2011 06 28 /20:53

Repeticija prieš pasaulio U-19 čempionatą: Jono Valančiūno vedami lietuviai sutriuškino amerikiečius

Lietuvos jaunių U-19 rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio čempionatui. Vedami Jono Valančiūno paskutinėse kontrolinėse rungtynėse „Siemens“ arenoje lietuviai rezultatu 108:75 sutriuškino bendraamžius iš JAV.
Jonas Valančiūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Būtent Lietuvos ir JAV rinktinės laikomos pagrindinėmis Latvijoje vyksiančio pasaulio U-19 čempionato favoritėmis. Abiems komandos taip paskutinės kontrolinės rungtynės.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 34:23 buvo lietuvių naudai. Sužaidus 2 minutes antrajame kėlinyje lietuvių persvara išaugo iki 16 taškų – 41:25.

Emociškai užsivedę Kazio Maksvyčio auklėtiniai nė neketino mažinti apsukų: įpusėjus antrajam kėliniui Lietuvos rinktinės persvara jau siekė 20 taškų – 51:31. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 59:38.

Rungtynės buvo pilnos emocijų, o įtampa, ypač pirmoje rungtynių pusėje, įkaitusi tarsi finalo rungtynėse. Grumdamiesi su J.Valančiūnu amerikiečiai negailėjo fizinės jėgos, tačiau J.Valančiūno sąskaitoje jau po dviejų kėlinių buvo 15 taškų. Žygimantas Skučas iki pertraukos pelnė 10.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 8:0, ir rezultatas tapo 67:38. Po Dovydo Rediko tritaškio penktąją kėlinio minutę lietuvių persvara šoktelėjo iki 31 taško – 72:41. Bet tai dar nebuvo triuškinimo pabaiga. Baigiantis kėliniui lietuviai pirmavo 81:49.

Po trijų kėlinių: rezultatas buvo 89:51, o nuaidėjus finalinei sirenai – 108:75.

Lietuva: J.Valančiūnas 23 (11 atk. kam., 12 išpr. praž.), Ž.Skučas 16, V.Čižauskas (8 atk. kam., 6 kl.) ir D.Redikas po 11, E.Mockevičius 9 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 7.