2013 07 02

Pirmoji karti piliulė pasaulio jaunimo krepšinio čempionate: Lietuva pralaimėjo Kroatijai 90:91

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) krepšinio rinktinės pasaulio čempionate Prahoje (Čekija) patyrė pirmąją nesėkmę po keturių laimėtų mačų. Iki šiol be kluptelėjimų žengę lietuviai antradienį kovojo su galinga bei jau ne kartą mūsiškius įveikusia Kroatijos rinktine ir dar kartą patyrė nesėkmę. Lietuviai po neįtikėtinai susiklosčiusios akistatos nusileido kroatams 90:91 (20:25, 19:34, 21:17, 30:15).
Rungtynių akimirka.
Rungtynių akimirka. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Tikru trileriu tapusiame mače didžiausi netikėtumai visų krepšinio aistruolių laukė ketvirtajame kėlinyje, nors po 30 min. kovos atrodė, kad nugalėtojas aiškus – kroatai.

Po pirmojo kėlinio pirmavę 5 taškų skirtumu, kroatai įsibėgėjo ir baigiantis kėliniui pirmavo net 24 taškų skirtumu – 57:33. Iki antrojo ketvirčio pabaigos lietuviams pavyko nežymiai sumažinti deficitą – 39:59, tačiau ir po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Kroatijos krepšininkai toliau ne tik dominavo ir išlaikė iniciatyvą, bet ir persvarą savo rankose. Lietuvos rinktinės trenerio Tomo Masiulio kariaunai po trijų kėlinių pavyko tik sumažinti skirtumą iki 16 taškų – 60:76.

Tačiau per ketvirtąjį ketvirtį lietuviai sukūrė stebuklą – per septynias minutes sugebėjo pasivyti varžovus, laimėję atkarpą 20:4 – 80:80. Nors kroatai dar bandė būti favoritais, lietuviai 8 min. persvėrė rezultatą 85:84 ir pirmavo beveik iki rungtynių pabaigos.

Likus žaisti 21 sek. Lietuvos komanda pirmavo 90:88, bet tuo metu tritaškį smeigė M.Junakovičius ir lietuviai turėjo šiek tiek laiko persverti rezultatą savo naudai. Tačiau per likusį laiką T.Dimša nepataikė dvitaškio, o dar vienas bandymas pelnyti taškus visiškai sužlugo ir kroatai šventė pergalę 91:90.

Lietuvai taškų pelnė: M.Grigonis 31 (5/7 tritaškiai), A.Jankaitis 14, T.Dimša 12, M.Stašelis 8, L.Lekavičius 7, D.Krestininas 6, M.Gebenas 4, J.Tamulis 3, R.Gustys ir J.Gintvainis po 2, S.Raupys 1, D.Tarolis 0.

Kroatijai daugiausia taškų pelnė: M.Junakovičius 27 (7/13 tritaškiai), M.Bržoja 17, D.Šaričius (12 atk. kam.) ir T.Gabričius po 14, J.Mustapičius 12.

Ši kroatų komanda pernai Lietuvoje vykusiame Europos (iki 18 metų) čempionate iškovojo aukso medalius, finale privertusi pasiduoti būtent lietuvius.

Kroatijos rinktinė šiame čempionate jau iškovojo keturias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Kroatai nugalėjo korėjiečius, kanadiečius, argentiniečius, tačiau pralaimėjo ispanams.

Lietuvos rinktinė nugalėjo Čekijos, Irano, Argentinos ir Kanados bendraamžius.

Jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinę lietuviai trečiadienį paskutiniąsias aštuntfinalio etapo rungtynes žais su visus penkis susitikimus laimėjusia grupės lydere Ispanijos rinktine, kuri antradienį 74:58 (12:16, 18:17, 26:12, 18:13) nugalėjo argentiniečius.

Kad Lietuvos rinktinė užimtų pirmąją vietą grupėje, jei reikalinga pergalė ne mažesniu nei 6 taškų skirtumu. Laimėję prieš ispanus 1-5 taškų skirtumu, lietuviai liks antroje vietoje, o nusileidę varžovams – smuktels į trečiąją poziciją.

Trečiosiose penktojo turo rungtynėse antrąją pergalę iškovojo Kanados krepšininkai, 95:57 (31:20, 11:15, 26:15, 27:7) sutriuškinę Irano penketuką.

Aštuntfinalio E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

Brazilija – Rusija 78:82 Serbija – Kinija 76:50 JAV – Australija 94:51

Aštuntfinalio F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. JAV 5 5 0 501:250 10

2. Serbija 5 5 0 359:252 10

3. Kinija 5 3 2 337:375 8

4. Australija 5 2 3 354:351 6

5. Rusija 5 2 3 312:357 7

6. Brazilija 5 1 4 311:367 6

Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių komandas.