Pergalių serija Eurolygoje nenutrūko: „Žalgiris“ po sunkios kovos palaužė „Emporio Armani“ – 92:87

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Sunkiausia pergalė Eurolygoje, bet ne mažiau saldi ir svarbi. Kauno „Žalgirio“ pergalių kelias Eurolygoje tęsiasi. Geriausiai sezoną istorijoje pradėję kauniečiai namuose parklupdė svečius iš Italijos.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pergalę ir Eurolygos ketvirtojo turo rungtynėse. Be pralaimėjimų šio sezono oficialiose varžybose žengiantys žalgiriečiai namuose po dramatiškos kovos 92:87 palaužė Milano „Emporio Armani“ komandą.

„Tai buvo geriausia gimtadienio dovana“, – po mačo rūbinėje sakė 33-iąjį gimtadienį švenčiantys broliai Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

Žalgiriečiams pavyko atlaikyti varžovų tritaškių lietų ir apsiginti nuo svarbiausio ir netikslaus „Emporio Armani“ lyderio K.Lagfordo tolimo metimo paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis. Svečiai metė net 28 tritaškius, iš kurių pataikė 13 (46 proc.). Tai beveik pusę visos Milano komandos taškų.

Visas 4 rungtynes Eurolygoje laimėjęs Kauno „Žalgiris“ yra vienvaldis C grupės lyderis.

„Žalgiris“: Oliveris Lafayette'as 17 (3/3 trit.), Ibrahimas Jaaberas 11, Kšištofas Lavrinovičius 10, Darjušas Lavrinovičius 9, Marko Popovičius 9 (0/5 trit.), Tremmellas Dardenas 9, Paulius Jankūnas 9.

„Emporio Armani“: Keithas Langfordas 24, Malikas Hairstonas 21, Antonis Fotsis 11, Alessandro Gentile 11.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais kitą penktadienį lapkričio 9 dieną išvykoje ir surems ginklus su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.

• Ketvirtasis kėlinys:

Pergalė: K.Lagfordas prametė tritaškį, o kamuolį atkovojo žalgiriečiai. Likus 3 sekundėms O.Lafayette'as galutinį pergalės tašką padėjo nuo baudų metimo linijos – 92:87.

Liko 21 sek. Pražanga prieš Kšyštofą Lavrinovičių. Jubiliatas pataikė tik vieną iš dviejų – 90:87.

Liko 23 sek. Vėl pražanga prieš Popą... Po sekundės dar viena-ketvirtoji ir J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės.

Liko 24 sek. Varžovai prasižengė prieš M.Popovičių, bet tai buvo tik antroji italų pražanga.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

40 min. O.Cookas pataikė vieną baudą iš dviejų, o svečiai atkovojo kamuolį ir išprovojavo dar vieną pražangą. Abu metimai skriejo pro šalį... Visa laimė, kad „Armani Emporio“ prarado kamuolį – 89:87.

39 min. Arena skandavo „Lietuva, Lietuva“, bet P.Jankūnas pažeidė kamuolio varymo taisyklę... Gynyboje tas pats P.Jankūnas užsidirbo pražangą ir dėl pražangų limito paliko aikštelę.

38 min. K.Lagfordas taškus rinko nuo baudų metimo linijos, o žalgiriečiai suklydo... 89:86.

38 min. I.Jaaberas pataikė labai svarbų tritaškį, o M.Popovičius dvitaškį – 89:84.

37 min. Rezultatyvus žaidimas tęsėsi. Po P.Jankūno ir K.Langfordo metimų – 84:82.

36 min. Nesportinė Milano klubo pražanga! I.Jaaberas sumetė baudas, bet M.Popovičius padidinti pranašumo iš toli nesugebėjo – 82:80.

35 min. P.Jankūnas sugrąžino persvarą šeimininkams, tačiau A.Gentile įmetė tritaškį ir tai buvo jau 13-asis tolimas varžovų taiklus tolimas metimas – 78:80.

34 min. M.Hairstonas ir toliau drąskė kauniečių gynybą. Pranėręs po krepšiu ir pataikęs dvitaškį, jis savo sąskaitoje jau turėjo 21 tašką – 76:77.

33 min. Y.Bourousis po ilgesnės pertraukos sugrąžino persvarą savo komandai. Du jo taškai ir minus vienas – 74:75.

32 min. K.Langfordas ir dar vienas jo tritaškis... Beliko vienas taškas – 74:73.

31 min. M.Popovičius prametė tritaškį ir šiandien dar nepratęsė savo tritaškių tradicijos, tačiau varžovai švystelėjo iš toli ir nubraukė atsilikimą iki keturių – 72:68.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sausakimaa arena
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Sausakimša arena

Trečiąjį ketvirtį šeimininkai laimėjo 11 taškų skirtumu ir įgijo pranašumą – 72:65.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. Puiki kėlinio pabaiga – J.Foote'as aidint sirenai iš po krepšio padidino pranašumą iki septynių – 72:65.

30 min. M.Popovičius džiaugsmingai suspaudė kumščius, kuomet jo metimas iš vidutinio nuotolio pasiekė tikslą, o uždirbta pražanga buvo realizuota baudos metimu – 70:63. Tiesa, Y.Bourousis pataikė dvitataškį ir J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės.

29 min. Varžovams buvo belikusios kelios sekundės iki atakai skirto laiko pabaigos, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą ir arena šį sprendimą pasitiko kurtinančiu švilpimu – 67:63.

28 min. „Žalgiris“ sėkmingai gynėsi ir surengė spurtą 6:0 – 65:59.

27 min. K.Lavrinovičius baudų metimais persvėrė rezultatą, tačiau svečiai čia pat jį išlygino – 59:59.

26 min. „Emporio Armani“ pagrindiniu savo ginklu – tritaškiu metimu – išlygino rezultatą – 57:57.

25 min. Spurtas tęsėsi – 10:0! R.Kaukėno taškai ir plius trys – 57:54.

24 min. I.Jaaberas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai! Amerikietis iš vidutinio nuotolio pelnė pirmuosius savo taškus – 55:54.

23 min. P.Jankūnas atkovojo kamuolį ir atsilošęs su varžovo pražanga įmetė sudėtingą dvitaškį bei sumažino atsilikimą iki minimumo – 53:54.

22 min. Tolimoji varžovų artilerija neužsikirto, o A.Cookas padidino skirtumą iš toli – 47:54. Tiesa, netrukus tritaškį pataikė ir R.Kaukėnas.

21 min. „Žalgiris“ apsigynė nuo pirmosios priešininkų atakos, tačiau ir patys per pirmąsias dvi atakas suklydo... – 47:51.

Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ deficitas kiek sumažėjo – 47:51.

• Antrasis kėlinys:

20 min.  Paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Žalgiris“ galėjo priartėti prie varžovų, tačiau šeimininkų ataka buvo netiksli – 47:51.

20 min. T.Dardenas pranėrė po krepšiu ir pratęsė žalgiriečių spurtą 6:0.  Skirtumas beliko du taškai – 46:48.

19 min. O.Lafayette'as tritaškis ir jau 15 legionierio pelnytų taškų – 43:48.

18 min. Varžovų tritaškių fiesta tęsėsi... Negalėdami sustabdyti „Emporio Armani“ tolimosios artilerijos žalgiriečiai išskubėjo į J.Plazos paprašytą minutės pertraukėlę – 40:48.

16 min. 7 iš 12. Tiek tritaškių jau pataikė „Emporio Armani“. Tiesa, „Žalgirį“ į priekį tempė ir varžovams pabėgti neleido O.Lafayette'as, pelnęs penkis taškus iš eilės – 38:43.

15 min. K.Langfordas ir A.Fotsis smeigė po tritaškį, bet žalgiriečiai į tai atsakydavo dvitaškiais metimais – 33:38.

14 min. P.Jankūnas įmetė iš po krepšio ir dar labiau sumažino atsilikimą, tačiau gynyboje užsidirbo pražangą ir tai sukėlė žiūrovų pasipiktinimą.

13 min. „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 7:2 ir priartėjo prie svečių – 27:32.

11 min. Žalgiriečiai antrąjį ketvirtį pradėjo klaida ir skylėta gynyba. Vos per minutę deficitas išaugo iki rekordinio – 20:30.

Po pirmojo kėlinio penkis kartus suklydęs Kauno „Žalgiris“ atsiliko 20:27.

• Pirmasis kėlinys:

10 min. Likus vos kelioms sekundėms iki kėlinio pabaigos, „Žalgirio“ žaizdos gynyboje dar kartą atsivėrė – iš toli pataikė N.Melli – 20:27.

9 min. Skirtumą sunkiu metimu iš po krepšio sumažino M.Kuzminskas, tačiau M.Hairstonas sumetė baudas, vėliau dar įdėjo iš viršaus ir Milano krepšininkai vėl atitrūko – 17:24.

8 min. Fantastiška ataka: M.Popovičius pakabino kamuolį T.Dardenui ir šis įspūdingai įkrovė į krepšį – 15:19.

7 min. Po trumpos pertraukėlės iniciatyva vėl priklausė italams: po A.Fotsio ir A.Gentile greitų atakų Milano ekipa įgijo šešių taškų pranašumą – 13:19.

6 min. Legionierių pastangomis puolime „Žalgirio“ deficitas kiek aptirpo. Po T.Dardeno ir O.Lafayette'o taškų, svečiai paprašė minutės pertraukėlės – 12:15.

5 min. Darjušas nutraukė taškų sausrą, tačiau kauniečiams nepavyko apsiginti – 8:15.

3 min. Jubiliatas D.Lavrinovičius didino „Žalgirio“ persvarą ir pirmuosius savo taškus pelnė tritaškiu metimu, tačiau „Emporio Armani“ surengė spurtą 10:0 ir susikrovė septynių taškų pranašumą – 6:13.

2 min. Žalgiriečiai klydo, bet „Emporio Armani“ savo ginklu antrą kartą nepasinaudojo ir iš tolimos distancijos neįmetė – 6:3.

1 min. Rungtynės prasidėjo tolimais metimais iš toli: pirmasis taškų sąskaitą atidarė O.Lafayette'as, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai – 3:3.

„Žalgirio“ komandos startinis penketas: T.Dardenas, D.Lavrinovičius, O.Lafayette'as, R.Kaukėnas, P. Jankūnas.

Eriko Ovčarenko nuotr./Apailimas Kauno arenoje
Eriko Ovčarenko nuotr./Apšilimas Kauno arenoje

***

15min.lt primena, kad žalgiriečiai namuose palaužė Zagrebo „Cedevita“ (90:62), o išvykoje – Vitorijos „Caja Laboral“ (77:71) ir patį Eurolygos čempioną Pirėjo „Olympiakos“ (79:61). Spalio 28 d. VTB Vieningos lygos mače prieš „Žalgirį“ Kaune neatsilaikė ir galingoji Maskvos CSKA (76:66).

Eurolygos 2012-2013 m. sezono burtai Lietuvos čempionams lėmė C grupę, kurioje varžosi Pirėjo „Olympiakos“, Vitorijos „Caja Laboral“, Stambulo „Anadolu Efes“, Milano „EA7 Emporio Armani“ ir Eurolygos debiutantė Zagrebo „Cedevita“. Iš šešių grupės komandų į kitą „Top 16“ etapą pateks keturios.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.