2014 09 28 /21:42

Pavyzdingai gynyboje žaidęs „Žalgiris“ įveikė „Lokomotiv“ ir laimėjo turnyrą Kaune

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Akropolio taurės turnyro finale namuose sekmadienio vakare itin prastai pradėjo susitikimą su Krasnodaro „Lokomotiv“, tačiau dėl pavyzdinės gynybos antroje mačo pusėje šventė pergalę – 65:49 (10:23, 23:9, 11:7, 21:10).
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Aliaus Koroliovo nuotr.
Temos: 1 Kas vyksta Kaune

Pirmajame ketvirtyje taškų reikėjo laukti beveik dvi minutes, o tylą prasiveržimu nutraukė V.Kariniauskas. Nors kauniečiai įmetė pirmieji, įpusėjus ketvirčiui pirmavo svečiai – 11:6. „Žalgiris“ buvo beveik pavijęs varžovus (10:13), tačiau net 9 klaidos ir keturios „sausos“ minutės po pirmų dešimties minučių leido „Lokomotiv“ tvirtai pirmauti – 23:10.

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai susiėmė ir pasitaisė mesdami dvitaškius. Dėl sėkmingo aukštaūgių žaidimo „Žalgiris“ netruko pavyti varžovus, o paskui ir persvėrė rezultatą – 26:25. Nors koją kišo visi 10 pirmoje mačo pusėje pramestų tritaškių, vieno taško persvarą pavyko išlaikyti – 33:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai surinko 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 39:33. Vis dėlto, daugiau taškų ketvirtyje jie nepelnė. „Žalgirio“ krepšininkai itin aktyviai žaidė gynyboje ir tai davė vaisių. Per trečią kėlinį vos 7 taškus įmetę „Lokomotiv“ krepšininkai leido šeimininkams padidinti pranašumą – 44:39.

Aliaus Koroliovo nuotr./Kauno „Žalgiris“

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau gynėsi pavyzdingai bei neleido rusams rinkti taškų. Po kelių minučių kauniečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą. Po to „Lokomotiv“ jau nebeturėjo jėgų kovoti dėl pergalės, o kauniečiai padidino pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę – 65:49.

„Žalgiris“: A.Gudaitis (3 blk.) ir J.Andersonas po 10, R.Javtokas (4/6 dvit., 7 atk. kam.) 9, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 6, L.Lekavičius ir V.Lipkevičius po 5.

„Lokomotiv“: D.Brownas 11, R.Hendrixas (13 atk. kam.) 8.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas