2015 03 30

Pirmoji LMKL finalo dalyvė – Marijampolės „Sūduva“

Į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą tiesiausiu keliu žengė Marijampolės „Sūduva“, kuri antrose pusfinalio serijos rungtynėse 95:65 (38:13, 18:29, 21:11, 18:12) antrą kartą pranoko Kauno „Aistes-LSU-Paradis“ ir laimėjo pusfinalio seriją rezultatu 2:0. Pirmajame pusfinalio susitikime, kuris vyko Marijampolėje, LMKL vicečempionės šventė pergalę prieš kaunietes 87:53.
„Sūduvos“ žaidėjos
„Sūduvos“ žaidėjos / lmkl.lt nuotr.

Rimvydo Samulėno auklėtinių finale lauks „Utenos“ ir Klaipėdos „Fortūnos“ poros laimėtoja.

Jau pirmojo ketvirčio pradžioje savo pranašumą pradėjo demonstruoti „Sūduva“, kuri rungtynes pradėjo atkarpa 10:2. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, marijampolietės pirmavo jau 29:11, o kėlinį baigusios spurtu 9:0 po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje jau 25 taškų persvara – 38:13.

Antrajame kėlinyje, po 7 Jolantos Marmienės pelnytų taškų, „Aisčių-LSU-Paradis“ deficitas kiek sumažėjo – 27:44. Kėlinio pabaigoje atkarpą 8:2 laimėjusios kaunietės dar labiau priartėjo, o kėlinį laimėjusios 29:18 prieš ilgąją pertrauką sušvelnino atsilikimą iki 14 taškų – 42:56.

Antrąją rungtynių dalį 6 taškais be atsako pradėjo viešnios iš Marijampolės ir vėl atstatė 20 taškų pranašumą – 62:42. Trečiajame kėlinyje kaunietėms prie varžovių ženkliai priartėti nepavyko, o komandas dažniausiai skyrė 20 taškų persvara. Sėkmingai kėlinį užbaigusi „Sūduva“ prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui buvo priekyje labiau nei įtikinamu rezultatu – 77:53.

Paskutinį ketvirtį atkarpa 11:0 pradėjo „Sūduva“ ir dar labiau įtvirtino savo pranašumą – 88:53. Likęs rungtynių laikas buvo tik formalumas, per kurį savo pranašumą marijampolietės išlaikė ir pergalę šventė rezultatu 95:65. Šiose rungtynėse snaiperės vardą dar labiau patvirtino Ela Briedytė, kuri pataikė net keturis tolimus metimus iš penkių.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė (6/10 dvit., 2/3 trit.) 24, J.Marmienė 17, M.Petrauskaitė (6 atk. kam.) ir L.Želnytė po 6.

„Sūduva“: S.Okockytė (9 rez. perd.), D.Saurazaitė ir S.Baliutavičiūtė po 15, I.Šalkauskė (5 atk. kam.) ir E.Briedytė (4/5 trit.i) po 14.