2014 06 05

Pustuštėje „Siemens“ arenoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai seriją dėl LKL bronzos pradėjo lengva pergale

Ketvirtadienio vakarą į Vilniaus „Siemens“ areną krepšinio gerbėjai rinkosi negausiai. Pustuštėje arenoje įvyko pirmosios LKL serijos iki trijų pergalių mažojo finalo rungtynės. Prienų „TonyBet“ parako pasipriešinti Vilniaus „Lietuvos rytui“ turėjo tik vienam ketvirčiui ir seriją pradėjo skaudžiu pralaimėjimu.
Martynas Gecevičius
„Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ / Karolinos Pansevič nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 95:66 (21:23, 27:19, 26:11, 23:13)

Pustuštėje „Siemens“ arenoje pirmąsias LKL mažojo finalo serijos rungtynes šeimininkai pradėjo itin vangiai. Po pirmųjų trijų minučių „TonyBet“ pirmavo 6:0. Atsigavę vilniečiai iki kėlinio pabaigos sumažino atsilikimą iki dviejų taškų ir per likusias rungtynes „TonyBet“ krepšininkams apie pergalę pagalvoti neleido.

Prienų krepšininkai į gilią duobę įkrito trečiajame kėlinyje, kai per penkias minutes nesugebėjo pelnyti nei taško. Prieš paskutinį ketvirtį intriga šiose rungtynėse visai išnyko.

Nors Prienų ekipos treneris Virginijus Šeškus daug pagyrų savo krepšininkams pasakyti negalėjo, jo sūnus Domantas Šeškus kovingumu sužavėjo net ir priešininkų komandos sirgalius. „TonyBet“ trenerio sūnus surinko 11 taškų ir buvo trečias pagal rezultatyvumą savo komandoje. Rezultatyviau žaidė tik 13 taškų rinkęs M.Lukauskis ir 12 taškų pridėjęs Ž.Janavičius.

Vilniečių ekipoje rezultatyviausias buvo 19 taškų pelnęs Darius Songaila. Po 12 taškų pridėjo Z. Dowdellas ir M.Gecevičius. Vilniaus komandoje aikštėje pasirodė ir kitas V.Šeškaus sūnus Edvinas Šeškus, kuris spėjo pelnyti du taškus ir atkovoti du kamuolius.

Antrosios serijos rungtynės vyks Prienuose šį sekmadienį.

Perimti kamuoliai: 18 – 7

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 19, Zabianas Dowdellas (4/7 tritašk., 6 atk.kam, 5 rez.perdavimai) ir Martynas Gecevičius (4/6 tritašk.) po 12, Juanas Palaciosas 11, Gediminas Orelikas ir Steponas Babrauskas po 10, Antanas Kavaliauskas 9, Renaldas Seibutis 6, Stevanas Jelovacas, Edvinas Šeškus ir Omaras Cookas po 2 tšk.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 13 (2/4 tritašk., 5 atk.kam.), Žygimantas Janavičius 12, Domantas Šeškus 11, Martynas Linkevičius 8 (5 atk.kam., 5 rez.perd.), Laimonas Kisielius 7 (2/5 tritaškiai), Artūras Valeika 6, Vaidas Čepukaitis 5, Tomašas Ramanovskis 4 tšk.

Ketvirtasis  kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 95:66

„TonyBet“ paskutinės rungtynių atkarpos metu žaidimo iš esmės nepakeitė – 13:4 atkarpą laimėję vilniečiai įgijo rekordinę persvarą, kuri nekėlė abejonių dėl nugalėtojo vardo (87:57). Gausių sirgalių ovacijų „Siemens“ arenoje sulaukė nuo atsarginių suolo pakilęs „Lietuvos ryto“ jaunasis žaidėjas Edvinas Šeškus, kuris aikštėje stojo į dvikovą su kitoje barikadų pusėje rungtyniaujančiu broliu Domantu. Pastarajam sekėsi labiau. Ant parketo sugrįžęs Ž.Janavičius kelissyk rezultatyviai užbaigė ataką ir sušvelnino atsilikimą, tačiau „Lietuvos ryto“ gretose taip pat buvo, kam pelnyti taškus (90:63). Mačo pabaigoje tolimais metimais apsikeitė Laimonas Kisielius ir Z.Dowdellas, o mačą dvitaškiu užbaigė E.Šeškus. „Lietuvos rytas“ įtikinama pergale pradėjo mažąjį finalą – 95:66.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 72:53 (21:23, 27:19, 26:11)

Martynas Gecevičius kėlinį pradėjo pataikydamas jau ketvirtąjį tritaškį. Renaldas Seibutis pataikė pirmąjį savo dvitaškį šiose rungtynėse. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ buvo įmetęs 10 taškų be atsako. Netrukus šeimininkai įgijo jau 18 taškų pranašumą. Prienams vis nepavyko atidaryti savo taškų kraitį šiame kėlinyje. Šią Prienų komandos taškų tylą pralaužė Martyno Linkevičiaus dvitaškis. Per antrąją kėlinio dalį Prienų krepšininkai įmetė 11 taškų, tačiau prieš paskutinį ketvirtį vis tiek

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 48:42 (21:23, 27:19)

Antrajame kėlinyje rezultatą vilniečių naudai tritaškiu persvėrė Steponas Babrauskas. Domantas Šeškus taip pat atsakė tritaškiu. Sužaidus pusė kėlinio du iš eilės tritaškius pataikė ir rezultatą vilniečių naudai persvėrė Martynas Gecevičius. M.Lukauskis tritaškiu išlygino rezultatą, bet dar vieną tolimą metimą pataikė ir M.Gecevičius. Iki kėlinio pabaigos vilniečiai suikrovė šešių taškų pranašumą. Per pirmąją žaidimo dalį Darius Songaila pelnė 12 taškų, po 9 pridėjo M.Gecevičius ir A.Kavaliauskas. Prienų ekipai 13 taškų įmetė M.Lukauskis.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 21:23

Mažiau nei pusiau užpildytoje „Siemens“ arenoje pirmąsias LKL mažojo finalo serijos rungtynes šeimininkai pradėjo itin vangiai. Po pirmųjų trijų minučių „TonyBet“ pirmavo 6:0. Tuomet šešis taškus iš eilės pelnė Antanas Kavaliauskas. Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio „Lietuvos ryto“ komandoje buvo pasižymėję tik A.Kavaliauskas ir Darius Songaila. Prieniškiai pataikė net tris tritaškius. Pirmąjį vilniečių tritaškį pataikė Z. Dowdellas. Prienų ekipoje po 7 taškus surinko M.Lukauskis ir Ž.Janavičius.

Startiniai penketai:

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Omaras Cookas, Antanas Kavaliauskas, Darius Songaila.

„TonyBet“: Žygimantas Janavičius, Laimonas Kisielius, Mindaugas Lukauskis, Artūras Valeika, Martynas Linkevičius.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas