Publikuota: 2013 gruodžio 19d. 08:21

Per pratęsimą „Bobcats“ pergalę lėmė metimas per lėtai sužaidusio Jono Valančiūno rankas

Jonas Valančiūnas ir„Bobcats“ vidurio puolėjas Allas Jeffersonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas ir„Bobcats“ vidurio puolėjas Allas Jeffersonas

Apmaudų pralaimėjimą NBA čempionate patyrė Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ (9/14) klubas, kuris namuose po pratęsimo 102:104 (15:18, 32:19, 23:33, 25:25, 7:9) nusileido „Charlotte Bobcats“ (12/14) ekipai.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui, rezultatas buvo lygus 70:70. Žaidimas „taškas į tašką“ tęsėsi visą ketvirtį, likus 12 sekundžių Kyle‘as Lowry tritaškiu atstatė pusiausvyrą, o Kemba Walkerio klaida pasiuntė komandas žaisti pratęsimą.

Per papildomą kėlinį svečiai išsiveržė į priekį 102:99, tačiau „Raptors“ atstatė  lygybę.

Pergalę „Bobcats“ komandai lėmė taiklus K.Walkerio metimas aidint pratęsimo finalinei sirenai. Gynėjas, prieš tai prametęs dvi baudas, gavo perdavimą iš užribio ir pasiuntė taiklų metimą per Jono Valančiūno rankas.

„Norėjau turėti kamuolį tokią akimirką, – sakė 29 taškus pelnęs K.Walkeris. – Norėjau pataikyti lemiamą metimą ir esu laimingas, kad gavau tokią galimybę.“

„Raptors“ strategas Dwane'as Casey po dvikovos dėl paskutinio praleisto metimo sviedė akmenį į lietuvio J.Valančiūno daržą. Šis vėlavo susikeisti ginamaisiais po užtvaros ir K.Walkeris liko laisvas.

„Paskutinėmis sekundėmis gynyba turėjo būti geresnė – lemiamos atakos metu J.Valančiūnas per lėtai susikeitė ginamaisiais ir K.Walkeris tapo laisvas“, – po rungtynių sakė „Raptors“ treneris D.Casey.

Iš viso J.Valančiūnas per 23 minutes pelnė 10 taškų (5/9 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius, dukart suklydo ir 4 sykius pažeidė taisykles.

Nugalėtojams K.Walkeris įmetė 29 taškus (6/11 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), 24 taškus pridėjo Alas Jeffersonas (11 atk. kam.), 13 – Joshas McRobertsas (7 atk. kam., 7 rez. perd.), po 11 – Geraldas Hendersonas ir Ramonas Sessionsas.

Kanados ekipai 30 taškų pelnė D.DeRozanas (11/22 dvitaškiai, 6 atk. kam.), 17 taškų surinko K.Lowry (6 rez. perd.), 11 – Johnas Salmonsas (6 atk. kam.), 10 – A.Johnsonas (13 atk. kam.).

Balsuokite už Joną Valančiūną, kad šis patektų į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes.