2009 02 24

Pirmoji „Lietuvos ryto“ pergalė išvykoje

Po dviejų savaičių pertraukos tęsiasi Europos taurės turnyras. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo pirmą pergalę išvykoje, Vokietijoje įveikdami Kvakenbriuko „Artland Dragons“ – 79:70 (25:21, 16:17, 21:17, 17:15). Vilniečiams tai buvo trečia pergalė per ketverias rungtynes, o vokiečiai pralaimejo visas rungtynes.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šiandien namie žaidžia trečiąsias Europos taurės antrojo etapo rungtynes su L grupės autsaideriu Vokietijos Kvakenbriuko „Artland Dragons“ klubu. Vasario 10 d. 2009 m.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šiandien išvykoje žaidžia ketvirtąsias Europos taurės antrojo etapo rungtynes su L grupės autsaideriu Vokietijos Kvakenbriuko „Artland Dragons“ klubu. / Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

Komandų starto penketai:

„Artland Dragons“: Lamont Macintosh, Drew Neitzel, Chad Prewitt, Darren Fenn, Adam Hess; „Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius, Donatas Zavackas, Chuckas Eidsonas, Mindaugas Lukauskis, Evaldas Dainys.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius taškus rungtynėse pelno M.Petravičius, tačiau A.Hessas rezultatą išlygina. Po taiklių Marijono bei C.Eidsono metimų trečią minutę vilniečiai priekyje – 2:6. M.Lukauskis ir E.Dainys dar padidina skirtumą iki 5:12, tačiau iš toli pataiko L.Macintoshas, o baudas sumeta A.Hessas – 10:12. Po D.Zavacko metimo su bauda kėlinio viduryje – 12:15. Pirmą kartą aikštėje pasirodo S.Babrauskas ir A.Jomantas. D.Madrichas rezultatą lygina, o dar po minutės šeimininkai jau pirmauja 20:17. Vokietijos klubas jau pataikė 4 tritaškius iš 6 mestų. R.Kurtinaitis prašo  minutės pertraukėlės. Sausą dviejų minučių atkarpą nutraukia M.Petravičius – 20:19. D.Hallas vienos atakos metu priverčiu vilniečius prasižengti net du kartus – po jo baudos metimo 21:19. Tritaškiais atsako C.Eidsonas ir A.Jomantas – 21:25.

Antras kėlinys

Antro kėlinio pradžia panaši į pirmo pabaigą – šį kartą iš toli pataiko M.Lukauskis – 21:28. Trečią kėlinio minutę su 3-ia pražanga ant suolo sėda D.Zavackas – 23:30. Pirmą kartą pailsėti leidžiama ir C.EIdsonui. Jo poilsis neilgas – į jo ir M.Petravičiaus metimus atsako A.Hessas, W.Blalockas ir D.Hallas – 30:34, įpusėjus kėliniui. Daugiausia A.Hesso pastangomis vokiečiai beveik pasiveja Lietuvos vicečempionus – 33:34, tačiau vilniečiai be klaidų meta baudas. Po A.Jomanto metimų – 33:36. Paskutinę kėlinio minutę L.McIntoshas tolimu metimu grąžina rungtynes į pirmojo ginčo kamuolio stadiją – 38:38. A.Jomantas pataiko tik vieną baudą, o per paskutinę ataką rankos nesudreba S.Babrauskui – 38:41. Šeimininkams A.Hessas pelnė 10, L.McIntoshas 8 taškus. Vilniečių gretose – M.Petravičius 10, A.Jomantas 8, M.Lukauskis ir C.Eidsonas po 7 taškus.

Trečias kėlinys

Po ilgosios pertraukos į M.Petravičiaus dėjimą iš viršaus taikliu metimu atsako L.McIntoshas – 40:43. Kitą minėtų krepšininkų dvikovą laimi lietuvis, priversdamas amerikietį užsidirbti nesportinę pražangą. Tačiau vilniečiai naudos turi nedaug, nes po Marijono baudų metimų praranda kamuolį – 42:45, o netrukus skirtumas vėl minimalus. Vokiečiai sparčiai renkasi pražangas – baudas meta M.Lukauskis, M.Petravičius – 44:49. Iš toli atsako D.Neitzelis – vėl tik 47:49. C.Eidsonas ir A.Hessas keičiasi dėjimais iš viršaus – 52:53, likus kiek daugiau nei 2 minutėms. Tik pasirodęs po keitimo tritaškį švysteli S.Babrauskas. Deja, tuo pačiu atsako ir L.McIntoshas – 55:56. Kėlinio pabaiga priklauso lietuviams, S.Babrauskas ir C.Eidsonas tolimais metimais šiek tik padidina skirtumą iki 55:62.

Ketvirtas kėlinys

Po C.Stuckemmano metimo – 57:62. Atrodo, savąjį metimą randa komandos kapitonas – Stepas smeigia dar vieną tritaškį – 57:65. Sužaidus tris ketvirto kėlinio minutes – 59:67, o kėlinio viduryje vilniečiai pirmą kartą įgija dviženklį skirtumą 59:69. Marijonas Petravičius baudžiamas technine pražanga, tačiau A.Hessas prameta abi baudas. Po M.Petravičiaus revanšo 62:71. C.Eidsonas du kartus pataiko po vieną baudą ir grąžina dviženklę persvarą svečiams – 62:73. Lieka trys minutės. M.Petravičius, pelnęs 18 taškų, gauna penktą pražangą, D.Finnas baudos metimais mažina persvarą iki 66:73, o po M.Bjelicos pražangos – jau tik 68:73. Likus žaisti 2 minutes D.Fennas mažina skirtumą iki 3, tačiau C.Eidsonas sumeta baudas, o S.Babrauskas blokuoja varžovų metimą – 70:75. Visus klausimus dėl laimėtojo išsprendžia ketvirtas S.Babrausko tritaškis bei C.Eidsono bauda – 70:79.