Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šarūnas Marčiulionis: „Ar mums reikia perimti iš Ukrainos 2015-ųjų Europos krepšinio čempionatą? Kam?“

Šarūnas Marčiulionis ir Arvydas Sabonis
Luko Balandžio nuotr. / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„FIBA Europe“ kovo 22-ąją Vykdomojo komiteto pasitarime spręs, ar palikti Ukrainai teisę rengti 2015-ųjų Europos krepšinio čempionato finalinę dalį, ar perduoti turnyro organizaciją kitai šaliai. Mat baiminamasi, jog Rusijos armijai okupavus Ukrainos autonominę sritį Krymą, gali kilti kariniai susirėmimai. „Aš neseniai kalbėjausi su Ukrainos krepšinio federacijos prezidentu Aleksandru Volkovu, bet tuomet dar nebuvo taip aštru. Nežinau dabar nieko“, – pečiais gūžčiojo Lietuvos krepšinio legenda 49-erių Šarūnas Marčiulionis, kalbėdamas apie galimus „FIBA Europe“ planus.

„FIBA Europe“ ryšių su visuomene vadovas Sakis Kontos šia savaitę teigė, kad galutinis sprendimas nepriimtas, tačiau Europos krepšinio visuomenė atidžiai stebi įvykius Ukrainoje.

„Reikia suprasti, kad dabar Ukrainoje sunku nuspėti, kas vyks toliau. Jeigu Europos čempionatas vyktų šį rudenį, tuomet tikrai būtų atimta teisė iš ukrainiečių, bet dabar iki pirmenybių liko pusantrų metų. Turime veikti labai atsargiai ir viską kruopščiai apgalvoję“, – teigė „FIBA Europe“ atstovas S.Kontos.

Jau svarstoma, kad Ukrainos čempionatą gali perimti trys Baltijos šalys – Estija, Latvija ir Lietuva arba Prancūzija.

„Mes galvojome apie 2017-uosius metus, bet galime pagalvoti ir apie 2015 metų „Eurobasket“ rengimą“, – aiškino Estijos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Keio Kuhi.

„Kaip reiktų reaguoti į tokius Rusijos okupacinius veiksmus? Pareikšiu tik savo nuomonę – aš netikiu, kad kas nors gali įvykti dideliu mastu. Tai yra tik raumenų demonstravimas. Juk ir mes patekome tarp Rytų ir Vakarų tam tikros ideologinės ir finansinės kovos. Ukraina yra labai skanus kąsnis visiems, ji labai ilgą laiką buvo lyg ir vienoje pusėje ir ta pusė vėl nori įtraukti šalį pas save. Mes, lietuviai, šiuo atveju turėtume susilaikyti nuo nepasvertų komentarų, nuomonės reiškimo. „Žalgiris“ padėjo „Budivelnyk“ ekipai – jau yra žingsnis žengtas. Patikėkite, vakarinė Ukraina tikrai jau niekada nenorės sugrįžti atgal. Dar bus čia judesio“, – apie įvykius Ukrainoje kalbėjo garsus krepšininkas Š.Marčiulionis, kuris yra ne kartą viešėjęs šioje šalyje.

– Ar dėl įvykių Ukrainoje Lietuva turėtų trauktis iš VTB Jungtinės lygos? – 15min.lt paklausė Š.Marčiulionio.

– Kiekvienas klubas turi teisę į savo sprendimą. Sportas, sako, nėra politika (juokiasi).

– Kaip manote, jei „FIBA Europe“ atšauks sprendimą 2015-ųjų „Eurobasket“ rengti Ukrainoje, ar mums reikėtų perimti čempionato organizavimą?

– Aš savo nuomonės negalėčiau išsakyti, nes pasirengimas 2011 metų čempionatui vyko ne vienerius ir ne dvejus metus. Tai vyko apie septynerius metus. Tad tai buvo ilgas procesas, o aš jame nedalyvavau. Toks žingsnis – vėl rengti „Eurobasket“ – būtų didelė rizika. Juk bus tikrai nemažų išlaidų.

– Vadinasi, jei vis dėlto prispirs reikalas, Europos čempionatą reikėtų atiduoti kitoms šalims?

– Mums turi rūpėti ne čempionatų rengimo klausimai, o mūsų rinktinės pasirengimo strategija. Reikia žiūrėti, kad pas mus žaistų visi kviečiami žmonės, kad pasirengtume pirmenybėms. Supraskite, jau senokai nė viena rinktinė nėra gerai sužaidusi namie rengtame Europos krepšinio čempionate.

Serbai blogai sužaidė 2005-ais, ispanai 2007 metais pralaimėjo finalą, 2009 metais Lenkijoje šeimininkai toli nežengė, 2011 metais lietuviai namie liko vos penkti, 2013 metais slovėnai taip pat tenkinosi penkta pozicija.

Taip yra... Man svarbiau ne čempionato surengimo galimybės, o faktas, kad rinktinė 2015 metais laimėtų, būtų rezultatas, kuris padėtų ekipai prasimušti į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek