2014 03 29 /22:01

Per plauką: iki LKF taurės finalo „Neptūnui“ pritrūko paskutinio Martyno Mažeikos tritaškio – „Lietuvos rytas“ žais finale

Lietuvos krepšinio federacijos finalo ketverto varžybose Panevėžyje Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ kovėsi iki paskutinės sekundės. Lemiamoje atakoje tritaškį per varžovų rankas paleidęs Martynas Mažeika galėjo sukurti antrą sensaciją, tačiau metimas atsitrenkė į lanką ir „Lietuvos rytas“ laimėjo 90:88 (19:24, 18:21, 34:17, 19:36).
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Rungtynės prasidėjo apylygiu žaidimu, tačiau „Neptūnas“ kovojo rimtai. „Neptūnas“ žaidė agresyviau, išprovokavo daugiau pražangų ir po 10 min. buvo priekyje 23:19.

Pirmajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ komandoje debiutavo Antanas Kavaliauskas.

Po pertraukėlės „Neptūnas“ padidino pranašumą iki 29:19. „Lietuvos rytas“ beveik prisivijo varžovus – 27:29. Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ pirmavo 34:30, o kovoje dėl atšokusių kamuolių dominavo 12:5. Kovingai žaidę klaipėdiečiai pranašumą išlaikė ir po pusės mačo pirmavo 45:37.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ smogė iš visų jėgų ir greitai išlygino rezultatą bei pradėjo krautis persvarą. Klaipėdiečiai per ketvirtį gavo net tris technines pražangas, o vilniečiai įmetė beveik tiek taškų, kiek per pirmus du ketvirčius – 34.

Vis dėlto „Neptūnas“ nepasidavė. Ketvirtajame kėlinyje kibo vilniečiams į atlapus ir netruko grąžinti intrigą. Vilniečiai greitai surinko keturias komandines pražangas, o „Neptūnas“ tuo naudojosi.

Likus žaisti mažau nei minutę vilniečiai pirmavo 89:86, tačiau „Neptūnas“ apsigynė, o vilniečiai jiems neleido atlikti metimo ir prasižengė likus 6 sek. M.Mažeika įmetė abu baudų metimus (88:89), o bauduotas M.Gecevičius pataikė tik vieną baudos metimą. Klaipėdiečiai nuskubėjo į puolimą - M.Mažeika paskutinę sekundę nepataikė tritaškio.

Sekmadienį LKF taurėje kovoje dėl trečios vietos „Neptūnas“ žais su „Žalgiriu“, kuris šeštadienį nusileido „Tonybet“. Prieniečiai ir vilniečiai žais finale.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (2/2 dvit., 5/8 trit., 7/10 baud.) 26, R.Seibutis 16, D.Songaila (6/8 dvit., 5 praž.) 14, J.Palaciosas (4/11 dvit.) 10, A.Kavaliauskas (4/5 dvit.) 9, O.Cookas (5 rez. perd.) 6.

„Neptūnas“: M.Mažeika (5/5 dvit., 2/4 trit., 6/8 baud.) 22, V.Vasylius (3/4 trit., 4 rez. perd.) 16, V.Šarakauskas (9 atk. kam.) 12, S.Galdikas (2/2 dvit., 7/8 baud.) ir E.Ulanovas po 11, A.Eitutavičius 6, J.Sinica 5.