2013 06 16 /20:51

Šansai tęsti Europos čempionatą žlugo: Lietuva neprilygo Čekijai 51:70

Jauniausiai Europos moterų krepšinio čempionato dalyvei Lietuvos rinktinei skaudžiai susiklostė ir antrosios rungtynės. Mūsų šalies krepšininkės turėjo pripažinti akivaizdų Čekijos komandos pranašumą.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė neprilygo čekėms
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė neprilygo čekėms / FIBA nuotr.

Algirdo Paulausko vadovaujamos merginos 51:70 (14:14, 8:25, 9:14, 20:17) nusileido Čekijos nacionalinei komandai, patyrė antrąją nesėkmę iš eilės ir prarado visas galimybes pakilti iš D grupės dugno.

Šansų pelnyti kelialapį į antrąjį etapą lietuvės taip pat nebeturi bei negalės pakovoti dėl bilieto į 2014 metais Turkijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Pirmadienį Lietuvos rinktinės lauks rungtynės dėl garbės. Mūsiškės susitiks su Rimanto Grigo treniruojamomis baltarusėmis, kurios jau yra užsitikrinusios pirmąją vietą grupėje ir tęs kovą dėl medalių.

Lietuvės šiame mače padarė net 30 klaidų, pataikė vos du tritaškius iš aštuonių bandymų bei prametė septynis baudų metimus.

Mūsiškės „iš žaidimo“ atakavo 37 proc. taiklumu (18/49) ir varžoves pranoko tik kova dėl atšokusių kamuolių – 40:38.

Lietuva: Gintarė Petronytė 13 (5/6 dvit., 3/4 baud.), Kamilė Nacickaitė 12, Giedrė Paugaitė 8, Mantė Kvederavičiūtė 7, Gabrielė Gutkauskaitė 3.

Čekija: Petra Kulichova 15 (7/10 dvit., 1/3 baud., 7 atk. kam.), Veronika Bortelova ir Ilona Burgrova po 13, Michaela Zrustova 12.

• Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės žaidimą susitikimo pradžioje lydėjo klaidų uraganas, tačiau Gintarė Petronytė ir Giedrė Paugaitė ėmėsi lyderių vaidmens ir tiksliai atakuodamos lygino rezultatą – 8:8. Per kėlinį praradusios net dešimt kamuolių, Lietuvos rinktinės krepšininkės neblogos gynybos dėka neleido varžovėms atitrūkti – 14:14.

• Antrasis kėlinys

Aikštėje tęsėsi nerezultatyvi kova, lietuvės puolime neblizgėjo ir per tris minutes pelnė vos du taškus – 16:19. Lietuvos rinktinė pateko į duobę – gavo techninę pražangą, praleido tritaškį nuo lentos ir atsiliko jau dviženkliu skirtumu – 16:26. Čekių spurtas tęsėsi, varžovės pelnė dar keturis taškus be atsako ir dar labiau atitrūko 16:30.

Sužaidus beveik 7 minutes pirmoji taškų sausrą nutraukė G.Petronytė – 18:30, bet lietuvės jau buvo suklydusios net 16 kartų. Decifitas nemažėjo, o tik augo. Kėliniui artėjant į pabaigą komandas skyrė penkiolika taškų – 20:35. Po dvidešimties žaidimo minučių situacija tik dar labiau pablogėjo – 22:39.

• Trečiasis kėlinys

​Po didžiosios petraukos Lietuvos komandos žaidimas ir toliau byrėjo. Čekės mūsiškėms pelnyti pirmuosius taškus leido tik po trijų sužaistų minučių – 24:43. Iš viso per trečiąjį ketvirtį mūsų rinktinė pelnė tik 9 taškus ir jau buvo padariusios 25 klaidas. Švieslentėje degė negailestingi skaičiai – 30:51.

Ketvirtasis kėlinys

Lietuvės laukė kada baigsis šios košmariškos rungtynės – apie pergalę buvo galima tik pasvajoti. Čekijos rinktinė tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose ir išlaikė didesnę nei 20 taškų persvarą. Rungtynes Lietuvos rinktinė pralaimėjo rezultatu 49:70.

***

Pirmoji pirmenybių diena abiem komandoms susiklostė nesėkmingai. Algirdo Paulausko vadovaujamos merginos 77:89 pralaimėjo Kroatijos rinktinei, o čekes 60:39 sutriuškino Rimanto Grigo vadovaujama Baltarusijos ekipa.

Kitose šios grupės antrojo turo rungtynėse baltarusės kiek anksčiau sekmadienį 57:43 privertė pasiduoti kroates.

Lietuvos komandai buvo iškeltas tikslas užimti 3-5 vietas. 5 geriausios arba šešios komandos (jei tarp jų bus Turkija) pateks į 2014 metų pasaulio čempionatą Turkijoje.

Lietuvos ekipa – jauniausia čempionate, o jos marškinėlius šią vasarą vilki net šešios 2008 metais Europos jaunių (iki 18 m.) pirmenybėse triumfavusios krepšininkės.