Publikuota: 2015 sausio 27d. 14:45

„Raptors“ žaidimo analizė: kodėl Jonas Valančiūnas lemiamais momentais sėdi ant suolo?

Jonas Valančiūnas ir Robertas Covingtonas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Jonas Valančiūnas ir Robertas Covingtonas

„Toronto Raptors“ ekipa sekmadienio rungtynėse su „Detroit Pistons“ iškovojo sunkią pergalę 114:110. NBA apžvalgininkai atkreipia dėmesį, kad rungtynės galėjo klostytis daug ramiau, jeigu ketvirtajame kėlinyje aikštėje būtų likęs Jonas Valančiūnas.

Tokią nuomonę pateikė „Toronto Sun“ apžvalgininkas Ryanas Wolstatas. Jis pastebi, kad lietuvis sužaidė geras rungtynes, o jam atsisėdus ant suolo prieš lemiamą kėlinį komandai pasidarė sunkiau. Kodėl Dwyane'as Casey taip nusprendė?

Starto penkete rungtyniavęs lietuvis pasižymėjo jau keturioliktu dvigubu dubliu šiame sezone – į varžovų krepšį įmetė 20 taškų ir po krepšiais atkovojo 11 (3 – puolime) kamuolių. Be to, jis blokavo 3 varžovų metimus, išvengė klaidų bei keturissyk prasižengė. Daugiau nei per 28 žaidimo minutes (28:12) J.Valančiūnas pataikė 9 dvitaškius iš 15 ir realizavo abu baudų metimus.

D.Casey sprendimas pasodinti lietuvį yra tiesiog nesuprantamas.

„Jonas Valančiūnas gerai rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje. Jo gynybinis žaidimas tikrai pagerėjo. Jis blokavo tris metimus, o prieš tai rungtynėse sustabdė net keturis varžovų metimus. Atrodo, kad jis įvertina jam suteiktą laiką ir stengiasi dar labiau“, – lietuvio pastangas įvertinto R.Wolstatas.

„Visi nori sužinoti, kodėl jis buvo pasodintas ant suolo ketvirtajame kėlinyje, kai taip gerai pasirodė trečiajame? Jis per ketvirtį prametė tik vieną metimą ir surinko aštuonis taškus, atkovojo penkis kamuolius ir atliko du blokus“, – klausė apžvalgininkas.

NBA analitikas pastebėjo, kad „Raptors“ treneris D.Casey yra linkęs remtis Amiru Johnsonu ir Patricku Pattersonu, nes jie yra greitesni ir techniškesni. Jį taip pat tenkina P.Pattersono pataikymas. Tai veikia prieš daugelį varžovų, tačiau, anot R.Wolstato, rungtynėse su „Pistons“ puikiai tvarkėsi ir J.Valančiūnas.

Tai įrodo ir statistika. Per lietuvį „Pistons“ priekinės linijos žaidėjai pataikė 7 iš 17 metimų (41 proc.). Per P.Pattersoną, A.Johnsoną ir T.Hansbroughą – 10 iš 19 (53 proc.).

R.Wolstatas konstatuoja, kad J.Valančiūnas šį sezoną yra vienas iš geriausių Toronto ekipos puolimo ir gynybos ramsčių: „D.Casey sprendimas pasodinti lietuvį yra tiesiog nesuprantamas.“

Verslas

Vyriausybė pritarė MMA ir PSDF didinimui, pertekliniam „Sodros“ biudžeto projektui

„Eurolygos diena“: kuriems žaidėjams buvo skirta Šaro kritika? (1/5)

Aktualu

Dalis Vilniaus liberalų rinkimuose kels atskirą sąrašą nuo Remigijaus Šimašiaus

Aktualu

Apie 40 protestuotojų ragina L.Linkevičių atsiprašyti už žodžius apie J.Noreiką

Gazas

„Mercedes-Benz X klasės“ ateitis – šešiaratis mėnuleigis?

Aktualu

Ekvadoras paragino J.Assange'ą prikąsti liežuvį ir rūpintis savo katinu

Aktualu

Seimas siūlymą skelbti apkaltą Mykolui Majauskui atmetė pirmoje stadijoje

Gyvenimas

Dietologės patarimai norintiems atsikratyti svorio: „Vien keisti mitybos įpročius – nepakanka“

Verslas

Juodas debesis virš sėkmingo startuolio: dešimtys piktų klientų ruošia ieškinį „Vinted“

Skandalas tęsiasi: Simo Jasaičio advokatas ruošiasi teismui su Oksana Pikul

Maistas

3 nebrangių patiekalų receptai ir ekspertės patarimai, kaip apsipirkti taupiau

Sportas

Floydas Mayweatheris atsiliepė į Chabibo Nurmagomedovo kvietimą kovai

Viktorija Siegel labdaros renginyje atrodė tarsi nuotaka: „Svarbiausia, vyrui buvau graži“

Aktualu

Nutrauktas tyrimas dėl akibrokšto Turgelių bažnyčioje: „Tai – suplanuota renginio reklama“