Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 13, 23:39 Atnaujinta 2013 06 14, 18:30

Pamirštos vyrų krepšinio šalies moterys

Keista aritmetika: į Europos moterų krepšinio čempionatą Prancūzijoje siunčiama viena Lietuvos rinktinė, tačiau galimybių lietuviams šiose pirmenybėse iškovoti apdovanojimus – triskart daugiau.
Pasak trenerio A.Paulausko, krepšininkės tobulėja, bet neturi aukšto rango varžyboms būtinos patirties.
Pasak trenerio A.Paulausko, krepšininkės tobulėja, bet neturi aukšto rango varžyboms būtinos patirties. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuvių treneriai moterų krepšinyje tapo pasaulinės mados reikalu“, – konstatavo mūsų šalies rinktinės strategas 54 metų Algirdas Paulauskas, turėsiantis grupės mače ginklus suremti su Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos ekipa bei galbūt sveikintis su Rusijos rinktinės vedliu Alfredu Vainausku.

Birželio 15–30 dienomis vyksiantis moterų krepšinio čempionatas bus istorinis Lietuvos moterų krepšinio specialistams: tiek mūsiškių trenerių pirmenybėse dar niekada nevadovavo nacionalinėms įvairių valstybių rinktinėms.

Toks pats didelis trenerių desantas buvo ir per 2009 metų Europos pirmenybes Lenkijoje, tačiau  tuomet santykius aiškinosi vyrų ekipos: Lietuvai vadovavo Ramūnas Butautas, Latvijos komandai – Kęstutis Kemzūra, o Graikijos rinktinei – dabartinis mūsų vyrų ekipos strategas Jonas Kazlauskas.

D grupėje kartu su Baltarusija, Kroatija ir Čekija kovas Trelaze pradėsiančios lietuvių rinktinės strategas A.Paulauskas savaitraščiui „15min“ išdėstė, ko tikėtis iš nacionalinės komandos Prancūzijoje, kokia virė užkulisinė kova dėl rinktinės trenerio posto, kaip kartais nuvilia ir išduoda net geriausi draugai.

Moterys niekam nerūpi

Prieš porą metų vėl prie rinktinės vairo stojęs A.Paulauskas tikino, kad treniruoti Lietuvos komandą buvo ne vienas kandidatas, tačiau jis buvo vienintelis, kuris nekėlė didelių reikalavimų Lietuvos krepšinio federacijai.

„Girdėjau, kad kiti kandidatai, norėję stoti prie rinktinės vairo, reikalavo butų, krūvos pinigų, norėjo itin prabangiai keliauti į varžybas... Aš pasirašiau sutartį, tačiau dar iki šiol neperžiūrėjau jos – kiek laiko galėsiu treniruoti komandą, kiek gaunu algos. Gal tai ir blogai, bet kol kas man tai – šalutiniai dalykai. Nesigilinu – dirbu ir tiek“, – sakė A.Paulauskas.

„Tiek vyrų rinktinės, tiek ir kitų šalių moterų rinktinių treneriai uždirba kur kas daugiau už mane – nesiaiškinau, kiek kartų daugiau, tačiau numanau. Reikia viešai pripažinti, kad mūsų šalyje skirtumas tarp vyrų ir moterų nacionalinių komandų, požiūrio į jas – akivaizdus. Vien tik žiniasklaidos požiūris viską parodo: turėjome mėnesio treniruočių stovyklas, tačiau žurnalistų taip ir nesulaukėme. Būkime atviri: visuomenė nerodo jokio dėmesio moterų krepšiniui. Tad neverta aiškinti, kad mes esame krepšinio šalis. Mes esame vyrų krepšinio šalis“, – konstatavo krepšinio specialistas.

Vieno draugo nebeliko

Lietuvos rinktinės treneris A.Paulauskas kartu dirbo su abiem Europos čempionate kitų šalių ekipas treniruojančiais lietuviais: A.Vainauskas buvo A.Paulausko asistentu Vilniaus „Lietuvos telekomo“, „Teo“, Kursko „Dinamo“ klubuose, o R.Grigas šalies moterų rinktinės strategui padėjo treniruoti Jekaterinburgo UMMC komandą.  

„Su Rimu  – mes draugai. Su Alfredu draugystės nebeliko. Aš nežinau, kas jam atsitiko, bet šia tema nekalbu. Jam esu po vieno turnyro pasakęs, kad mano atžvilgiu jis elgėsi labai negražiai – viskas, ką galiu pasakyti apie mus abu“, – neslėpė nutrūkusios draugystės A.Paulauskas.

