2014 01 12

„Raptors“ su Jonu Valančiūnu nutraukė „Nets“ pergalingą žygį, o „Rockets“ treneris neleido Donatui Motiejūnui pasižymėti mače su „Wizards“

Antrąją pergalę iš eilės NBA čempionate šventė Jono Valančiūno atstovaujama „Toronto Raptors“ (18/17) ekipa, kuri namuose 96:80 (24:18, 23:24, 21:22, 28:16) įveikė „Brooklyn Nets“ (15/22) krepšininkus.
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas
Kyle'as Lowry, Jonas Valančiūnas, Amiras Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Raptors“ atsiliko 52:62, tačiau kėlinį baigė galingu spurtu 16:2 ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį 68:64.

Ketvirtąjį kėlinį Toronto klubas pradėjo šešiais taškais be atsako ir skirtumas tapo dviženklis 74:64 – kaip paaiškėjo, „Nets“ per šį kėlinį nerado priešnuodžių pakeisti mačo eigą ir nusileido.

„Nets“ rungtyniavo be poilsio dieną gavusio Kevino Garnetto bei traumas besigydančių Brooko Lopezo ir Derono Williamso.

„Raptors“ nutraukė penkių iš eilės „Nets“ ekipos laimėtų mačų seriją, kurią vainikavo penktadienio pergalė prieš NBA čempionus „Miami Heat“.

J.Valančiūnas  per 22 minutes pelnė 8 taškus (2/9 dvitaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojo 9 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei sykį prasižengė.

„Raptors“: D.DeRozanas 26 (5 rez. perd.), T.Rossas (3/8 tritaškių) ir P.Pattersonas (12 atk. kam.) – po 14, S.Salmonsas 13, K.Lowry 12.

„Nets“: P.Pierce‘as 15, A.Andersonas 13, J.Johnsonas 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Livingstonas bei M.Teletovičius (2/8 tritaškių) – po 8.

Toronto klubas Rytų konferencijoje užima 4 vietą, o Bruklino – 8. „Raptors“ krepšininkai NBA lygoje laimėjo septynerias iš devynerių paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių.

Šeštadienį dar vieną pergalę iškovojo ir „Houston Rockets“ (24/14) komanda, kurios marškinėlius vilki Donatas Motiejūnas. „Raketos“ 114:107 (29:29, 34:17, 31:33, 20:28) svečiuose nurungė „Washington Wizards“ (16/19) krepšininkus.

D.Motiejūnas aikštėje nepasirodė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 25 taškus pelnęs Jamesas Hardenas, 23 surinko Dwightas Howardas, 19 – Terrence‘as Jonesas (17 atk. kam.), 18 – Jeremy Linas (8 rez. perd.), 14 – Omris Cassspis.

Pralaimėjusius į priekį vedė po 23 taškus pridėję Trevoras Ariza (14 atk. kam.) ir Johnas Wallas (10 rez. perd.), 18 pelnęs Kevinas Seraphinas, 13 – Bradley Bealas. „Rockets“ Vakarų konferencijoje užima 6 vietą, o „Wizards“ – tokią pat poziciją Rytuose.