2014 05 29

„Pacers“ sustabdė „Heat“ pergalių „mašiną“ LeBroną Jamesą ir sušvelnino serijos rezultatą 2:3

„Indiana Pacers“ klubui sezonas dar nebaigtas. Ir dėl to komanda turėtų dėkoti lyderiui Paului George'ui, kuris pelnė 37 taškus ir padėjo „Pacers“ NBA Rytų konferencijos pusfinalio penktosiose rungtynėse namuose 93:90 (22:16, 11:26, 31:15, 29:33) įveikti čempionės titulą ginančią „Miami Heat“. Serijos rezultatas dabar tapo 3:2 Majamio krepšininkų naudai, o šeštosios rungtynės bus žaidžiamos Majamyje.
„Heat“ žaidėjas  Dwyane'as Wade'as, „Indiana Pacers“ lyderis Paulas George'as ir „Heat“ žvaigždė  LeBronas Jamesas
„Heat“ žaidėjas Dwyane'as Wade'as, „Indiana Pacers“ lyderis Paulas George'as ir „Heat“ žvaigždė LeBronas Jamesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį mačą išvykoje Majamio ekipa varžovams pralaimėjo 96:107 (24:30, 21:25, 25:28, 26:24), o antrąjį laimėjo 87:83 (20:21, 21:16, 21:26, 25:20). Vėliau dvejose rungtynėse savo arenoje „Heat“ įrodė savo pranašumą – 99:87 (14:21, 24:21, 33:22, 28:23) ir 102:90 (27:19, 22:25, 31:20, 22:26).

„Pacers“ komandai trečiadienio dvikovoje pasisekė sustabdyti „Heat“ lyderį LeBroną Jamesą. Dėl gautų pražangų jis labiau sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolo nei buvo aikštėje ir iki ketvirtojo kėlinio buvo pelnęs vos 2 taškus.

Tiek trečiajame, tiek ketvirtajame kėliniuose Majamio klubui koją kišo prarandami kamuoliai. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 9 minutes, „Heat“ turėjo dviženklį deficitą 66:77.

Tačiau NBA čempionai siekė Indianoje užbaigti Rytų konferencijos finalą ir gauti nugalėtojų turę, tad likus daugiau kaip 3,5 min. L.Jamesas tritaškiu metimu sugebėjo išlyginti rezultatą – 81:81.

Komandos pradėjo varžytis kas geriau meta tritaškius ir, likus kovoti 16 sek., „Pacers“ vi dėlo tebepirmavo 91:90.

Chrisas Boshas, likus 5 sekundėms, prametė lemiamą tritaškį ir „Pacers“ šoko pergalės šokį 93:90.

L.Jamesas sužaidė vienas blankiausių rungtynių atkrintamosiose rungtynėse – per 24 min. įmetė vos 7 taškus, pataikydamas 2/10 metimų bei prarado 3 kamuolius.

„Pacers“: Paulas George'as 37 (po 6 atk. kam. ir per. kam.), Davidas Westas 19, Lance'as Stephensonas 12, Roy Hibbertas 10 (13 atk. kam.).

„Heat“: Chrisas Boshas 20 (10 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as (8 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Rashardas Lewisas po 18, Ray Allenas 15... LeBrona Jamesas 7.

Praėjusio sezono Rytų konferencijos finale „Heat“ ekipa nugalėjo „Pacers“ krepšininkus tik po septynių (4:3) mačų.