2010 03 19

Petronytės ir Vizbarienės klubas – FIBA Europos taurės turnyro finale

Ketvirtadienį atsakomosiose moterų FIBA Europos taurės (EuroCup) krepšinio turnyro pusfinalio rungtynėse Gintarės Petronytės ir Irenos Vizbarienės Atėnų „Sony Athinaikos“ (Graikija) klubas namuose 60:55 antrą kartą įveikė Algirdo Paulausko treniruojamą Kursko „Dinamo“ (Rusija) ekipą, kurioje žaidžia Aušra Bimbaitė bei Sandra Linkevičienė, ir pateko į finalą.
Gintarė Petronytė
Gintarė Petronytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmą mačą svečiuose Atėnų krepšininkės laimėjo 64:58 (12:16, 18:13, 16:12, 18:17). I.Vizbarienė nugalėtojoms pelnė 10 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Ruthai Riley, kuri į varžovių krepšį įmetė 17 taškų.

Per 27 žaidimo minutes puolėja iš Lietuvos pataikė 5 dvitaškius iš 7, tačiau prametė po vieną tritaškį bei baudos metimą. Be to, ji atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovės metimą, 5 sykius suklydo ir dukart prasižengė.

G.Petronytė prie pergalės prisidėjo 4 taškais, 5 atkovotais kamuoliais ir blokuotu varžovės metimu. Per 16 minučių puolėja iš Lietuvos pataikė 1 dvitaškį iš 2 ir abu baudų metimus, sykį suklydo ir prasižengė 4 kartus.

A.Bimbaitė viešnioms pelnė 8 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir išnaudojo 5 pražangų limitą. Per 32 minutes ji pataikė 2 tritaškius iš 6 ir 1 dvitaškį iš 2.

Rezultatyviau už krepšininkę iš Lietuvos Kursko komandoje žaidė Donnette Snow ir Jilian Robbins, pelniusios atitinkamai 11 ir 10 taškų.

Sandros Linkevičienės sąskaitoje – 7 taškai, 3 sugriebti ir 3 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir klaida. Per 37 aikštelėje praleistas minutes ji pataikė 1 tritaškį iš 3, realizavo visus 4 baudų metimus, tačiau vienintelis mestas dvitaškis skriejo pro šalį.

Balandžio 1 ir 8 dienomis turnyro finale Atėnų „Sony Athinaikos“ komanda susitiks su Orenburgo „Nadežda“ (Rusija) ekipa, kuri ketvirtadienį namuose 81:51 (25:13, 12:16, 16:9, 28:13) antrą kartą nugalėjo Zarluiso „Royals“ (Vokietija) klubą.

Pirmą mačą Vokietijoje „Nadežda“ laimėjo 62:56 (20:14, 12:12, 12:16, 18:14). Pirmosios finalo rungtynės bus žaidžiamos Orenburge.