Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 18:12 , atnaujinta: 2013 gruodžio 30d. 19:13

Per plauką nuo stebuklo: „Neptūnas“ VTB lygoje tik per pratęsimą nusileido CSKA klubui

Marius Runkauskas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Marius Runkauskas

Priešpaskutinę 2013-ųjų metų dieną „Neptūnui“ VTB lygoje teko nelengvas išbandymas – klaipėdiečiai Maskvoje susitiko su CSKA klubu. Lietuviai su rusai taškas į tašką kovojo keturis kėlinius, tačiau pratęsimui „Neptūno“ krepšininkams jėgų neužteko. Uostamiesčio ekipa nusileido 77:90 (22:14, 14:23, 16:18, 20:17, 5:18) CSKA.

„Neptūnas“ paskutiniame šių metų mače vos nesukūrė stebuklo. Rungtynėse, kuriose niekas nesitikėjo klaipėdiečių pergalės, lietuviai gerokai patampė CSKA klubo nervus.

Maskvoje vykusiame mače intriga išsilaikė visus keturis kėlinius. Rusai tik likus 4 sekundėms išplėšė pratęsimą, kuriame uostamiesčio ekipa palūžo ir buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą – 77:90.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius (4/9 tritaškiai, 8 atk. kam.) 19, Marius Runkauskas (3/8 tritaškiai) ir Mindaugas Girdžiūnas po 15, Vytautas Šarakauskas (13 atk. kam.) 11, Edgaras Ulanovas 8.

CSKA: Aleksandras Kaunas (8/15 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 20, Milošas Teodosičius (3/5 tritaškiai) ir Sonny Weemsas po 13, Nenadas Krstičius 11, Viktoras Chriapa 8.

Po šio mačo CSKA įsirašė 8-ąją pergalę, per 9 mačus klubas patyrė tik vieną nesėkmę. Rusai turnyre užima antrąją vietą. „Neptūno“ sąskaitoje – 2 pergalės ir 7 pralaimėjimai. Lietuviai su Mariupolio „Azovmaš“ klubu dalinasi paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynių eiga:

Mačą „Neptūno“ ekipa pradėjo užtikrintai – įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 9:4. Klaipėdiečiai pagavo puolimo ritmą ir vis tolo nuo rusų ekipos. Pirmojo ketvirčio pabaigoje į CSKA krepšį tritaškius įskraidino V.Šarakauskas ir V.Vasylius – po pirmųjų 10-ies minučių „Neptūnas“ pirmavo 22:14.

Antrajame kėlinyje svečių komandos puolimas pateko į duobę. Tris minutes klaipėdiečiams sunkiai sekėsi įveikti rusų gynybą ir lietuviai pralaimėjo atkarpą 2:11. CSKA ne tik prisivijo „Neptūną“, bet ir persvėrė rezultatą – 25:24. Antroje kėlinio pusėje uostamiesčio ekipa pabudo ir prasidėjo įtempta kova. Rusai išsiverždavo į priekį, bet klaipėdiečiai netrukdavo išlyginti rezultato. Po M.Runkausko tritaškio – 27:27, o po tolimo M.Girdžiūno šūvio – 30:30. Prieš ilgąją pertrauką lietuviai atsiliko vienu tašku 36:37.

Per pirmąsias 3 kėlinio minutes lietuviams nepavyko perimti iniciatyvos į savo rankas, CSKA pirmavo 45:41. Tačiau 5-ąją kėlinio minutę M.Runkauskas tritaškiu metimu išlygino rezultatą – 49:49, o po sėkmingo S.Galdiko žaidimo po krepšiu lietuviai išsiveržė į priekį – 52:51. Vis dėlto, išlaikyti persvaros iki ketvirčio pabaigos nepavyko ir prieš paskutinį kėlinį svečiai atsiliko 52:55.

Ketvirtąjį kėlinį įspūdingu tolimu metimu pradėjo M.Runkauskas, jis išlygino rezultatą – 55:55. „Neptūno“ spurtas tuo nesibaigė – lietuviai laimėjo atkarpą 10:0 ir po M.Girdžiūno tritaškio jau pirmavo 65:61. Klaipėdiečiai ir toliau įrodinėjo, kad pergalės yra verti labiau. V.Vasylius smeigė du tritaškius iš eilės, pelnė 19-ąjį savo tašką ir padidino „Neptūno“ pranašumą – 71:65.

Rusams pavyko kiek priartėti prie lietuvių – 69:71, o tada prasidėjo chaotiškas žaidimas. „Neptūnas“ prametė tris tritaškius, o Maskvos klubas nerealizavo kelių progų iš po krepšio. Likus pusei minutės V.Šarakauskas prametė dvitaškį, o kitoje aikštės pusėje prasižengė J.Sinica. Varžovai realizavo tik vieną baudos metimą ir likus 26 sek. „Neptūnas“ pirmavo vienu tašku – 71:70. V.Šarakauskas pataikė tik vieną baudą, o likus 4 sek. S.Weemsas įmetė du taškus ir išlygino rezultatą – 72:72. Kelių sekundžių lietuvių išsigelbėjimui neužteko ir teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą geriau pradėjo CSKA – po kelių minučių rusai susikrovė 5 taškų pranašumą 77:72. „Neptūnas“ palūžo, o Maskvos klubas įsibėgėjo – išsiveržė į priekį jau 82:74. E.Ulanovas po K.Maksvyčio minutės pertraukėlės smeigė tritaškį ir bandė užvesti savo komandą – 77:82. Vis dėlto lietuviams sukurti stebuklo nepavyko ir teko pripažinti rusų pranašumą 77:90.

Aktualu

Medžiai netoli Žagarės sužiuro į pasaulį partizanų akimis

Aktualu

Saulius Skvernelis įstrigo Briuselyje: vėl sugedo orlaivis „Spartan“

Aktualu

Studentų gyvenimas tarpukario Lietuvoje: „karvė ar studijos?“, išradingi „versliukai“ ir noras maištauti

Audrius Bružas pirmą kartą pasirodė viešumoje su mylimąja, modeliu Aiste Andrijauskaite

„Ginčas“: raganų medžioklė „Ryto“ organizacijoje

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: ąžuolų apsupti daugiabučiai Kauno centre

15min recenzija Kultūra

Miuziklo apžvalga: karalienė Morta ir jos Mindaugas

Pasaulis kišenėje

Tradicijos keičiasi: lietuviai graibsto šventines keliones, išpopuliarėjo nauja kryptis

Karinės pratybos „Geležinis vilkas 2018“

Aktualu

Tomas Viluckas: Kai 85 proc. lietuvių yra apkvailinti Kremliaus propagandos

Gintarė Songailė su vaikais įsikūrė Teksase: apie Dariaus įrengtus namus, avokadus ir Kalėdas JAV

Stebuklingos šv. Kalėdos Klaipėdoje: kokių staigmenų parengė uostamiestis?

„Ryanair“ akcija – skrydžiai po 5 eurus

15min tema Aktualu

Kol Lietuva tyli, Vakarai skambina pavojaus varpais dėl Rusijos grėsmės užimti Interpolą

Gazas

Žurnalistas V.Milius pagerino rekordą elektromobiliu „Hyundai Kona“ važiuodamas iš Vilniaus į Palangą

Gyvenimas

Tyrimas parodė, kad užmaršūs žmonės yra protingesni

Maistas

Nesaldus pyragas su svogūnais, ančiuviais ir alyvuogėmis

24sek

Nervingas LKL posėdis: „Lietkabelio“ vadovas trenkė durimis

15min studijoje – Ilona Balsytė: apie „Muzikos galią“, teatro žaidimus ir „Keistuolius“