buvo palankus šeimininkams. Po svečių klaidos J.Dentmonas paatikė pirmą tolimą metimą (12:4), tačiau taip pat iš toli pataikė G.Orelikas.

2 min. ​Komandos rungtynes pradėjo gana padrikai, abi padarė nemažai klaidų, tačiau po dviejų minučių Kauno klubas buvo priekyje 7:2, R.Javtokas įmetė 5 taškus.