Ar įmanoma, kad sunkiu rinktinei momentu Lietuvos treneriai padės vienas kitam nenuskęsti Europos pirmenybių mūšiuose ir išties pagalbos ranką?

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris įsitikinęs, kad stipriausia pirmenybių ekipa – Rusija. „Rusijos rinktinė galingiausia. Ji sukomplektuota ir, kaip sakoma, subrandinta: žaidėjos kovoja Eurolygoje, laimi Europos taures. Svarbiausia, kad Rusijos rinktinė turi krepšininkes, gimusias nuo 1982-ųjų iki 1989 metų –  brandžiausias krepšiniui žaidėjas.

„Mes grupėje žaisime su baltarusėmis – jau ne kartą girdėjau, kad esame su R.Grigu draugai, susitarsime dėl baigties. Bet kalbame apie sportą, kur pagrindinė esmė – privalai laimėti. Mano klubiniame gyvenime buvo tokia situacija, kai buvo liepta pralaimėti: pasakiau, kad ir aš neisiu tartis su žaidėjomis, ir jūs nebandykite. Vis dėlto tie žmonės nuėjo, žaidėjos atsisakė „pasiūlymo“ ir buvo nemenkas skandalas. Aš neįsivaizduoju, kaip būtų įmanoma susitarti Europos čempionate“, – aiškino treneris.

Kokie rinktinės šansai?

Nacionalinės ekipos strategas tikina, kad neverta nurašyti jaunos Lietuvos komandos. Ar šie žodžiai turi svorio?

„Komandos žaidimas gerėja – nereikia galvoti, kad būsime visiški nevykėliai. Jaunimas tobulėja. Ir geriausiems žaidėjams būna blogų dienų. Tad norėčiau, kad  čempionate blogiausių dienų nebūtų. Arba teisingiau, norėčiau šaunesnės situacijos: krepšininkės žaistų fantastiškai ir vieną dieną silpniau. Toks palinkėjimas sau. Tikėtis reikia tik sėkmės – jei jos nesitikėsi, sunku bus svajoti“, – aiškino A.Paulauskas.

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris įsitikinęs, kad stipriausia pirmenybių ekipa – Rusija. „Rusijos rinktinė galingiausia. Ji sukomplektuota ir, kaip sakoma, subrandinta: žaidėjos kovoja Eurolygoje, laimi Europos taures. Svarbiausia, kad Rusijos rinktinė turi krepšininkes, gimusias nuo 1982-ųjų iki 1989 metų –  brandžiausias krepšiniui žaidėjas. Tų metų sportininkes, kurių mes savo rinktinėje neturime. Jokios prancūzijos ar kitos šalys negali prilygti rusėms“, – prognozavo mūsų šalies treneris.

Pastarųjų metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rezultatai sirgalių nedžiugino – prieš šešerius metus ekipa kovojo dėl medalių, o nuo 2009 metų – tik dėl 8–12 vietų.

Lietuvos moterų rinktinė

Inesa Visgaudaitė (Tulūzos „Metropole“ – Prancūzija) 1991 m. 169 cm
Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“) 1981 m. 176 cm
Gabrielė Gutkauskaitė (Klaipėdos „Fortūna“) 1990 m. 176 cm
Mantė Kvedaravičiūtė (Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“) 1990 m. 180 cm
Kamilė Nacickaitė („Umbertide“ – Italija) 1989 m. 181 cm
Kristina Vengrytė (Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“) 1981 m. 186 cm
Monika Grigalauskytė (Klaipėdos „Fortūna“) 1992 m. 186 cm
Giedrė Paugaitė („USO Mondeville“ – Prancūzija) 1990 m. 192 cm
Gintarė Petronytė (Taranto „Cras Baskets“ – Italija) 1989 m. 195 cm
Iveta Šalkauskė (Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“) 1982 m. 194 cm
Eglė Šikšniūtė (Klaipėdos „Fortūna“) 1991 m. 194 cm
Lina Pikčiutė (Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“) 1990 m. 192 cm

Mūsų šalies komanda pirmame varžybų etape – D grupės kovose Trelaze – varžysis su Čekijos, Kroatijos ir Baltarusijos rinktinėmis.

Pirmose grupės rungtynėse lietuvės birželio 15-ąją kausis su kroatėmis, kitą dieną – su čekėmis, o birželio 17 dieną  – su baltarusėmis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Savaitraštis „15min“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek