-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 04 03

Paskelbtas galutinis šių metų Jameso Naismitho Šlovės muziejaus dvyliktukas

Paskelbti dvylika krepšiniui nusipelniusių asmenų, kurie šių metų rugsėjo 6-8 dienomis bus pagerbti ir iškilmingos ceremonijos metu įtraukti į Jameso Naismitho krepšinio Šlovės muziejų.
Reggie Milleris ir Donas Nelsonas
Reggie Milleris ir Donas Nelsonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

„Mes su didele pagarba norėtume pasveikinti šią prestižinę žaidėjų, trenerių, teisėjų, komandų ir krepšinio pionierių klasę, kuri bus išrinkta į šių metų Šlovės muziejų, – džiaugėsi Johnas L. Doleva, šlovės muziejus prezidentas ir generalinis direktorius. – Ši žmonių grupė paliko savo pėdsaką krepšinio istorijoje ir mes pagerbsime juos rugsėjo mėnesį už jų indėlį į krepšinį“.

Dvylika išrinktųjų:

Moteriškasis Harlemo „Globetrotters“ atitikmuo – „All American Red Heads“ – pirmoji moterų krepšinio komanda, per sezoną žaidusi virš 200 rungtynių ir laimėjusi 70 procentų visų jų. Nuo 1936 iki 1986 metų jos aplankė 49 valstijas, Kanadą ir Filipinus.

Katrina McClain – su moterų JAV krepšinio rinktine 1988 ir 1996 metų olimpiadoje laimėjo du aukso medalius, o 1992 pasidabino bronzos medaliu. Ši žaidėja taip pat laimėjo tris Pasaulio čempionato medalius – 1986 ir 1990 m. auksą, 1994 – sidabrą. 1998 ir 1992 m. K.McClain buvo pripažinta geriausia JAV krepšininke.

Reggie Milleris – taikliarankis snaiperis, penkiskart dalyvavęs „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir visą savo karjerą praleidęs Indianos „Pacers“ klube. Per 17 metų karjerą gynėjas tapo rezultatyviausiu visų laikų „Pacers“ žaidėju (25279) ir perimtus kamuolius (1505). 1996 m. olimpiadoje R.Milleris su JAV rinktine laimėjo aukso medalį. Visoje lygos istorijoje jis užima antrą vietą pagal pataikytus (2560) ir mestus tritaškius metimus (6486). R.Milleris atkrintamosiose varžybose pataikė 320 tritaškių – tai daugiausia tolimų metimų per lygos istoriją.

Donas Nelsonas – būdamas krepšininku iškovojo 5 čempionų žiedus, o pradėjęs trenerio karjerą tapo daugiausiai pergalių iškovojusiu NBA strategu. Krepšinio specialistas 3 kartus buvo pripažintas geriausiu metų treneriu, o iš viso iškovojo 1335 pergales ir patyrė 1063 pralaimėjimus.

Hankas Nicholsas – ilgametis NCAA lygos teisėjas, 6 kartus teisėjavo finale, 10 kartų finalo ketverte ir 13 kartų ACC diviziono finalinėse rungtynėse. H.Nicholsas taip pat švilpė olimpiadoje ir Europos krepšinio čempionate. Baigęs teisėjo karjerą, jis 20 metų koordinavo NCAA teisėjus ir prisidėjo prie studentų lygos taisyklių pakeitimo.

Ralphas Sampsonas – vienas iš geriausių koledžų žaidėjų per visą istoriją, Virdžinijos koledže jis tapo tik trečiuoju krepšininku per visą lygos istoriją, kuris 3 kartus buvo pripažintas geriausiu koledžo žaidėju. Jis yra vienas iš šešių visų laikų NCAA žaidėjų, pelniusių bent 2 tūkstančius taškų ir atkovojusių 1500 atšokusių kamuolių. 1983 metais Hiustono „Rockets“ komandos pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu pasirinktas R.Sampsonas triskart dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, laimėjo geriausio metų naujoko titulą.

Scanpix/AP nuotr./Būsimieji `lovės muziejaus nariai
Scanpix/AP nuotr./Būsimieji Šlovės muziejaus nariai

Jamaalas Wilkesas – visą savo vaikystę ir studijų metus žaidė Kalifornijos mokykloje ir universitete, kuriuose dukart laimėjo čempionų titulą. Tuo tarpu NBA karjeros metu krepšininkas šešiskart žaidė finale ir keturis sykius tapo čempionu, laimėjo metų naujoko titulą, triskart dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, dukart buvo renkamas į geriausiai besiginančių žaidėjų rinktinę.

Lidia Alexeeva – viena iš geriausių krepšinio trenerių už Amerikos ribų. Jos vadovaujama Sovietų sąjungos rinktinė 1976 ir 1980 metų olimpiadose laimėjo aukso medalius, keturis kartus tapo pasaulio čempionėmis (1967, 1971, 1975, 1983). L.Alexeeva taip pat keturis kartus tapo universiados čempione, 10 kartų laimėjo Europos čempionatą ir 17 kartų Tarybų sąjungos čempionatą. Kaip žaidėja, ji 1950, 1952, 1954, 1956 metais laimėjo Europos čempionatą. 1999 metais buvo išrinkta į moterų krepšinio Šlovės muziejų, o 2007 metais FIBA Šlovės muziejų.

Donas Barksdale'as – vienas iš krepšinio pionierių, sulaužęs odos spalvos barjerus NCAA lygoje, pirmasis pateko į Amerikos olimpinę komandą ir pirmasis žaidė NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Tarnaudamas kariuomenėje, jis vedė UCLA universitetą į Ramiojo vandenyno pakrantės čempionų titulą ir tapo pirmuoju afroamerikiečiu, kuris sudarė profesionalų kontraktą su Amerikos krepšinio lyga (ABL). Jis taip pat tapo pirmuoju afroamerikiečiu, laimėjusiu olimpinį medalį ir žaidusiu „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. 1951 metais žaisdamas Baltimorės „Bullets“ jis pateko į 10 geriausiai apmokamų atletų sąrašą. D.Barksdale'as įkūrė labdaros fondą, kuriam buvo paaukota virš milijono JAV dolerių. Anapilin šis asmuo iškeliavo 1993 metais.

Melas Danielsas – buvo vienas iš labiausiai dominuojančių Amerikos krepšinio asocijacijos (ABA) aukštaūgių, pirmavusiu pagal atkovotus kamuolius (9494) ir buvusiu ketvirtu pagal pelnytus taškus (11739). 1969 ir 1971 metais jis tapo naudingiausiu sezono žaidėju, 3 kartus laimėjo ABA čempionatą, tapo geriausiu metų naujoku. Vėliau Indianos universitete treniravo Larry Birdą, o dar vėliau 20 metų dirbo Indianos „Pacers“ komandoje.

Chetas Walkeris – vienas iš talentingiausių ir atletiškiausių žaidėjų, per savo 13 metų karjerą praleidusių tik 21 rungtynes. Jis pelnė 18831 tašką, atkovojo 7314 kamuolių. 7 kartus buvo išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, pasipuošė NBA čempiono žiedu. Iki 1975 metų, kai baigė karjerą, buvo vienas iš aštuonių krepšininkų, kurie sužaidė bent tūkstantį rungtynių.

Philas Knightas – vienas iš labiausiai nusipelniusių asmenų krepšinyje, vienas iš Nike firmos įkūrėjų. Savo karjeros metu dirbo su Michaelu Jordanu, kuris geriausiais savo laikais tapo Nike prekės ženklu. P.Knightas taip pat dirbo su Charlesu Barkley, Moses Malone'u, Scottie Pippenu, Davidu Robinsonu, Dirku Nowitzki ir Mike'u Krzyzewskiu. Jis taip pat sudarė sutartį su Sheryl Swoopes, kuri tapo pirmąja moterimi, turėjusia savo vardinius krepšinio batelius. 1993 metais jis buvo pripažintas pačiu įtakingiausiu žmogumi sporte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius