Publikuota: 2012 rugsėjo 5d. 17:24 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 5d. 21:49

Pirmose Supertaurės rungtynėse Kauno „Žalgiris“ sutrypė Vilniaus „Lietuvos rytą“: 89:71

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nors mačo statutas – draugiškos rungtynės, vargu ar tokios jos gali būti tarp principinių varžovų „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“.

Lietuvos krepšinyje – naujovė. Tarsi indėnai, surūkę taikos pypkę ir užkasę karo kirvį, principiniai varžovai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ – prieš sezoną nusprendė sužaisti draugiškas (!) rungtynes. Jos išdidžiai buvo pavadintos Supertaure, o pirmąjį mačą šį trečiadienį „Žalgirio" arenoje įtikinamai laimėjo šeimininkai rezultatu 89:71 (27:19, 21:11, 23:18, 18:23).

Antrasis Supertaurės mačas vyks „Siemens“ arenoje Vilniuje rugsėjo 17 d.

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius, P.Jankūnas, M.Popovičius, O.Lafayette'as, T.Darden'as;
„Lietuvos rytas“: P.Samordžiskis, A.Jomantas, J.Blūmas, R.Seibutis, M.Katelynas.

1min. Taikliu tritaškiu rungtynes pradėjo į „Lietuvos rytą“ sugrįžęs J.Blums (0:3).

4 min. Vilniečiai, vedami du tritaškius pataikiusio legionieriaus iš Latvijos J.Blūmo, įsiveržė į priekį, tačiau du iš eilės taiklūs T.Dardeno taškai išlygino rezultatą (8:8).

5 min. Įpusėjus kėliniui, po taiklaus tolimo P.Jankūno metimo, kauniečiai išsiveržė į priekį 13:9. Į aikštė pirmą kartą išbėgo K.Lavrinovičius, pakeitęs savo brolį Darjušą.

6 min. T.Dardenas ir toliau įrodinėja, kad šį sezoną yra nusiteikęs tapti vienu komandos lyderių. Jis pelnė dvitaškį su varžovo pražangą ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu – 16:11. Netrukus, matydamas, kad jo komanda atidavė iniciatyvą priešininkams, pirmosios minutės pertraukėlės paprašė „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris A.Džikičius.

7 min. Išprovokavęs M.Kuzminsko pražangą, D.Ivanovas pataikė vieną baudą iš dviejų (18:13).

8 min. Po D.Dulkio baudos metimų žalgiriečių pranašumas sumažėjo iki 1 taško, tačiau netrukus, po T.Klimavičius ir M.Kuzminsko atakų rezultatas vėl šoktelėjo kauniečių naudai (22:17).

10 min. Likus žaisti 4,6 sekundėms ir „Lietuvos ryto“ žaidėjams turint kamuolį, „Žalgirio“ treneris J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės. Vilniečiai rezultatyviai kėlinio nesugebėjo užbaigti ir dar prasižengė prieš R.Kaukėną, kuris pataikė vieną baudos metimą (27:19).

Antrasis kėlinys

11 min. Kėlinį sėkmingiau pradeda vilniečiai kurių legionierius J.Blūmas pataikė jau trečiąjį tritaškį per rungtynes (27:22).

12 min. Po penkių iš eilės rezultatyvių A.Jomanto atakų, iniciatyvą perimti pasiryžęs „Lietuvos rytas“, sumažino atsilikimą iki 2 taškų (29:27).

14 min. Žalgiriečiai į sostinės klubo spurto atsakė M.Kuzminsko ir D.Lavrinočiaus bei vienu V.Lipkevičiaus metimu (34:27). Netrukus rezultatą dar labiau padidinti galėjo O.Lafayette'as, tačiau jį pražanga po krepšiu sustabdė J.Blūmas. Savo šansą pelnyti pirmuosius taškus „Žalgirio“ legionierius išnaudojo 36:27.

15 min. Žalgiriečiai perėmė kamuolį, o M.Popovičius smeigė taiklų tritaškį (39:27). Vilniečiai ir toliau nerado spragų kauniečių gynyboje, o P.Jankūnas savo komandos persvarą padidino iki 15 taškų (43:27).

17 min. Įsismaginusius kauniečius pristabdė baudos metimą, o sekančios atakos metu ir dvitaškį įmetęs L.Radoševičius (44:30).

20 min. Vėl žaidimą pradėjusius jausti „Lietuvos ryto“ krepšininkus sustabdė įspūdingas M.Kalniečio reidas po krepšiu (48:30), o puolime pražangą prieš D.Lavrinovičių „užsidirbo“ S.Babrauskas. „Žalgirio“ trenerio paprašė minutės pertraukėlės, po kurios į aikštę grįžo K.Lavrinovičius. Rezultatas iki kėlinio pabaigos nepasikeitė, ilsėtis „Žalgirio“ žaidėjai išėjo turėdami solidžią 18 taškų persvarą (48:30).

Trečiasis kėlinys

21 min. M.Popovičius kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu, R.Seibutis atsakė dvitaškiu (51:32).

22 min. „Lietuvos ryto“ pastangos gintis aktyviau kainuoja brangiai – ketvirtą pražangą gavo P.P.Samordžiskis, trečią – L.Radoševičius.

23 min. Po taiklaus R.Seibučio tritaškio ir dviejų M.Katelyno baudos metimų „Lietuvos rytas“ sumažino persvarą iki 19 taškų (55:36). Tačiau T.Klimavičius vėl atstatė 20 taškų persvarą (57:36).

24 min. „Lietuvos rytas“ perėmė kamuolį ir, po įspūdingo R.Seibučio perdavimo, L.Radoševičius pelnė du taškus iš po krepšinio ir vieną baudos metimą (60:41).

26 min. Abiejų komandų žaidėjai apsikeitė keliais taikliais metimais ir klaidomis (65:45). Minutės pertraukėlės paprašė žalgiriečiai. Į aikštę sugrįžęs A.Juškevičius taikliu dvitaškiu didina Kauno komandos pranašumą (67:45). Abiejų komandų treneriai atjaunino sudėtis: A.Džikičius į aikštelę įleido V.Dilį ir D.Rediką, J.Plaza – A.Juškevičių ir M.Kuzminską.

30 min. Paskutinę kėlinio minutę V.Dilys pataikė du baudos metimus, į kuriuos R.Kaukėnas, po T.Klimavičiaus perdavimo, paskutinę sekundę atsakė dvitaškiu (71:48). Nepaisant visų vilniečių pastangų, žalgiriečiai iniciatyvos priešininkams trečiajame kėlinyje neatidavė ir išsaugojo saugų atstumą.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Lemiamas mačo ketvirtis prasidėjo rezultatyviai – R.Kaukėnas ir D.Dulkys apsikeitė taikliais dvitaškiais (73:51).

33 min. „Žalgirio“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir, po A.Juškevičiaus tritaškio ir įspūdingų T.Klimavičiaus ir M.Kalniečio dėjimų, išsiveržė į priekį 29 taškų skirtumu (80:51). Persvarą taikliu metimu iš vidutinio nuotolio sušvelnino M.Katelynas (80:53).34 min. M.Katelynas pataiko tritaškį, tačiau „Žalgiris“ atsako dvitaškiu (84:58). J.Plaza į aikštelę išleidžia D.Lavrinovičių ir abu legionierius iš JAV, A.Džikičius – A.Jomantą ir P.Samardžiski.

36 min. Po taiklių J.Blūmo ir R.Seibučio metimų „Lietuvos rytas“ sušvelnino skirtumą iki 17 taškų (84:67) ir „Žalgirio“ treneriai paprašė minutės pertraukėlės. Supertaurės nugalėtoją lems taškų skirtumas po dviejų rungtynių, todėl abi komandos nesiruošia mažinti apsukų ir kausis iki mačo pabaigos.

38 min. O.Lafayette'as tritaškiu atstato „apvalią“ „Žalgirio“ persvarą – 87:67.

40 min. Nors A.Katelynas pataikė tritaškį, R.Kaukėnas iš karto atsakė dvitaškiu (89:70). Likus žaisti 2,7 sekundes, R.Kaukėnas prasižengė prieš A.Jmantą, kuris pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (89:71). Rungtynės baigėsi įtikinama „Žalgirio“ pergale – 89:71.

Statistika

„Žalgiris“: T.Klimavičius (8 atk. kam.) ir P.Jankūnas (6 atk. kam.) po 13, T.Dardenas 10, R.Kaukėnas 9, K.Lavrinovičius 8, D.Lavrinovičius 7, M.Popovičius ir M.Kuzminskas po 6, A.Juškevičius, O.Lafayette'as ir M.Kalnietis po 5, V.Lipkevičius 2.

„Lietuvos rytas“: J.Blūmas 12, R.Seibutis ir M.Katelynas 11, L.Radoševičius 10, A.Jomantas 8, D.Ivanovas 7, D.Dulkys 5, P.Samardžiski ir D.Redikas po 3, V.Dilys 1.

Susitikimo netransliuoja televizija

Ši Supertaurė neturi nieko bendro su kitose šalyse jau daugybę metų vykstančiomis varžybomis tuo pačiu pavadinimu, kuriose paprastai prieš sezoną susikauna šalies čempionas ir taurės laimėtojas. Lietuvoje tai būtų neįmanoma, nes „Lietuvos rytas“ praėjusį sezoną nekovojo dėl LKF taurės, tad klubai dėl Supertaurės kovos abipusiu sutarimu – labai netikėtu, prisiminant intrigas ir aistras tarpusavio mačuose per paskutinius metus.

Pirmą kartą įkurtos Supertaurės formatas paprastas – dvi rungtynės, kuriose bus svarbus ir taškų skirtumas. Trečiadienį pirmasis mačas vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje, o atsakomasis – rugsėjo 17 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Dar viena naujovė – pirmą kartą istorijoje didžiulio populiarumo sulaukianti „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ kaktomuša nebus transliuojama per jokią televiziją. Oficiali versija: su klubais glaudžiai susijusios „Lietuvos ryto TV“ ir „Sport 1“ televizijos už transliacijas neva paprašė pinigų, o klubams nesutikus mokėti, transliacijų iš viso buvo atsisakyta. Tad žiūrovai intriguojančius šalies krepšinio milžinų mūšius galės pamatyti tik arenose, kas, anot neoficialios versijos, klubams atneš daugiau pinigų iš bilietų pardavimo.

„Žalgiriui“ – pirmasis sezono mačas

Savaitę sportuojantis „Žalgiris“ trečiadienį žais pirmąsias šio sezono draugiškas rungtynes, o beveik tris savaites pasiruošimo stovyklose plušantis „Lietuvos rytas“ – trečiąsias. Su „LKKA-Atletu“ (97:58) ir Surguto „Universitet-Yugra“ (100:63) klubais Lietuvos vicečempionai neturėjo jokių sunkumų.

Visgi mačo favoritu laikomas „Žalgiris“, kuris „Lietuvos rytą“ praėjusį sezoną nugalėjo visus šešis kartus, o iš paskutinių penkiolikos mačų pralaimėjo tik kartą.

Papildomą intrigą kelia komandų naujokai. „Žalgiris“ per vasarą pakeitė vyriausiąjį trenerį – juo tapo ispanas Joanas Plaza, ir 7 krepšininkus – atvyko broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, Rimantas Kaukėnas, Tremmellas Dardenas, Oliveris Lafayette'as, sugrįžo Adas Juškevičius ir Mario Delašas.

Kito sezono Eurolygai taip pat besiruošiantis „Lietuvos rytas“ išsaugojo daug kritikos sulaukusį trenerį Aleksandrą Džikičių, bet taip pat pakeitė pusę komandos – 7 krepšininkus: klubą papildė Deividas Dulkys, Nemanja Nedovičius (pirmojo mačo nežais, nes atstovauja Serbijos rinktinei), Leonas Radoševičius, Dejanas Ivanovas, sugrįžo Janis Blūmas, Simas Buterlevičius ir Eimantas Bendžius.

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

Aktualu

Panevėžį sudrebinęs sprogimas sugriovė šešis garažus, po nuolaužomis rastas vyro kūnas

15min iš Stambulo 24sek

M.Gherardini pareiškimas: Šaras dabar vienintelis pajėgus iškart treniruoti NBA klubą

Aktualu

Orai.lt: grįžta vėsa ir lietus, ims kandžiotis šalnos

Aktualu

„Infotriukšmas“ – nauja Kremliaus propagandos taktika

Aktualu

Neeilinis incidentas Pasvalio žiede: iš vilkiko pabiro dešimtys dėžių su vištomis

Spalio knygų TOP8: ką skaityti atėjus rudeniui

Aktualu

Skambiai išreklamuotas P.Aršausko internetinės parduotuvės projektas – sustabdytas

Šių laikų šnipinėjimas: 4 dalis - WIFI ir pašto serverių pažeidžiamumas

Sportas

Rusiją sukrėtusi byla – rinktinės futbolininkams gresia 7 metai kalėjimo

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ katė maiše – kas šis naujokas? (2/5)

Susižadėjo „Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Agnė Petravičienė: „Tai tikrai ne Radžis“

Gyvenimas

Rasai grėsminga liga smogė Filipinuose: nesugebėjusi išlipti iš lovos, dar ilgai kaltino burlentę

Kultūra

MO muziejaus įkūrėjas V.Butkus: su D.Libeskindu susitarėme per 3 sekundes

Aktualu

Dar vienas „aštrus“ pirkinys: vilnietė „Lidl“ mėsoje rado adatą

Kanadiečio Maco DeMarco koncerte Vilniuje – būrys gerbėjų ir nesibaigiantys juokeliai apie „G-tašką“

Su dvyniais Turkijoje atostogavę Zvonkai: „Pirmos naktys buvo bemiegės, o vėliau – pasaka“