2015 01 24

Pergalingose NBA rungtynėse Donatas Motiejūnas buvo vienas rezultatyviausių

NBA lygos reguliaraus sezono rungtynėse ketvirtoje vietoje Vakarų konferencijoje žengiantis Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ (30/14) klubas išvykoje 113:111 (32:24, 28:28, 27:25, 26:34) įveikė „Phoenix Suns“ (26/19) klubą.
Marcusas Morrisas ir Donatas Motiejūnas
Marcusas Morrisas ir Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Prasidedant lemiamam ketvirčiui „Rockets“ turėjo dviženklį pranašumą (87:77), tačiau „Suns“ atkakliai vijosi varžovus. Prasidedant paskutinei minutei I.Thomasas tritaškiu priartino „Suns“ iki dviejų taškų (106:108), J.Hardenas pataikė tik vieną baudos metimą ir M.Morrisas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (108:109).

J.Hardenas tada sumetė abi baudas, tačiau „Rockets“ padarė klaidą gynyboje, leisdami M.Morrisui įmesti du taškus su pražanga ir išlyginti rezultatą – 111:111. Lemiamos atakos metu iniciatyvos ėmėsi rezultatyviausias NBA krepšininkas J.Hardenas ir jo metimas paskutinę sekundę atnešė „Rockets“ pergalę.

Iki pat paskutinių sekundžių žaidęs Donatas Motiejūnas per 23 aikštėje praleistas minutės įmetė 15 taškų (7/11 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, po vieną kamuolį prarado ir perėmė bei 4 sykius prasižengė.

„Rockets“ vidurio puolėjas Dwightas Howardas, sužaidęs beveik 9 min. pirmajame ketvirtyje, susižeidė ir daugiau aikštėje nepasirodė. Hiustono klubas laimėjo jau 24-ąsias rungtynes iš 26-erių, kuriose turėjo pranašumą po dviejų kėlinių.

„Rockets“: J.Hardenas (5/12 dvit., 3/6 trit., 14/17 baud., 10 rez. perd., 6 atk. kam.) 33, D.Motiejūnas 15, P.Beverley (4/7 trit.), J.Smithas (7/9 dvit.) ir C.Breweris (7/10 dvit.) po 14, T.Ariza 11.

„Suns“: E.Bledsoe (7/10 dvit., 1/4 trit., 8/10 baud., 8 atk. kam., 9 rez. perd.) 25, I.Thomasas (4/9 trit.) 22, Markieffas Morrisas (9/14 dvit.) 21, G.Greenas 15, Marcusas Morrisas 12.