2014 05 09

Pirmosiose LKL pusfinalio rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ palaužė „Žalgirį“ – 90:85

Penktadienio vakarą į Vilniaus „Siemens“ areną suplūdo tikrų emocijų ištroškę krepšinio sirgaliai. Lietuvos rinktinės trenerio Jono Kazlausko ir „Toronto Raptors“ krepšininko Jono Valančiūno akivaizdoje pirmajame LKL pusfinalio serijos mūšyje triumfavo „Lietuvos rytas“.
„Lietuvos rytas“ –  „Žalgiris“
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 90:85 (18:20, 24:19, 25:26, 23:20)

Rungtynės vystėsi įtemptai ir komandos kovojo iki paskutinių minučių, bet šios sėkmingiau klostėsi šeimininkams. Paskutinę minutę viltį žalgiriečiams galėjo sugrąžinti pataikytas tritaškis. Tačiau ir Paulius Jankūnas, ir po Roberto Javtoko atkovoto kamuolio iš toli metęs Justinas Dentmonas nepataikė.

Duobėje vilniečiai buvo tik antrojo kėlinio viduryje, kai atsiliko 11 taškų, tačiau užtikrintas Dariaus Songailos žaidimas sugrąžino šeimininkams persvarą.

D.Songaila surinko net 28 taškus ir atkovojo šešis kamuolius. 15 taškų pridėjo Renaldas Seibutis.

„Žalgirio“ komandai 15 taškų pelnė ir 8 kamuolius atkovojo Paulius Jankūnas. Justinas Dentmonas pridėjo 13 taškų.

Rungtynių metu santykius aiškinosi ne tik krepšininkai, bet ir jų gerbėjai. Buvo sulaikyti penki sirgaliai, kurie įsivėlė į konfliktą. Pirminiais duomenimis, visi jie Kauno „Žalgirio“ sirgaliai.

Atsakomosios rungtynės pirmadienį vyks Kaune.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 28 (6 atk. kam., 2 rez. perdav., 2 per. kam., +34 nauding. bal., 12/16 dvitaškiai, 4/5 baudos), Renaldas Seibutis 15, Martynas Gecevičius 9, Omaras Cookas 8 (7 rez. perd.), Steponas Babrauskas ir Stevanas Jelovacas po 6, Juanas Palacios 5, Tautvydas Lydeka ir Antanas Kavaliauskas po 4, Zabianas Dowdellas 3, Gediminas Orelikas 2 taškai.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (8 atk. kam.), Justinas Dentmonas 13, Robertas Javtokas 12 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Martynas Pocius 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Tadas Klimavičius 8, Vytenis Lipkevičius ir Artūras Gudaitis po 7, Šarūnas Jasikevičius ir Artūras Milaknis po 5, Vytenis Čižauskas 3, Tomas Dimša taškų nepelnė.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 90:85

O.Cooko dvitaškis sumažino skirtumą iki dviejų taškų. Liko žaisti dvi minutės. Rezultatą išlygino D.Songaila. Dar viena minutės pertraukėlė. Dar du D.Songailos taškai. O.Cookas pelnė dar du taškus ir „Žalgiris“ atsiliko keturiais taškais. Liko 40 sek. P.Jankūnas neįmetė tritaškio, iš toli mesti bandė J.Dentmonas. Taip pat nesėkmingai ir „Siemens arena“ jau siautė atsistojusi. Vieną baudos metimą pataikė O.Cookas. Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį. Minutės pertraukėlė, po kurios liko žaisti 6 sek.

7 min. Dar du taškus pridėjo vienas rezultatyviausių kauniečių komandoje P.Jankūnas. R,Javtokas didino kauniečių pranašumą iki keturių taškų. Minutės pertraukėlė – 79:83.

5 min. Paulius Jankūnas pataikė dar vieną tritaškį. „Žalgiris“ kėlinio viduryje pirmavo vienu tašku. Steponas Babrauskas sumetė tris baudos metimus. Martynas Pocius atsakė tritaškiu – 78:79.

4 min. Tritaškį įmetė Paulius Jankūnas. Du dvitaškius iš eilės pataikė R.Seibutis – 75:73.

2 min. Justinas Dentmonas užsidirbo nesportinę pražangą. Gintaras Krapikas atrodė ypač įsiutintas tokio teisėjų sprendimo. Renaldas Seibutis pataikė du baudos metimus – 71:70.

