2010 02 14

Pavyzdingai puolime atrodę „Šiauliai“ parklupdė „Lietuvos rytą“

Pirmąjį pralaimėjimą Baltijos krepšinio lygoje (BBL) patyrė Vilniaus „Lietuvos rytas“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 100:107 (21:36, 27:21, 28:28, 24:22) neatsilaikė prieš „Šiaulių“ krepšininkus.
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys. / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės „Lietuvos rytas“ pirmavo 6:2, tačiau tada Antano Sireikos auklėtiniai spurtavo 15:0 bei įgijo dviženklį pranašumą (17:6). Aikštės šeimininkai nesustojo ir besibaigiant kėliniui padidino savo persvarą iki 17 taškų – 36:19. Labiausiai prie šio rezultato prisidėjo Arvydas Šikšnius. Krepšininkas vien per pirmąjį kėlinį į sostinės komandos krepšį įmetė 14 taškų.

Antrąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 9:2 bei sumažino deficitą iki 8 taškų (30:38), o antrojo kėlinio pabaigoje po Milko Bjelicos dvitaškio Antano Sireikos auklėtinių persvara ištirpo iki 2 taškų (48:46). Vis dėlto šiauliečiai sėkmingiau užbaigė ketvirtį ir į pertrauką išėjo ilsėtis turėdami 9 taškų pranašumą – 57:48.

Po pertraukos vilniečiams po Martyno Gecevičiaus tritaškio buvo pavykę priartėti iki 5 taškų (58:63), tačiau „Šiauliai“ laimėjo atkarpą 7:2 bei atstatė dviženklį pranašumą (70:60). Besibaigiant trečiajam kėliniui aikštės šeimininkų persvara išaugo iki 13 taškų (81:68). Visgi ketvirčio pabaigoje Kurtinaičio auklėtiniams pavyko sumažinti deficitą iki vienženklio – 76:85.

Ketvirtajame „Lietuvos rytas“ kiek įmanydamas bandė prisivyti varžovus. Iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms po Steponas Babrauskas pataikė dvitaškį ir sumažino „Šiaulių“ klubo persvarą iki 4 taškų (96:92). Tačiau dvitaškiu atsakė Derrickas Low, Šikšnius pridėjo dvi baudas ir „Šiauliai“ vėl nutolo. Paskutinėmis mačo minutėmis sostinės komanda bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tiksliai nuo baudų metimo linijos atakavę šiauliečiai neišleido pranašumo iš rankų ir šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 21, Kenanas Bajramovičius 21, Martynas Gecevičius 15 (7 rez. perd.), Igoris Miloševičius 14, Milko Bjelica 12.

„Šiauliai“: Arvydas Šikšnius 28, Mindaugas Kuzminskas 21, Derrickas Low 20, Deivydas Gailius 15, Mindaugas Žukauskas 10.