Pirmoji nesėkmė Eurolygoje: „Žalgiris“ po dviejų pratęsimų 106:108 nusileido „Cedevita“

„Scanpix“ nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Neįtikėtinas trileris su dviem pratęsimais. Abi komandos buvo vertos pergalės, bet ne Kauno „Žalgirio“ krepšininkams šypsojosi sėkmė. Svečiai Kroatijoje po dramatiškos kovos 106:108 (28:19, 12:20, 20:24, 25:22, 15:15, 6:8) nusileido antrąją pergalę iškovojusiai Zagrebo „Cedevita“ ekipai.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

„Žalgiris“ turėjo dvi galimybes nugalėti – po ketvirtojo kėlinio ir pirmojo pratęsimo. Jie buvo padėties šeimininkais, bet tuo pasinaudoti nepavyko. Taiklūs tolimi metimai gelbėjo „Cedevita“, o klaidos pražudė svečius.

Tai buvo pirmoji Kauno klubo nesėkmė stipriausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre.

Pirmasis „Žalgirio“ ir „Cedevita“ komandų mačas buvo visiškai kitoks. Tuomet triuškinančią pergalę 90:62 šventė žalgiriečiai.

*- komandos žais penktadienį.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 24 (10/13 dvit., 4/5 baud., 30 n.b.), Marko Popovičius 19 (2/7 dvit., 2/4 trit., 9/12 baud.), Rimantas Kaukėnas (8/8 baud., 7 rez. perd.) bei Paulius Jankūnas (6/6 dvit., 6 atk. kam.) po 15, Tremmellas Dardenas 10 (7 atk. kam.), Ibrahimas Jaaberas 8, Kšištofas Lavrinovičius 6, Oliveris Lafayette‘as 5 (1/5 trit.), Mindaugas Kuzminskas ir Jeffas Foote‘as po 2. Mario Delašas (7 min.) ir Adas Juškevičius (2 min.) taškų nepelnė.

„Cedevita“: Mickaelis Gelabale‘as 23 (9/13 dvit., 5/5 baud., 10 atk. kam., 30 n.b.), Bracey Wrightas 20 (1/7 dvit., 4/6 trit., 6/6 baud.), Predragas Šuputas 18 (7/10 dvit.), Vlado Ilievski 16 (4/5 trit.), Marquesas Greenas ir Goranas Sutonas po 8, Marko Tomasas 7 (1/5 trit., 5 kld.).

• Atkovoti kamuoliai: „Cedevita“ 38 – „Žalgiris“ 32;
  • Klaidos: „Cedevita“ 18 – „Žalgiris“ 10.
  • Blokai: „Cedevita“ 1 – „Žalgiris“ 0;

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais namuose. Lapkričio 23 dieną į Kauną atvyks Vitorijos „Caja Laboral“ ekipa.

• II Pratęsimas

50 min. Likus 13 sek. net į lanką nepataikė ir šeimininkai, bet dviejų taškų pranašumo jiems pakako. Paskutinis I.Jaabero metimas skriejo pro šalį ir „Cedevita“ šventė dramatišką pergalę – 108:106.

50 min. Likus daugiau nei 30 sekundžių, O.Lafayette'as net nepataikė į lanką mesdamas iš toli... Minus du.

49 min. Likus minutei apmaudžiai kamuolį prarado Darjušas... M.Popovičius prasižengė ir V.Ilievskis stojo mesti baudų. Pataikė abi – 106:108.

47 min. Įpusėjus pratęsimui rezultatas buvo lygus 106:106. „Žalgiris“ taškus rinko dvitaškiais, varžovai – tritaškiais.

Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka
  • I Pratęsimas

Antrasis pratęsimas – 100:100.

45 min. Liko 2 sekundės.

45 min. Marko Popovičius pataikė tik vieną baudą ir likus 4 sekundėms du taškus fantastišku dėjimu po netaisklaus tritaškio pelnė M.Gelabale. Lygu 100:100.

45 min. Likus 14 sek. baudas sumetė R.Kaukėnas, bet turėta keturių taškų persvara greitai sunyko. Kroatai įmetė tritaškį ir atgaivino viltis šeimininkams – 99:98.

45 min. Likus 20  sek. nuo baudų metimo linijos rezultatą švelnino B.Wrightas – 97:95.

45 min. Likus 27 sek. B.Wrighto metimas skriejo pro šalį, varžovai prasižengė. T.Dardenas pataikė vieną baudą – 97:93..

45 min. Paulius Jankūnas! Šeši jo taškai iš eilės, o paskutinis dvitaškis didino skirtumą iki trijų – 96:93. Liko 30 sek.

44 min. G.Sutanas su atakai skirto laiko sirena sugrąžina taško persvarą „Cedevita“, P.Jankūnas po akimirkos tą padaro „Žalgiriui“ – 94:93.

44 min. M.Tomasas nuo baudų metimo linijos persvėrė rezultatą šeimininkų naudai, baudas pataikė ir P.Jankūnas – 92:91.

43 min. Prasižengė T.Dardenas, „Cedevita“ sumetė baudas. Puolime – kauniečių klaida... 90:89.

43 min. I.Jaaberas kaip ant lėkštutės perdavė kamuolį T.Dardenui ir šis padidino pranašumą iki trijų – 90:87.

42 min. Per 24 sekundes žalgiriečiai nesurezgė atakos, bet nepataikė ir kroatai – 88:87.

41 min. Pratęsimą su kamuoliu pradėjo šeimininkai ir pradėjo jį dviem taškais – 85:87. I.Jaaberas – smeigė tritaškį ir persvara – kauniečių rankose – 88:87.

• Ketvirtasis kėlinys:

40 min. Rimantas Kaukėnas prarado kamuolį...Pratęsimas.

40 min. Koks prastas T.Dardeno sprendimas. Jis neprasižengė, o varžovas įmetė tritaškį... – 85:85. Liko trys sekundės...

40 min. „Cedevita“ pametė kamuolį ir iškart skubėjo prasižengti. Šįkart Marko rankos nedrebėjo – 85:82.

40 min. Teisėjas pražangą užfiksavo P.Jankūnui, nors jis stovėjo vietoje...

40 min. Varžovai nusprendė prasižengti prieš M.Popovičių... Tik vienas taiklus – 83:82.

40 min. Likus 16 sek. šeimininkai išlygino rezultatą – drama – 82:82.

40 min. Labai grubi pražanga prieš T.Dardeną. Trys baudų metimai. Ir... tik viena taikli – 82:80...

39 min. Žalgiriečiai apsigynė ir kovodami dėl kamuolio išprovokavo pražangą. Baudas metė P.Jankūnas. Pataikė vieną, bet kamuolys atsidūrė kauniečių rankose 81:80.

39 min. D.Lavrinovičius ir labai svarbus jo dvitaškis su pražanga. „Žalgiriui“ pavyko išlyginti rezultatą – 80:80. Darjušo sąskaitoje jau 22 taškai ir 28 naudingumo balai.

38 min. M.Popovičius sumetė baudas, svečiai apsigynė, bet puolime naudos išpešti nepavyko – 77:80.

37 min. Iš toli labai netaikliai metė I.Jaaberas, o šeimininkai tą padarė šaltakraujiškai – 75:80.

36 min. I.Jaaberas perėmė kamuolį ir tiksliu dvitaškiu su bauda sušvelnino atsilikimą iki minimumo – 75:76.

36 min. D.Lavrinovičius po Marko perdavimo įmetė du lengvus taškus, o „Žalgiris“ apsigynė – 72:76.

35 min. Tritaškių lietus – M.Popovičius sušvelnino skirtumą, bet neilgam – 70:76.

34 min. „Cedevita“ puolimo traukinys nesustojo – šeimininkai susigrąžino šešių taškų persvarą – 67:73.

33 min. Deficitas jau siekė šešis taškus, bet tritaškiu metimu rezultatą pusiau „perpjovė“ M.Popovičius – 67:70.

32 min. Užtikrintas M.Popovičiaus dvitaškis, bet apsiginti nesisekė ir B.Wrightas šovė iš toli – 64:68.

31 min. D.Lavrinovičius tiksliais baudų metimais priartino „Žalgirį“ – 62:63.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. Rezultatas nuaidėjus švilpukui nepakito – 60:63.

30 min. B.Wrightas laisvas pataikė iš trijų taškų zonos... Kšištofas irgi įsirašė du taškus į savo sąskaitą – 60:63.

29 min. Pagrindiniu puolimo varikliuku tapo R.Kaukėnas, vien per trečiąjį kėlinį jau pelnęs 8 taškus. „Žalgirio“ komandai jo pastangomis pavyko priartėti – 56:58.

27 min. „Žalgiris“ turėjo problemų – šeimininkai ir apsigynė, ir užpuolė – 50:56.

26 min. Savo taškų kraitį iki 11 padidino V.Suputas ir persvara buvo kroatų pusėje – 50:51.

25 min. D.Lavrinovičius buvo tiskslus iš vidutinio nuotolio, dar du baudos metimus sumetė R.Kaukėnas ir vėl priekyje buvo žalgiriečiai – 50:49.

25 min. Spurtas buvo pratęstas tritaškiu ir „Žalgiris“ atsiliko trimis taškais – 46:49.

24 min. „Cedevita“ nupjovė visą žalgiriečių turėtą pranašumą ir pelnė penkis taškus be atsako. Lygu – 46:46.

23 min. Du nesustabdomi žaidėjai – pasižymėjo M.Gelabale (16 tšk.) ir D.Lavrinovičius (15 tšk.) – 46:41.

22 min. Žalgiriečiai apsigynė nuo dar vienos varžovų atakos, o R.Kaukėnas privertė oponentą prasižengti ir realizavo abu baudos metimus – 44:39.

21 min. D.Lavrinovičius įsibėgėjęs pelnė du taškus su varžovo pražanga. Baudos metimas skriejo pro šalį – 42:39.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė vienas taškas. Minimalią persvarą išsaugojo „Žalgiris“, tačiau šeimininkai ištirpdė turėtą dviženklį deficitą ir priartėjo prie kauniečių – 40:39

„Cedevita“ dvitaškius metė 73 proc. tikslumu, „Žalgiris“ – 60 proc. Tritaškius geriau metė „Žalgiris“. Tiesa, tikslą pasiekė tik du tolimi metimai iš aštuonių, o šeimininkai pataikė vieną tritaškį iš septynių. Jie geriau kovojo dėl kamuolių (15/11), bet daugiau klydo (9/5).

• Antrasis kėlinys:

20 min. „Cedevita“ persvėrė rezultatą savo naudai, bet tikslus buvo geriausio šio mačo žaidėjo D.Lavrinovičius metimas – 40:39.

19 min. Gražus I.Jaabero prasiveržimas. Kauno komandos varžovai įmetė vieną baudą iš dviejų, o skirtumas ir vėl buvo tik vienas taškas – 38:37.

18 min. Subyrėjusi gynyba... Atkovoję net kelis kamuolis puolime šeimininkai smeigė tritaškį ir komandas teskyrė vienas taškas – 36:35.

17 min. J.Foote'as gavęs idealų perdavimą ataką užbaigė dėjimu ir viršaus, bet „Cedevita“ puolimas buvo dar efektingesnis – po tritaškio beliko tik trys taškai – 35:32.

16 min. M.Kuzminskas nepataikė iš toli, o kroatai rinko taškus be atsako ir vėl kiek priartėjo – 33:27.

15 min. Duobė buvo trumpa ir iš jos iššikapstyti pavyko be minutės pertraukėlės. O.Lafayette'as antruoju mėginimu įmetė tritaškį ir „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 33:23.

14 min. M.Kuzminskas perėmė kamuolį ir nuskubėjęs į greitą puolimą taškų nepelnė, bet uždirbo teisę mesti du baudos metimus – 30:23.

13 min. Vis dar „sausas“ puolimas – klaidos ir netikslūs metimai. Šeimininkai artėjo – 28:23.

12 min. K.Lavrinovičius netiksliai atakavo iš toli ir svečiai dar nepelnė taškų antrajame ketvirtyje – 28:21.

11 min. Du taškus įmetė G.Sutonas, o M.Kuzminskas padarė klaidą – 28:21.

- Po pirmojo kėlinio abi komandos kartu atkovojo vos 8 kamuolius, 3 – „Cedevita“, 5 – „Žalgiris“. Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė D.Lavrinovičius pelnęs 9 taškus.

• Pirmasis kėlinys:

10 min. Šeimininkai sušvelnino rezultatą, bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis puolime solidžiai sužaidė M.Popovičius ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ pirmavo devyniais taškais – 28:19.

10 min. Puiki „Žalgirio“ ir P.Jankūno ataka – perimtas kamuolys ir lengvi taškai iš po krepšio – 26:17.

9 min. Tipiškas P.Jankūnas metimas ir jis buvo tikslus bei padėjo padidinti skirtumą iki septynių – 24:17.

9 min. Po keitimo pasirodęs O.Lafayette'as pabandė laimę iš toli, bet jo metimas tikslo nepasiekė – 22:17.

8 min. Kauniečiai pagaliau apsigynė ir Darjušo pastangomis pelnė šešis taškus be atsako. Tai svečiams padėjo susikrauti bent šiokią tokią persvarą – 22:17.

7 min. R.Kaukėnas! Tolimas metimas ir persvara pakrypo „Žalgirio“ pusėn – 16:15.

7 min. Mačo svyruoklė ir toliau svyravo tai vienos, tai kitos komandos pusei – „Cedevita“ pataikė visus pirmuosius aštuonis dvitaškius iš žaidimo – 13:15.

6 min. Dar du M.Gelabele taškai ir „Žalgirio“ atsakas lygino rezultatą – 13:13.

5 min. Kova ir toliau vyko taškas į tašką. Nei viena ekipa negalėjo apsiginti nuo tikslių metimų abiejuose aikštės pusėse – 11:11.

4 min. M.Gelabale ir toliau rinko taškus – 7:9. Puikiai rungtyniaujantis D.Lavrinovičius dėjimu iš viršaus vėl atstatė pusiausvyrą rungtynėse – 9:9.

3 min. Po M.Gelabale reido į baudos aikštelę „Cedevita“ įsiveržė į priekį, o T.Dardenas atsakė tuo pačiu – 7:7.

2 min. P.Jankūnas padidino svečių pranašumą, bet M.Bilanas išlygino rezultatą dar privertęs P.Jankūną prasižengti – 5:5.

1 min. Pirmuosius taškus rungtynėse dvitaškiu metimu ir realizuota bauda pelnė D.Lavrinovičius. Jis išvedė žalgiriečius į priekį, tačiau „Žalgiris“ neapsigynė ir šeimininkai atsakė dvitaškiu – 3:2.

„Žalgirio“ startinis penketas: I.Jaaberas, R.Kaukėnas, D.Lavrinovičius, P.Jankūnas, T.Dardenas.

***

15min.lt primena, kad pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną „Žalgiris“ patyrė sekmadienį Rygoje. VTB vieningosios lygos rungtynėse rezultatu 77:72 kauniečiai pralaimėjo vietos VEF ekipai.