Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 6d. 09:28

Sabonis: Romanovas mane nustebino

A.Sabonis palaimino V.Romanovo pasiūlytą Kauno klubo gelbėjimo planą
„Scanpix“ nuotr. / A.Sabonis palaimino V.Romanovo pasiūlytą Kauno klubo gelbėjimo planą.

Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) ir jos prezidentas Vladimiras Romanovas perima „Žalgirio“ valdymą. Vakar naujasis „Žalgirio“ savininkas pateikė komandos gelbėjimo planą.

„Esu kaunietis, užaugau su „Žalgiriu“, negalėjau abejingai stebėti, kaip žlunga legendinė komanda. Neįsivaizduoju Kauno be „Žalgirio“, – pagrindinę priežastį, kodėl ryžosi perimti legendinio klubo valdymą, įvardijo didžiausias sporto mecenatas Lietuvoje V.Romanovas.

Daugiau nei 26 milijonų skolų, prastas klubo valdymas, kaip ne kartą pabrėžė „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, vedė viena kryptimi – į žlugimą.

„Tuo šiandien įsitikinome ir mes. „Žalgirio“ padėtį pavadinti prasto valdymo rezultatu būtų per švelnu. Susidaro įspūdis, kad žlugimo siekta sąmoningai“, – sakė V.Romanovas.

„Nesitikėjome, kad nors vienas verslininkas išties ranką klubui, – pripažino A.Sabonis. – V.Romanovas mane nustebino. Tai žmogus, kuris yra tikras sporto mėgėjas. Pažadėjo ir laikėsi savo žodžio.“

„Žalgirio“ padėtį pavadinti prasto valdymo rezultatu būtų per švelnu. Susidaro įspūdis, kad žlugimo siekta sąmoningai, – sakė V.Romanovas.

Šiandien vykusiame visuotiniame akcininkų susirinkime buvo pristatytas komandos pertvarkymo planas. ŪBIG klubo finansinėms problemoms spręsti skirs 5 mln. litų bei įsipareigos užtikrinti ilgalaikę klubo plėtrą ir skaidrią veiklą.

Klubo pertvarkymo planas bus įgyvendintas tik tuo atveju, jei bus įvykdytos kitos būtinos sąlygos ir pavyks rasti kompromisą su kreditoriais. Taip pat, jei pavyks bendradarbiauti su Lietuvos krepšinio federacija, užkertant kelią agentų lupikavimui ir kitiems parazitams aplink sportą.

Šiuo metu formuojama klubo vadovybė, pradėjo dirbti nauja valdyba. „Pastatyti klubą ant kojų – ilgas procesas, kalbėti apie detales dar anksti“, – sako V.Romanovas.

Kokie tikslai keliami „Žalgiriu“? Svarbiausias tikslas – ugdyti jaunimą ir jauniems talentams sudaryti sąlygas patekti į pagrindinę komandą. „Kaip ir visada, sieksime būti tik pirmi“, – užtikrino V.Romanovas.

Klubo prezidentas A.Sabonis visiškai pritaria legendinės Lietuvos komandos gelbėjimo planui. „Spaudoje buvo įvairių interpretacijų. Noriu užtikrinti, kad naujųjų akcininkų tikslas vienas – vystyti „Žalgirį“. Remiu šį planą“, – pareiškė A.Sabonis.

V.Romanovas – didžiausią sporto vadybos patirtį turintis Lietuvos verslininkas. ŪBIG valdo vieną Škotijos lygos lyderių futbolo klubą „Hearts“, verslininkas šešiolika metų remia Lietuvos futbolą.

Nuo šiol klubo kontrolinį – 75 proc. – akcijų paketą valdys ŪBIG, „Žalgirio“ prezidentas A.Sabonis – 21,5 prc., Kauno miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Krepšinio perspektyvos“ – 0,25 proc., smulkieji akcininkai – apie 3 proc.

Naująją klubo valdybą sudarys penki ŪBIG atstovai: Vladimiras Romanovas, Angelė Dementavičiūtė, Martynas Ugianskis, Vitoldas Sapožnikovas ir Remigijus Jurgelaitis. Valdyboje ir toliau dirbs klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas bei prezidentas Arvydas Sabonis. Po vieną narį deleguos Kauno miesto savivaldybė ir asociacija „Žalgirio fondas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek