2015 01 09 /21:35

Saldi pirmoji „Žalgirio“ pergalė Eurolygos „Top 16“ etape – įveikta „Alba“ 75:62

Kauno krepšininkai atidarė savo pergalių sąskaitą Eurolygos „Top 16“ etape. Savo sirgalių akivaizdoje kauniečiai antrame E grupės mače penktadienį privertė kapituliuoti vokiečių Berlyno „Alba“ klubą 75:62 (18:15, 17:13,18:18, 22:16). Saldi šios pergalės pusė – būtent „Alba“ praėjusiame Eurolygos ture sugebėjo nukauti vieną iš šio turnyro favoričių „Barcelona“ ekipą. Šios dienos dvikovos baigtis tapo aiški ketvirtojo kėlinio pabaigoje, nors „Žalgiris“ svečiams nė karto neleido pirmauti.
Rungtynių akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Užsidegę ir siekiantys žūtbūt iškovoti pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape – tokie šiandien buvo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Ir jų ryžtas galiausiai buvo vainikuotas sėkme akistatoje su Vokietijos čempionato lyderiu Berlyno „Alba“ klubu.

Tris nesėkmes per keturis mačus patyrę kauniečiai nutarė uždėti brūkšnį po pralaimėjimų banga ir sava arena buvo puiki tam vieta.

Nors „Alba“ krepšininkai sugebėjo priartėti iki 60:64, bet „Žalgiris“ po R.Javtoko ir P.Jankūno taškų vėl spurtavo ir pabėgo paskutinę mačo minutę 69:60.

„Žalgiris“ jau per pirmąsias minutes nokautavo varžovus – 10:2, 12:4, o po Jameso Andersono metimo pirmavo dviženkle persvara 14:4.

Vokiečiai atsigavo po tokio nokdauno ir sumažinę skirtumą iki 4-7 vis lipo šeimininkams ant kojų. Nors antrojo kėlinio pabaigoje kauniečiai buvo įgiję ir 11 taškų pranašumą – 35:24, vis dėlto „Alba“ sugebėjo prieš didžiąją pertrauką aptirpdyti „Žalgirio“ pranašumą iki 35:28.

Trečiojo ketvirčio pradžioje Berlyno miesto ekipa jau buvo arti to, kad persvertų rezultatą – atsiliko 32:35, bet kauniečiai ir vėl spurtavo 5:0 ir tapo šiek tiek ramiau.

Surikiavęs savo gretas, „Žalgiris“ trečiame ketvirtyje atstatė turėtą 11 taškų persvarą – 47:36.

Ketvirtame kėlinyje kauniečiams pradėjo skambėti pavojaus varpai – klaidas darę žalgiriečiai leido svečiams priartėti iki 53:51, tačiau Kauno krepšininkai nepanikavo, kovojo ramiai ir likus žaisti 3 minutes pirmavo 64:56.

Nors „Alba“ krepšininkai sugebėjo priartėti iki 60:64, bet „Žalgiris“ po Roberto Javtoko ir Pauliaus Jankūno taškų vėl spurtavo ir pabėgo paskutinę mačo minutę 69:60.

Vinį į „Alba“ karstą tritaškiu įkalė Lukas Lekavičius, kuris likus kovoti 52 sek. padidino skirtumą iki dviženklės persvaros – 72:62.

Maža to – paskutinę mačo sekundę galutinį tašką padėjo Artūras Milaknis, įsūdęs ketvirtąjį savo tritaškį – 75:62 laimėjo kauniečiai.

„Žalgiris“: J.Andersonas 16 (5/9 dvit., 2/8 trit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (4/5 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Milaknis 12 (4/8 trit.), A.Gudaitis 11, L.Lekavičius 10, W.Cherry (1/7 dvit., 4 rez. perd.) ir R.Javtokas po 5, E.Ulanovas 2.

„Alba“: J.McLeanas 16 (5/14 dvit.), C.Hammondsas 13 (5/6 dvit., 6 rez. perd., 5 atk. kam.), M.Baničius 12, A.Renfroe 7 (7 atk. kam.), R.Reddingas 6, A.Kingas 5, N.Giffey 3.

Kauno „Žalgiris“ – Berlyno „Alba“ 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16); 8214 žiūrovų.

dvitaškiai 15/33 (45 proc.) 20/48 (41 proc.)

tritaškiai 11/18 (39 proc.) 3/14 (21 proc.)

baudos 12/17 (70 proc.) 13/14 (92 proc.)

atkovoti kamuoliai 37-39

perimti kamuoliai 7-4

klaidos 9-10

rezult. perdavimai 17-14

blokuoti metimai 4-3

Trečiojo turo E grupės turnyro rungtynes Kauno „Žalgiris“ sausio 16 dieną išvykoje žais su Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) krepšininkais.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 2 139:157

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos, o Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Alba“ 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16).

10 min. L.Lekavičius įsūdė tritaškį ir „Alba“ jau kapituliuoja – 72:62. Paskutinę sekundę tris taškus įmetė A.Milaknis – 75:62.

9 min. R.Javtokas įmetė dvitaškį ir dar metė vieną baudą – pataikė. Kauniečiai pirmavo 67:60. Du taškus pridėjo P.Jankūnas – 69:60.

8 min. Vokiečiai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 64:60. Kauniečiai mėtė netaikliai – bet ir „Alba“ atstovai skubėjo.

7 min. P.Jankūno taškai kaip niekad reikalingi – 64:56.

6 min. M.Baničius sumažino skirtumą iki 60:56, bet A.Gudaitis pasinaudojo savo galimybe po krepšiu ir vėl skirtumą padidino.

4 min. Kauniečiai pirmavo 60:54.

3 min. P.Jankūnas įmetė tritaškį ir skirtumas padidėjo iki 58:52.

1 min. C.Hammondsas sumažino skirtumą iki 48:53. Sėkmingai kėlinį pradėję vokiečiai – po A.Renfroe tritaškio – pradėjo vytis kauniečius – 53:51. Tačiau „Žalgirio“ lyderiai taip pat nesnaudė – J.Andersonas įmetė dvitaškį.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Alba“ 53:46 (18:15, 17:13, 18:18).

10 min. Komandos apsikeitė taškais ir po trijų kėlinių – 53:46.

8 min. „Alba“ suskubo mažinti prarają tarp savęs ir šeimininkų ir sugebėjo įmesti 4 taškus be atsako – 47:40.

7 min. A.Milaknis įmetė savo trečiąjį tritaškį iš penkių ir kauniečiai ir vėl įgijo dviženklę persvarą – 46:36. O po A.Gudaičio įmestos vienos baudos „Žalgiris“ atstatė turėtą 11 taškų persvarą – 47:36.

6 min. L.Lekavičius nepabijojo mesti tritaškio ir jis buvo taiklus – 43:34. Bet dviem taškais atsakė N.Giffey.

3 min. A.Milaknis po tokio akibrokšto atsakė tritaškiu, J.Andersonas pridėjo du taškus greitoje atakoje ir vėl šeimininkai turėjo saugią persvarą – 40:32.

1 min. Sėkmingiau kėlinį pradėjo vokiečiai – po lietuvių klaidų ir netikslių metimų „Alba“ skirtumą sumažino iki 32:35.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Alba“ 35:28 (18:15, 17:13).

10 min. Paskutinę kėlinio minutę „Žalgiris“ pirmavo 35:26, tačiau prarado kamuolį ir varžovai turėjo šansą dar labiau sumažinti skirtumą. S.Obradovičius paėmė minutės pertraukėlę ir paskutinėje savo atakoje svečiai gavo teisę mesti baudos metimus. J.McLeanas įmetė abu metimus – 35:28.

9 min.  Nors kauniečiai per du kėlinius jau padarė 9 klaidas, vokiečiai nepasinaudojo dovanomis – po P.Jankūno dviejų taškų su įmesta bauda, „Žalgiris“ atstatė dviženklę persvarą – 35:24.

7 min. Tas pats C.Hammondsas ir dar kartą sumažino skirtumą, bet W.Cherry po savo asmeninio reido padidino skirtumą iki 32:24.

6 min. C.Hammondsas sumažino skirtumą iki 22:28, bet J.Andersonas kauniečiams įmetė 30-ąjį tašką.

4 min. Komandos apsikeitė taškais ir kauniečiai pirmavo 25:20. Bet netikėtas A.Gudaičio tritaškis padidino kauniečių persvarą iki 28:20.

1 min. J.Andersonas padidino persvarą iki 20:15.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Alba“ 18:15

10 min. L.Lekavičius įmetė vieną baudą iš dviejų galimų ir „Žalgiris“ pirmavo 18:13, bet lemiama kėlinio ataka priklausė svečiams ir jie sumažino atsilikimą iki 15:18.

8 min. A.Kingas dar labiau sumažino kauniečių persvarą – 14:11, bet du taškus su bauda įmetė A.Gudaitis ir „Žalgiris“ vėl pabėgo 17:11.

6 min. R.Reddingas sumažino skirtumą iki 5 taškų – 14:9.

5 min. Po J.Andersono reido ir nelengvų taškų kauniečiai pirmavo dviženkle persvara, tačiau C.Hammondsas atsakė tritaškiu – 14:7.

4 min. A.Milaknis įmetė dar vieną tritaškį, „Alba“ atsakė dvitaškiu, bet R.Javtokas padidino skirtumą iki 12:4.

2 min. Po 4 iš eilės P.Jankūno taškų „Žalgiris“ pirmavo 7:2.

1 min. W.Cherry prisilietė prie kamuolio, švystelėjo tritaškį ir kauniečiai pirmavo 3:0.

Startinė „Žalgirio“ sudėtis: R.Javtokas, P.Jankūnas, J.Andersonas, A.Milaknis, W.Cherry.

Startinė „Alba“ sudėtis: J.McLeanas, C.Hammondsas, R.Reddingas, M.Baničius, A.Vargas.

--------------------

„Alba“ pirmajame „Top 16“ ture savo aikštėje sensacingai 80:70 parbloškė vieną iš pagrindinių Eurolygos favoritų ispanų „Barcelona“ klubą. Tiesa, dėl traumų praėjusią savaitę negalėjo žaisti keletas svarbių Katalonijos ekipos krepšininkų, tarp kurių – veteranas Juanas Carlosas Navarro.

Tuo tarpu praėjusią savaitę žalgiriečiai svečiuose neatsilaikė prieš Stambulo „Galatasaray“ 69:78. Kauniečių klubas pralaimėjo trejas iš pastarųjų ketverių Eurolygos rungtynių.

„Žalgiriui“ ši akistata itin svarbi, nes labai realu, kad svečiai, kaip ir „Galatasaray“, bus tiesioginiai Lietuvos ekipos konkurentai grumiantis dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Vokietijos ekipa neturi ryškių žvaigždžių, tačiau žaidžia aukšto lygio greitą, atletišką krepšinį. Berlyno komandoje dominuoja amerikiečiai. Atakų lyderis – puolėjas Jamelas McLeanas. Jis Eurolygoje pelno 14,5 taško, atkovoja 5,9 kamuolio, atlieka 2,1 rezultatyvaus perdavimo. „Alba“  krepšininkai atlieka po 17,9 perdavimo metimui (vieta), o žalgiriečiai – tik 13,2 (paskutinė vieta).

Akistata „Žalgiriui“ itin svarbi, nes labai realu, kad svečiai, kaip ir „Galatasaray“, bus tiesioginiai Lietuvos ekipos konkurentai grumiantis dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

„Kauniečiai yra mūsų lygio komanda. Esu tikras, kad Berlyne juos nugalėsime, tačiau susitikimas Lietuvoje bus sudėtingas, nes žalgiriečiai turės beprotiškus sirgalius. „Žalgiris“ turi patyrusių ir talentingų žaidėjų. Komanda tikrai žino, ką daro. Kaip įrodymas yra paskutinysis pirmojo etapo mačas su italais: „Žalgiris“ sugebėjo panaikinti didelę varžovų persvarą ir skambiai pateko į „Top 16“ etapą“, – kalbėjo vokiečių treneris ir itin gerai Lietuos sirgaliams pažįstamas Saša Obradovičius.

Pirmajame Eurolygos etape – grupių kovose –  „Alba“ iškovojo keturias pergales, patyrė šešis pralaimėjimus ir B grupėje užėmė ketvirtą vietą. Serbo S.Obradovičiaus auklėtiniai pastaruoju metu Eurolygoje laimėjo tris mačus iš pastarųjų penkių.

Vokietijos pirmenybėse „Alba“ iškovojo šešiolika pergalių ir patyrė tik vieną pralaimėjimą. Prieš 2014−2015 metų sezoną „Alba“ kontrolinėje dvikovoje 94:93 nukovė NBA čempionus „San Antonio Spurs“ krepšininkus.

„Žalgirio“ trenerio Gintaro Krapiko komentaras prieš dvikovą su „Alba“.

„Žalgirio“ kapitono Roberto Javtoko nuomonė apie Berlyno klubą.