Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio čempionato audrai besiruošiantys Lietuvos krepšininkai grūdinosi buriuodami Kuršių mariose

Lietuvos krepšinio rinktinės nariai išbandė jėgas buriuodami Kuršių mariose
15min.lt/Lauros Sėlenienės nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės nariai išbandė jėgas buriuodami Kuršių mariose
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausumoje puikiai judantys kandidatai į Lietuvos krepšinio rinktinę jėgas surėmė ir ant vandens. Susiskirstę į dvi komandas, krepšininkai jachtomis buvo išplaukę į Kuršių marias. Varžytasi, kurie rinktinės žaidėjai greičiausiai pažabos pajūrio vėją.

Išbandymas ant vandens prieš didįjį startą Pasaulio krepšinio čempionate krepšininkams surengiamas jau penktus metus iš eilės. Sumanymo aptaškyti marių purslais ir įkvėpti rinktinei komandinę dvasią kasmet imasi ilgametis Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“.

Šiemet krepšininkai plaukė ne vienu laivu, kaip iki šiol, o dviem moderniomis kruizinėmis jachtomis „Jeanneau Sun Odyssey 36i“.

„Pats laikas rinktinės vyrams susipažinti su konkurencijos jausmu ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir jūroje. Krepšininkai suformuos dvi komandas, kurios tarpusavyje rungsis dėl geriausios krepšinio įgulos jūroje vardo –  kaip tikroje regatoje“, – prieš startuojant kalbėjo vienos iš jachtų kapitonas Ruslanas Rokas Arbušauskas.

Penktus metus iš eilės rengiamoje  regatoje Lietuvos rinktinės krepšininkai bando pažaboti pajūrio vėjus ir taip užsigrūdinti Pasaulio krepšinio čempionato audrai.

Tradicija tapęs „Švyturio“ vyrų krepšinio rinktinės plaukimas jachta yra skirtas komandinei rinktinės dvasiai ugdyti.

2010-aisiais krepšininkai susipažino su legendine, pasaulį apiplaukusia jachta „Ambersail“, 2011 metais rinktinės vyrai turėjo išmėginti tris modernias jachtas, tačiau užėjusi liūtis, neleido net atsišvartuoti nuo kranto ir vyrai tik apžiūrėjo naujutėlaičius burlaivius. 2012 metais krepšininkai plaukė didžiausiu Lietuvoje burlaiviu „Brabander“, o praėjusią vasarą  išbandė pirmąją lietuvių jachtą, apiplaukusią pasaulį, – „Lietuva“.

Po šiemečio plaukimo Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai paliko savo rankų įspaudus planuojamai „Švyturio“ krepšinio šlovės alėjai.

Krepšininkų rankų įspaudai papildys jau turimą 1992 metais olimpinėse žaidynėse Barselonoje žaidusių Lietuvos krepšininkų ir dabartinio trenerio Jono Kazlausko įspaudų kolekciją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek