2012 08 23

Paaiškėjo kelialapių į Pasaulio taurės „3x3" finalo etapą laimėtojai

Savaitgalį Vilniuje vykusiame trijulių krepšinio turnyre paaiškėjo aštuoniolikmečių merginų ir vaikinų komandos, atstovausiančios Lietuvai rugsėjo 28-30 d. Madride vyksiančiame antrajame pasaulio taurės „3x3“ finaliniame turnyre.

Lietuvos krepšinio federacijos ir „FIBA Europe“ rengtame turnyre komandos varžėsi ant aukščiausio lygio dangos ir kamuolius siuntė į modernius salės krepšiniui pritaikytus krepšius.

18-mečių vaikinų amžiaus grupėje triumfavo komanda „Nieko gero“, finale 14:11 įveikusi „Ką čia pasakius“ trijulę. Nugalėtojams atstovavo Justinas Gečas, Alvydas Žarskus, Ignotas Bukauskas ir Ričardas Prybylskis.

18-mečių merginų amžiaus grupėje nugalėtojomis tapo „Vilniaus“ ekipos merginos, finale 10:8 įveikusios „Kauną“. Nugalėtojų komandoje žaidė Justina Kraujūnaitė, Aurelija Putramentaitė, Dalia Belickaitė ir Austėja Širšinaitytė.

Abi 18-mečių komandos pelnė kelialapius į Madridą, kur gins Lietuvos garbę pasaulio trijulių varžybų finale. Mūsų šalies vaikinų ir merginų komandos bus nuskraidintos į Madridą, apgyvendintos viešbutyje, o jas per rungtynes treniruos buvęs Lietuvos jaunių vaikinų rinktinės strategas Darius Dikčius.

Prieš dvejus metus jis su Lietuvos 17-mečių rinktine pasaulio pirmenybėse iškovojo ketvirtąją vietą, o tą pačią vasarą Singapūre vykusiose jaunimo olimpinėse žaidynėse krepšinio trijulių varžybose pelnė penktąją vietą.

Vyriausių vaikinų grupėje nugalėtojais tapo komanda „No name“, finale 10:8 nugalėjusi „Elitą“. Šešiolikmečių vaikinų grupėje triumfavo „Prie trečio krepšio“, finale 12:4 įveikusi „Trolfeisus“. 14-mečių grupėje nugalėjo „Komanda 123“, finale 10:4 įveikusi „Dogių“ trijulę.

Visoms turnyro prizininkėms atiteko Lietuvos krepšinio federacijos prizai, o vyrų ir 16-mečių amžiaus grupių nugalėtojams – kvietimai apsilankyti poilsio ir pramogų parke „TonyResort“.