1 min. Paskutinį kėlinį pradėjo Artūro Milaknio tritaškis. J.Palacios ir R.Javtokas apsikeitė dvitaškiais – 69:70.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 67:65 (18:20, 24:19, 25:26)

10 min. Kėlinį užbaigė įspūdingas Stepono Babrausko dėjimas. Intriga ir toliau išlieka šiose rungtynėse.

8 min. Toliau nesustabdomai rungtyniavo jau 24 taškus surinkęs Darius Songaila. Z.Dowdellas tritaškiu „Lietuvos ryto“ pranašumą didino iki penkių taškų.  Justinas Dentmonas išlygino rezultatą – 65:65.

5 min. Tautvydas Lydeka ir Martynas Pocius apsikeitė dvitaškiais – 54:49.

4 min. V.Lipkevičiaus taiklūs baudos metimai mažino skirtumą iki šešių taškų. Darius Songaila pataisė T.Lydekos metimą ir pelnė dvitaškį. Vytenis Čižauskas atsakė tritaškiu.

3 min. Trečiąjį kėlinį puikiai pradėję šeimininkai jau pirmavo aštuoniais taškais ir privertė varžovus prašyti pasitarimo – 50:42.

1 min. Kėlinį pradėjo rezultatą išlyginęs Vytenio Lipkevičiaus tritaškis. Darius Songaila ir Martynas Gecevičius atsakė dvitaškiais – 46:42

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 42:39 (18:20, 24:19)

10 min. Dariaus Songailos dvitaškis persvėrė rezultatą. Paskutines minutes puikiai sužaidęs „Lietuvos rytas“ po antrojo kėlinio jau pirmavo trimis taškais, nors kėlinio viduryje atsiliko 11 taškų.

8 min. Renaldo Seibučio šūvis iš toli sumažino skirtumą iki vieno taško – 38:39.

7 min. Skirtumą mažino D.Songailos ir R.Seibučio dvitaškiai. Justinas Dentmonas atsakė antru savo tritaškiu – 33:36.

5 min. J.Palacios sumetė baudos metimus, o Martynas Gecevičius pataikė tritaškį, Renaldas Seibutis dar pridėjo dvitaškį ir komandas skyrė jau tik keturi taškai. Kauniečiai paprašė minutės pertraukėlės. 27:31.

4 min. Kėliniui įsibėgėjant „Žalgiris“ jau kaip reikiant atitrūko. Šeimininkai atsiliko 11 taškų po P.Jankūno ir R.Javtoko dvitaškių bei Justino Dentmono tritaškio – 20:31.

1 min. Antrąjį kėlinį pradėjo T.Klimavičiaus dvitaškis. Jo pavyzdžiu pasekė ir Martynas Pocius – 18:24.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 18:20

10 min. S.Jelovacas sumažino skirtumą iki vieno taško. Minutės pertraukėlė. Antanas Kavaliauskas pataikė dvitaškį, tačiau Šarūnas Jasikevičius iššovė tritaškį ir po pirmojo kėlinio priekyje buvo svečiai.

8 min. Renaldas Seibutis sumažino vilniečių atsilikimą iki keturių taškų. S.Babrauskas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. Artūras Gudaitis toliau didino svečių pranašumą. S.Jelovacas taip pat pataikė dvitaškį – 14:17.

7 min. Paulius Jankūnas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. J.Palacios atsakė tokiu pačiu taiklumu nuo baudų metimų linijos. Dvitaškį pataikė Martynas Pocius – 9:15.

6 min. Vyteniui Lipkevičiui padidinus svečių persvarą iki keturių taškų, Gintaras Krapikas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 8:12.

4 min. Pauliaus Jankūno taiklūs baudos metimai išlygino rezultatą, o Robertas Javtokas metimu iš po krepšio persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai – 8:10.

3 min. Robertas Javtokas atkovojo kamuolį ir pats pelnė dar du taškus. Kitoje aikštės pusėje taikliai atakavo Darius Songaila. Justino Dentmono baudos metimai sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 8:6.

1 min. Pirmuosius taškus vilniečiams pelnė Omaras Cookas. Dvitaškiais apsikeitė Robertas Javtokas ir G.Orelikas. Dar du taškus pridėjo Darius Songaila. – 6:2

Startiniai komandų penketai:

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Omaras Cookas, Antanas Kavaliauskas, Darius Songaila.

„Žalgiris“: Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Justinas Dentmonas.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas