2015 01 04

Šaltu dušu „Neptūną“ perlieję „Mažeikiai“ LKL liko be pergalių

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai (17/2) ir toliau toli nepaleidžia LKL lyderio Kauno „Žalgirio“ (17/1). Klaipėdiečiai namuose po gana atkaklios kovos 95:77 (20:18, 25:21, 25:22, 25:16) įveikė be pergalių liekančius „Mažeikius“ (0/21).
Simas Galdikas
Simas Galdikas / A. Venskaus nuotr.

„Mažeikių“ krepšininkai tiesiog fantastiškai pradėjo rungtynes ir naujojo legionieriaus S.Sanderso vedami po trijų minučių pirmavo 12:2, o įpusėjo kėliniui – 18:8. Vis dėlto antroje ketvirčio dalyje svečiai neįmetė nė taško, „Neptūnas“ sumetė 10 ir pirmavo 20:18.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ greitai susikrovė didesnį pranašumą (30:22). „Mažeikiai“ po Justo Sinicos techninės pražangos priartėjo (30:35), tačiau tada gavo du iš eilės tritaškius nuo paties J.Sinicos. Prieš pertrauką 9 taškų skirtumą pabėgusi „Neptūną“ šiek tiek priartino D.Tarvydo tritaškis paskutinę sekundę – 39:45.

Per dvi su puse minutės trečiajame ketvirtyje „Neptūnas“ ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą (55:44) ir ją išlaikė beveik iki kėlinuko pabaigos. Vis dėlto, G.Tarvydas dar kartą paskutinėmis akimirkomis įmetė tritaškį – 70:61.

Lemiamos 10 min. prasidėjo panašiai – „Neptūnas“ per 3 minutes vėl pabėgo (76:63), tačiau šįkart pasivyti jau nebeleido. Likus pusantros minutės po spurto 7:0 LKL vicečempionų persvara priartėjo prie 20 taškų (90:71).

„Neptūnas“: S.Galdikas (7/9 dvit.) 17, D.Zavackas (3/4 trit., 10 atk. kam.) ir V.Vasylius (5/5 dvit.) po 13, V.Šarakauskas (5/5 dvit.) ir A.Butkevičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 10, K.Bensonas 8, J.Sinica ir D.Gailius po 6, M.Mažeika ir M.Girdžiūnas (5 rez. perd.) po 5, M.Shakuras (1/6 dvit.) 2.

„Mažeikiai“: A.Gydra (3/7 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.) 16, R.Danys (3/5 dvit., 6 atk. kam.), S.Sandersas (4/8 dvit., 0/3 trit., 8 išprov. praž.) ir D.Tarvydas (3/5 trit.) po 13, G.Maceina 11, V.Pikalavičius 5, E.Žukauskas 4, I.Razutis 2.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):