2012 12 20 /06:18

Rekordinė 2012-ųjų pergalių serija: „Raptors“ nugalėjo namuose, lietuviai pelnė 17 taškų

„Jūs lietuviai atpūtėte mums pergalių vėjo. Gal neišvažiuokite?“ – po ketvirtosios pergalės iš eilės NBA juokais pasiūlė Linas Kleiza. Pirmą kartą nuo 2010-ųjų lapkričio „Toronto Raptors“ laimėjo ketvirtą kartą iš eilės. Trečiadienio naktį šeimininkai namuose 97:91 (27:23, 22:26, 24:22, 24:20) palaužė „Detroit Pistons“ ekipą.
Jonui Valančiūnui varžovai dukart per rungtynes pataikė į veidą. / Linos Paulauskaitės nuotr.

Norite sužinoti karščiausias naujienas iš Toronto – prisijunkite prie mūsų sporto grupėje „Facebook“.

Paskutinį kartą keturias pergales iš eilės „Raptors“ iškovojo daugiau nei prieš dvejus metus – 2010 m. Lapkričio 17-24 dienomis.

„Nepamenu, kada būtume keturis kartus iš eilės laimėję“, – persirengimo kambaryje ištarė L.Kleiza. Pasak jo, pagrindinis sėkmės receptas – komandinis žaidimas. „Pagaliau žaidžiame kaip komanda. Gal mums reikėjo pasiekti tą bedugnę, kad sugebėtume susiimti ir pagaliau pradėti žaisti. Dabar matosi ne tik individualus, o ir komandinis žaidimas. Sunku išlikti kartu, kai komandai nesiseka, o dabar pasitikėjimas sugrįžta ir mums tai labai daug reiškia“, – 15min.lt kalbėjo L.Kleiza.

Aikštelėje puolėjas praleido kiek daugiau nei 20 minučių ir pelnė 5 taškus. Tiesa, prametė penkis tritaškius iš šešių (1/6 trit., 2/2 baud., 1 atk.k., 1 rez.perd., 4 praž.).

Per beveik 27 min. Jonas Valančiūnas surinko 12 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, 4 sykius prasižengė ir 2 kartus suklydo. Jis buvo trečias pagal rezultatyvumą savo ekipoje. Sėkmingiausiai vidurio puolėjui klostėsi pirmasis kėlinys, per kurį jis surinko 8 taškus.

Lietuviui sunkiai sekėsi gintis prieš varžovų vidurio puolėją Gregą Monroe, kuris pasiekė savo karjeros NBA rezultatyvumo rekordą – pelnė net 35 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Mes einame teisingu keliu ir pagaliau galime nugalėti.

„Aš tiesiog buvau agresyvus, rasdavau erdvės prie krepšio. Mačiau, kad turiu pranašumų prieš Joną Valančiūną ir stengiausi tuos privalumus išnaudoti. Man pavyko. Deja, pergalei to nepakako“, – sakė G.Monroe, kurio ekipa patyrė jau šeštą iš eilės nesėkmę.

Priešingos nuotaikos po rungtynių vyravo „Raptors“ stovykloje. „Yra milijonai skirtingų kelių, kaip gali laimėti ar pralaimėti rungtynes. Mes einame teisingu keliu ir pagaliau galime nugalėti“, – kalbėjo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

Daugiausiai taškų nugalėtojams, 23 surinko DeMaras DeRozanas, 16 pelnė Alanas Andersonas. Net 17 rezultatyvių perdavimų atliko ispanas Jose Calderonas, kurio indėlį į pergalę, kaip bene svarbiausią, pabrėžė D.Casey. Pagyrų jam negailėjo ir L.Kleiza: „Calderonas puikiai vadovauja komandai, sustato visus į vietas. Su juo lengva žaisti visiems.“

Dėl traumų rungtynėse Toronte nežaidė Andrea Bargnani ir Kyle Lowry.

Lietuvos krepšininkų pasirodymas rungtynėse:

• Pirmuosius taškus J.Valančiūnas pelnė prabėgus keturioms minutėms, o netrukus sudrebino krepšį dėjimu. Kėlinio pabaigoje lietuvis nepagavo komandos draugo perdavimo, bet griūdamas už galinės linijos kovojo dėl kamuolio. Iš vidurio puolėjo išsprūdo keiksmažodis – J.Valančiūnas niekada neslėpė savo emocijų. Atvykęs į NBA jis išliko toks pats. Likus 10 sek. iki kėlinio pabaigos lietuvis sumetė abu baudos metimus ir savo sąskaitoje po dvylikos minučių turėjo 10 taškų. Tikslą pasiekė visi keturi jo dvitaškiai.os minučių turėjo 10 taškų. Tikslą pasiekė visi keturi jo dvitaškiai.os minučių turėjo 8 taškus. Tikslą pasiekė visi trys jo dvitaškiai. „Raptors“ pirmavo keturiais taškais – 27:23.
    Linos Paulauskaitės nuotr./Jonas Valančiūnas
  • Antrajame kėlinyje rungtyniavo abu lietuviai. Linas Kleiza praleido daugiau nei šešias minutes ir pasižymėjo tritaškiu. Likus 20 sek. iki ketvirčio pabaigos jis dar kartą pakilo nuo suolo, bet iš toli nepataikė. JV žiūrovus pradžiugino galingu dėjimu ir savo taškų sąskaitą papildė iki dešimties. Po dviejų kėlinių šviestelntėje degė lygybė – 49:49.
    Linos Paulauskaitės nuotr./Linas Kleiza grumiasi po krepaiu
    Linos Paulauskaitės nuotr./Linas Kleiza grumiasi po krepšiu
  • Trečiasis kėlinys nebuvo sėkmingas nei L.Kleizai, nei J. Valančiūnui. Tiesa, pastarasis pelnė dar du taškus – vėl dėjimu iš viršaus. Šeimininkai ketvirtį laimėjo dviejų taškų persvara ir pirmavo – 73:71.
    Linos Paulauskaitės nuotr./Rungtynių akimirka
  • Atkakli kova tęsė ir ketvirtajame kėlinyje, o savo minučių kraitį pildė abu krepšininkai iš Lietuvos. Likus minutei, ir L.Kleiza, ir J.Valančiūnas puolime atkovojo itin svarbius kamuolius ir taip padėjo išsaugoti komandai saugią persvarą prieš „Pistons“. Likus kelioms sekundėms L.Kleiza realizavo abu baudų metimus ir „Raptors“ šventė pergalę šešių taškų skirtumu – 97:91.
    Linos Paulauskaitės nuotr./Minutės pertraukėlė

Jonas Valančiūnas, kaip ir visus mačus iki šiol, pradėjo starto penkete.

***

Šį sezoną „Raptors“ iškovojo 8 pergalės ir patyrė 19 pralaimėjimų. Kanados klubo krepšininkams svečiuose pavyko laimėti vos dvejas rungtynes iš šešiolikos žaistų. Pirmoji pergalė išvykoje buvo iškovota lapkričio 13 dieną prieš Indianos „Pacers“ komandą.