2014 03 12

Pergalingą Donato Motiejūno komandos mačų seriją NBA nutraukė Oklahomos krepšininkai

Dvidešimtą pralaimėjimą – po penkių pergalių iš eilės – 64-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė bei į ketvirtąją vietą Vakarų konferencijoje nukrito „Houston Rockets“ klubas su Donatu Motiejūnu.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį svečiuose Hjustono ekipa daugiau ne 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 98:106 (24:26, 17:30, 26:21, 31:29) turėjo pripažinti antrojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančių „Oklahoma Thunder“ (47 pergalės ir 17 pralaimėjimų) krepšininkų pranašumą.

Ketvirto kėlinio viduryje Derekas Fisheris ir Kevinas Durantas smeigė po tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą iki  solidžių 13 taškų – 92:79. Tačiau „Rockets“ atsakė spurtu 13:5 ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2 minutes deficitą sumažino iki 5 taškų 92:97.

Tačiau svečiams priartėti dar arčiau nepavyko – užtikrintai baudos metimus sumetę „Thunder“ krepšininkai šventė pergalę 106:98.

Lietuvis D.Motiejūnas savo komandai pelnė 3 taškus, puolime atkovojo 1 kamuolį, išvengė klaidų, tačiau sykį suklydo. Per nepilnas 8 žaidimo minutes (7:43) D.Motiejūnas prametė dvitaškį ir realizavo 3 baudų metimus iš 6.

28 taškus į arenos šeimininkų krepšį įmetė Jamesas Hardenas, 19 – Chandleris Parsonsas, 11 – Francisco Garcia, 9 – Dwightas Howardas (10 sugriebtų kamuolių), po 8 – Terrence'as Jonesas ir Jeremy'is Linas.

Svariausiai prie pergalės prisidėjo Kevinas Durantas – 42 taškai, 5 gynyboje atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir blokuotas varžovo metimas.

Rezultatyviai nugalėtojų gretose žaidė Russellas Westbrookas (24 tšk.), Serge'as Ibaka (12 tšk. bei 16 atk. kam.), Caronas Butleris (11 tšk.) ir Reggie'is Jacksonas (9 taškai).

Tai buvo vos trečiasis „Rockets“ krepšininkų pralaimėjimas per 18 paskutiniųjų NBA lygos reguliariojo sezono rungtynių.