TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pauliaus Motiejūno įspūdžiai iš olimpinės atrankos turnyrą organizuojančios Venesuelos: „Kraupu!“

Olimpinio krepšinio turnyro atranka vyks Venesueloje
„Scanpix“ nuotr. / Olimpinio krepšinio turnyro atranka vyks Venesueloje
Šaltinis: 15min
0
A A

Karakaso krepšinio areną, kurioje vasarą dvylika krepšinio rinktinių kovos dėl olimpinių kelialapių, benamiai paliko tik prieš keletą dienų. Kol kas ji apleista, nešvari ir netgi baugi. Po pusmečio ji pakeis savo veidą, tačiau, kaip pasakoja iš Venesuelos grįžęs LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas, pirmieji įspūdžiai buvo gana kraupūs.

Iš Hjustono į Karakasą atvykę P.Motiejūnas ir nacionalinės komandos administratorius Žydrūnas Vilenčikas, savo akimis išvydo kalbomis apipintą krepšinio areną, apsigyveno tame pačiame viešbutyje, kuriame gyvens ir Lietuvos rinktinė, sulaukė griežtų nurodymų nerizikuoti gyvybe ir sutemus neiti į lauką. 

Jų kelionė JAV ir Venesueloje skyrėsi kaip diena nuo nakties. P.Motiejūno teigimu, Lietuvos krepšinio rinktinės Hjustone lauks idealios sąlygos, nes per olimpinę atranką Karakase mūsų žaidėjai nieko nematys išskyrus viešbutį ir krepšinio salę. „Su viešbučiu viskas tvarkoje, bet salė paliko kraupų įspūdį“, – tik išlipęs iš lėktuvo kalbėjo P.Motiejūnas. 

Jis papasakojo, kokios sąlygos lauks krepšininkų ir juos palaikysiančių gerbėjų Karakase, ką pavyko suderinti būsimoje treniruočių stovykloje Hjustone, ir atskleidė būsimus rinktinės varžovus draugiškuose mačuose.

–  Kaip klostėsi jūsų kelionė ir kokie buvo pagrindiniai jos tikslai? 15min.lt paklausė LKF vykdomojo direktoriaus P.Motiejūno.

– Sunki kelionė (šypsojosi). Turėjome du tikslus: pirmiausia nuvykti į Hjustoną ir suderinti Lietuvos krepšinio rinktinės pasiruošimo planą bei sąlygas. Apžiūrėjome, kaip ir kur galės sportuoti krepšininkai, kur jie gyvens ir panašiai. Antroji kelionės dalis buvo Karakasas, burtų traukimo ceremonija bei salių ir viešbučių apžiūra.

–  Apie Karakaso krepšinio areną teko girdėti daug neigiamų dalykų. Kaip ten viskas yra iš tikrųjų?

– Baisu. Su viešbučiu viskas tvarkoje, bet salė paliko kraupų įspūdį. Tik prieš keletą dienų iš ten išsikraustė žmonės, kurie dar glaudėsi po potvynio Karakase. Netvarka, nešvara, sklinda nemalonūs kvapai. FIBA prižiūri viską ir tikina, kad iki turnyro spės viską sutvarkyti. Visgi pirmas įspūdis buvo tikrai baugus.

– Ar panašias sąlygas yra tekę matyti?

– Kol kas ten išties labai nemalonu būti. Į dušus ir tualetus net pažiūrėti baisu, bet statybos ir renovacija vyks. Žiūrėsime, kaip bus vasarą.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas
Paulius Motiejūnas

–  Karakase itin aktuali saugumo problema. Jūs turėjote apsaugą?

–  Iš viešbučio niekur eiti neleido, o jeigu ir leido, tai tik kažkur visai arti. Žinoma, būnant su FIBA ten visai kitaip: tuomet viskas atrodo labai gražu, nei kamščių, nei nieko. Kai tik atvykome į Karakasą, mūsų niekas nepasitiko, reikėjo patiems mašiną susistabdyti, buvo tų rūpesčių ir įspūdžių.

–  Kaip bus pasirūpinta krepšininkų saugumu?

–  Žaidėjai su saugumo problemomis susidurti neturėtų. Kuomet vykome kartu su FIBA, lydėjo šeši–aštuoni motociklai, dar vienas apsaugos automobilis. Tuomet jautiesi saugus ir nieko nebijai. Bet patiems niekur nerekomendavo eiti, o nuo aštuonių valandų vakaro, gink Dieve, liepė nekišti nosies iš viešbučio. Kaip sakė vietiniai, priešingu atveju pats rizikuoji savo gyvybe.

–  Vadinasi krepšinio gerbėjams, kurie atvyks palaikyti rinktinės, bus nelengva?

–  Reikės žinoti, kur eiti ir kada eiti. Tiesiog pasistengti laikytis nurodymų.

Patiems niekur nerekomendavo eiti, o nuo aštuonių valandų vakaro, gink Dieve, liepė nekišti nosies iš viešbučio. Kaip sakė vietiniai, priešingu atveju pats rizikuoji savo gyvybe

–  Kokia yra viešbučių situacija? Jūs įsikūrėte tame pačiame viešbutyje, kuriame gyvens mūsų rinktinė?

–  Taip, ten pat. Liftus žadėjo suremontuoti, lovos lyg ir normalios, maistas geras. Kas be ko, su Hjustonu lyginti negalima. Sieksime žaidėjams Hjustone sukurti tokias sąlygas, kad jie galėtų kažkur išeiti, prasiblaškyti. Nesinori, kad viešbutis būtų kaip būdelė, nes to per akis laukia Karakase.

–  Kaip pati Venesuela pasiryžusi surengti atrankos turnyrą?

–  Jie nusiteikę rimtai surengti turnyrą, bent taip rimtai, kaip jie tą supranta. Tikrai negalima lyginti su Europa ar krepšinio šalimis.

–  Kokios sąlygos krepšininkų lauks Hjustone?

– Hjustone sąlygos puikios. Apžiūrėjome kelias sales. Bus aiškiau, kai žinosime, kurioje salėje žaisime, o kurioje treniruosimės. Pagal NBA taisykles, žaisti NBA salėje negalima, todėl apžiūrėjome Hjustono universitetų sales. Žiūrėsime, kur bus laisva. Bet kuriuo atveju, visos salės nepriekaištingos, net NBA komandos galėtų tokių pavydėti. Krepšininkų lauks idealios sąlygos tiek kalbant apie gyvenimo, tiek apie treniruočių sąlygas.

–  Paaiškėjo datos, kada Lietuvos rinktinė Hjustone žais draugiškus mačus?

–  Datas su treneriu Kęstučiu Kemzūra galutinai suderinsime pirmadienį.

–  Gal jau aiškūs būsimi Lietuvos rinktinės varžovai Hjustone? Spauda rašo, kad prie lietuvių prisijungs rusai, graikai ir britai.

–  Didžiosios Britanijos atstovai Hjustone viešėjo kartu su mumis. Su graikais taip pat jau sutarėme dar prieš kelionę, o jos metu derinome viešbučius už juos. Rusus kviečia į Dominiką, bet, manome, kad jie turėtų važiuoti su mumis. Makedonai žais Lietuvoje, o vėliau jie yra kviečiami į Kanadą. Prieš stovyklą Hjustone Lietuvos rinktinė žais draugiškas rungtynes mūsų šalyje. Pažadėjo atvažiuoti tie patys rusai, graikai.

Dėl trijų kelialapių į Londono olimpiadą varžysis dvylika rinktinių: Lietuva, Makedonija, Graikija, Rusija, Dominikos Respublika, Puerto Rikas, Venesuela, Jordanija, Pietų Korėja, Angola, Nigerija ir Naujoji Zelandija.

Olimpiniame krepšinio turnyre, kuriame varžysis 12 rinktinių, vietas jau užsitikrino 9 komandos: Didžioji Britanija (šeimininkų teise), JAV (pasaulio čempionai), Tunisas (Afrikos čempionai), Argentina ir Brazilija (Amerikos čempionato finalininkės), Australija (Okeanijos čempionai), Ispanija ir Prancūzija (Europos čempionato finalininkės) ir Kinija (Azijos čempionai).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek