Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petrovičius: „Žingsnis po žingsnio mes pasieksime rezultatą“

Renginio akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr. / „Žalgirio“ komanda didžiausią dėmesį skirs Eurolygai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 28 d., antradienį, prasideda Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naujasis sezonas. Jis prasidės rungtynėmis Kėdainiuose, kur susitiks vietos „Nevėžis“ ir LKL vicečempionas Kauno „Žalgiris“.

Oficialios sezono pradžios išvakarėse kalbėdamas „Žalgirio“ radijo eteryje žalgiriečių vyriausiasis treneris Aco Petrovičius papasakojo apie komandos pasiruošimą pirmosioms LKL rungtynėms, patikino, kad yra patenkintas žaidėjų darbu per treniruotes, ir atsakė į kitus laidos klausimus.

– Kokiomis nuotaikomis startuosite LKL čempionate?

– Nuotaikos yra neblogos. Pastarąsias dešimt dienų nerungtyniavome, rimtai dirbome treniruodamiesi, todėl esame šiek tiek išsiilgę rungtynių. Nors šios savaitės pabaigoje dar žaisime du draugiškus mačus („Žalgiris“ dalyvaus Gomelskio taurės varžybose – red.),  susitikimai su „Nevėžiu“ ir „Alytumi“ yra oficialaus sezono pradžia, todėl jiems rimtai ruošiamės.

– Kokia dabar yra komandos forma?

– LKL sezonas startuoja jau rytoj, tačiau pagrindinį dėmesį vis tiek skirsime Eurolygos varžyboms. Stengiamės, kad geriausią formą komanda įgytų tą dieną, kai žaisime pirmąsias rungtynes Eurolygoje. Juk penki Lietuvos rinktinės žaidėjai su likusia komanda dirba visai neseniai. Bendram komandiniam žaidimui sustyguoti dar reikia laiko. Tam ir išnaudosime LKL rungtynes.

– Kaip vertinate dabartinę „Žalgirio“ sudėtį? Ar likote patenkintas vasaros pirkiniais?

– Komanda liko panaši, kaip ir praėjusiais metais. Labai gerai, kad grįžo Paulius Jankūnas, kuris čia žaidė, išmano šios komandos žaidimą, galimybes ir labai gerai supranta šiuos vaikinus. Taip pat grįžo DeJuanas Collinsas, jam labai patinka žaisti tokioje atmosferoje, kokią sukuria Sporto halėje susirinkę sirgaliai. Stipresnė ir gynėjų pozicija, kai prisidėjo Tomas Delininkaitis. Galima sakyti, kad komanda sustiprėjo, palyginti su praėjusiais metais.

– Ar vaikinai noriai dirba treniruotėse?

– Aš patenkintas. Mes prieš kelias dienas pradėjome treniruotis visos sudėties, nes  penki žaidėjai neseniai prisidėjo iš Lietuvos rinktinės. Prieš tai treniruotes rengėme be Lietuvos rinktinės žaidėjų ir be Marcuso Browno. Taigi be šešių komandos narių, o tai nėra gerai. Dar nė vienų rungtynių nežaidė visi žaidėjai, tai taip pat nėra gerai. O šiaip vaikinai dirba puikiai, galiu pasakyti, kad šiuo metu esu patenkintas treniruotėmis. Dar reikia tobulinti taktiką ir gynybą, mes šioje vietoje esame pasiekę tik 30–40 procentų savo galimybių.

– Kodėl savo asistentais pasirinkote būtent Oliverį Kostičių ir Slobodaną Savovičių? Papasakokite apie juos plačiau.

– Klubo vadovams leidus, galėjau pasirinkti savo asistentus. O.Kostičius anksčiau dirbo su tokiais treneriais kaip Svetislavas Pesičius. Aš Oliverį gerai pažinojau ir netrukau įsitikinti, kad jis padeda parengti tai, ko reikia normaliai treniruotei. S.Savovičių pasikviečiau daryti vadinamojo skautingo. Ir jis dabar stengiasi susipažinti su Lietuvos krepšinio lygos komandomis, kiekvienu jos žaidėju. Taip pat treniruotėse jis padeda jauniems krepšininkams, Omarui Samhanui, Mindaugui Kuzminskui, Martynui Pociui, Mantui Kalniečiui, o ir su kitais žaidėjais jis dirba tiesiog individualiai, sugalvoja jiems tam tikras užduotis aikštelėje. Aš koordinuoju tą darbą. Žingsnis po žingsnio mes pasieksime rezultatą.
 

– Esate tvirtas vyrukas. Ar praeityje žaidėte krepšinį?

– Taip, žaidžiau krepšinį, bet nerungtyniavau aukščiausiu lygiu Serbijos superlygoje. Pagal tuometės Jugoslavijos taisykles serbams nebuvo galima žaisti užsienyje iki 28 metų, todėl komandos draugai kartu žaisdavo labai ilgai. Kai buvau jaunas žaidėjas, toje komandoje 11 žaidėjų žaidė geriau už mane. Iki 30 metų krepšinį žaidžiau antrojoje lygoje. Be to, baigiau Geodezijos institutą, jame daug mokiausi.

– Kokie Jūsų pomėgiai už aikštelės ribų?

– Galima sakyti, mano pirmasis darbas buvo geodezijos inžinieriaus, o hobis buvo krepšinis. Bet dirbdamas supratau, kad krepšinis man yra geresnis darbas nei geodezijos inžinerija.

– Ar jau ruošiatės lietuviškai žiemai?

– Penkerius metus dirbau Rusijoje ir manau, kad esu pasiruošęs lietuviškai žiemai, nes žinau, ką reiškia minus 30. Kai dirbau Kazanėje, ten pusantro ar du mėnesius buvo labai šalta: minus 25 ar minus 30 laipsnių. Tad viskas bus gerai. Aš manau, kad esu pasiruošęs, nes iš Serbijos atsivežiau gerą kepurę (juokiasi).

– Ką galite pasakyti „Žalgirio“ sirgaliams ir ką norėtumėte jiems palinkėti?

– Linkiu, kad mes ir sirgaliai būtume visi kartu. Jei norime pasiekti rezultatą, reikia kantrybės, labai gerų tarpusavio santykių. Žinau, kad mūsų gerbėjai yra šeštasis žaidėjas, ir jais tikiu. Visi norime laimėti Lietuvos čempionatą ir gerai pasirodyti Eurolygoje, o kas išeis, dar pamatysime. Bet mano noras yra parodyti gerus rezultatus Eurolygos grupėje, kuri yra labai sunki. Aš manau, kad prie mūsų grupės dar prisidės „Khimki“, tai labai rimta komanda. Bus sunku, bet kovosime dėl patekimo į šešioliktuką. Esu įsitikinęs, kad žaisime vis geriau ir geriau bei įgyvendinsime tikslus.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 24sek