2011 11 29 /23:52

„Lietuvos rytas“ traiško varžovus Europos taurėje – Prancūzijoje pažemintas „Sarthe“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas įgauna pagreitį Europos taurės turnyre. Antradienį Lietuvos vicečempionai iškovojo antrą įspūdingą pergalę iš eilės – šį kartą išvykoje 79:62 (12:20, 26:12, 24:7, 17:23) pažemindami savų žiūrovų akivaizdoje žaidusią Le Mano „Sarthe“ (Prancūzija) ekipą.
Steponas Babrauskas
Steponas Babrauskas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Trečią pergalę iš tiek pat galimų F grupėje iškovoję Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai įsitvirtino F grupės viršūnėje. „Sarthe“ lieka be laimėjimų.

Kitose F grupės rungtynėse Novo Mesto „Krka“ (Slovėnija) antradienį namuose 71:66 palaužė Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) klubą, kurį „Lietuvos rytas“ prieš savaitę namuose buvo sutriuškinęs 83:55.

Kitas rungtynes Europos taurės F grupėje „Lietuvos rytas“ žais po savaitės, gruodžio 6 dieną, namuose prieš tą patį Le Mano „Sarthe“ klubą.

Įsibėgėjo antrajame kėlinyje

Nors dėl vėlavusio autobuso, turėjusio nuvežti „Lietuvos ryto“ komandą iš viešbučio į areną, mačas prasidėjo 15 minučių vėliau, svečiai vis tiek atrodė tarsi pavėlavę į rungtynių pradžią. „Sarthe“ nesunkiai rinko taškus, o gynyboje griovė „Lietuvos ryto“ sumanymus (6:12, 12:20).

Budinti komandą ėmėsi kapitonas Steponas Babrauskas. Jis įsmeigė tris tritaškius iš eilės (27:24) ir priminė komandos draugams apie šį žaidimo elementą, kuris buvo bevaisis pirmajame kėlinyje.

Išsiveržę į priekį svečiai atgal nebesidairė. Jie taikliais tritaškiais niekais paversdavo visus šeimininkų bandymus apsiginti, o patys nesunkiai tvarkėsi su „Sarthe“ atakomis. Po „Lietuvos ryto“ spurto trečiajame kėlinyje 15:0, kurio metu šeimininkai net 5 minutes nepelnė taškų, stipresnė ekipa abejonių nebekėlė (62:39). Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas.

Statistika

„Lietuvos rytas“ varžovus ryškiausiai pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių – 39 prieš 28. Net 16 kamuolių svečiai sugriebė po „Sarthe“ krepšiu (prieš 6), o prie to ypač prisidėjo L.Robertsas (10 atkovotų kamuolių puolime).

12 Klaidos 17

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 15 (4/6 tritaškiai), Tyrese‘as Rice‘as ir Renaldas Seibutis po 12, Lawrence‘as Robertsas (15 atk. kam., iš jų 10 puolime) ir Aleksandras Rašičius – po 9, Predragas Samardžiskis 7, Jonas Valančiūnas ir Artūras Jomantas po 6, Mindaugas Katelynas 3.

„Sarthe“: Alexas Ackeris 17, J. P. Batista ir Marcellusas Sommerville‘as po 11.