Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 17d. 16:08

Pristatyta knyga apie auksinį Lietuvos krepšinio jaunimą, Kęstutis Kemzūra ją pavadino motyvacine knyga

Dovydas Redikas ir Jonas Valančiūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dovydas Redikas ir Jonas Valančiūnas

Lietuvos krepšinis šiais metais švenčia 90-ties metų jubiliejų, o šios progos renginių maratoną pradėjo iškilmingas Roberto Dačkaus knygos „Auksinis Lietuvos Jaunimas. Prisiminti negalima pamiršti" pristatymas prezidentūroje.

Knygos, kurioje įamžintos įsimintiniausios keturis aukso medalius iškovojusios Jono Valančiūno kartos triumfo akimirkos, pristatymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra, jaunimo krepšinio rinktinės nariai ir jos vyriausias treneris Kazys Maksvytis.
 
„Būdami tokie jauni, Jūs jau perrašėte mūsų istoriją. Pasiektos pergalės aukso raidėmis bus įrašytos ne tik į Jūsų, bet ir į visos Lietuvos sporto istoriją. Išlikite kovotojais ir pateisinkite auksinės jaunimo kartos vardą. Tegul ši knyga įkvepia šiandien taip atkakliai kovojančią jauniausią mūsų krepšininkų kartą, kuri dar tik svajoja prisidėti prie Lietuvos krepšinio istorijos kūrimo“, – renginyje sakė šalies vadovė.
 
Kalbėdamas apie knygos idėją, jos autorius R.Dačkus prisipažino sulaukęs ne tik teigiamų, bet ir neigiamų nuomonių.
 
„Buvo žmonių, kurie tvirtino, kad ši krepšinio karta neverta knygos. Buvo sakiusių, kad šie jaunieji krepšininkai dar nieko nepasiekė. Ieškojau atsakymų, ar verta kurti štai tokią knygą, ir neradau nė vieno argumento, kodėl to nedaryti. Sulaukiau daug palaikymo, kokio sulaukia ir ši jaunoji krepšinio karta. Linkiu, kad tas palaikymas suteiktų jiems dar daugiau jėgų žengti auksiniu keliu”, – teigė R.Dačkus. 
Buvo sakiusių, kad šie jaunieji krepšininkai dar nieko nepasiekė. Ieškojau atsakymų, ar verta kurti štai tokią knygą ir neradau nė vieno argumento, kodėl to nedaryti
 
„Džiugu, kad atsirado tokia knyga, kuri visada primins apie šios kartos jaunimo rinktinės pasiekimus ir auksinį jų kelią. Ne kartą sakiau, kad ši krepšinio karta – išskirtinė. Tikiuosi, kad ne tik Jonas Valančiūnas, bet ir kiti šios rinktinės nariai vieną dieną pravers suaugusiųjų rinktinės duris. Dėkoju autoriui, kad išleido šią knygą”, – ant scenos kalbėjo LKF prezidentas A.Sabonis.
 
„Galbūt mes ir nenusipelnėme tokios knygos, bet mes, krepšininkai, visą tą laiką darėme tai, ką mokame geriausiai. Darėme tai, kas mus „veža“. Labai malonu sulaukti tokio atsako. Tai nuostabus jausmas”, – su šypsena tarė auksinės kartos lyderis J.Valančiūnas.
 
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris K.Kemzūra prisipažino, kad auksinė krepšininkų karta privertė pasitempti net ir suaugusiųjų komandą.
 
„Simboliška, kad tokį pergalių kelią Lietuvos krepšinyje nuėjo karta, gimusi jau nepriklausomoje Lietuvoje. Praėjusią vasarą jie džiugino Lietuvą, ko mūsų suaugusiųjų rinktinei nepavyko padaryti. Jie netgi nacionalinei komandai užkėlė aukštesnę kartelę. Net neabejoju, kad mūsų šalies laukia šviesi krepšinio ateitis. Labai dėkoju šios knygos autoriui, nes ši knyga – kartu ir motyvacinė knyga. Žiūrint į ją, širdyje tikrai kažkas sukyla”, – sakė K.Kemzūra. 
Po renginio Prezidentūros vidiniame kieme Jono Valančiūno komanda žaidė parodomąsias rungtynes su 10-12 metų sporto mokyklų jaunaisiais krepšininkais.
Temos: 1 Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek