Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 13d. 23:18

Sausakimšame „Stars & Legends“ bare – filmo „Kita svajonių komanda“ pristatymas išskirtinei publikai

Arvydas ir Ingrida Saboniai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas ir Ingrida Saboniai

Sausakimšas „Stars & Legends“ sporto baras „Šarūno“ viešbutyje tapo istorinio įvykio liudytoju. Vasario 13 dieną pirmą kartą Lietuvos publikai, tiesa – išskirtinei, buvo pristatytas filmas „Kita svajonių komanda“ („The Other Dream Team“).

Filmą, pasakojantį apie Lietuvos krepšininkų kelią į 1992-ųjų olimpines žaidynes Barselonoje, sukūrė Amerikos lietuvių šeimoje augęs režisierius Marius Markevičius.

„Kita svajonių komanda“ premjeroje dalyvavo patys istorijos herojai – krepšininkai Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Valdemaras Chomičius, Artūras Karnišovas, olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė, aktorius Ramūnas Rudokas, prezidentas Valdas Adamkus, buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis, premjeras Andrius Kubilius, kiti politikai bei kviestiniai svečiai.

„Esu sužavėtas filmo. Mylėjau Lietuvą, bet dabar myliu dar labiau. Pasižiūrėjau tuos istorinius kadrus, kai visa tauta siekė laisvės ir ėjo į priekį. Visa tai sujungta su krepšiniu, ko mes siekėme aikštelėje, ką mes norėjome įrodyti, būdami SSRS rinktinėje ir sakydami, kad esame lietuviai. Kad esame iš Kauno. Šis junginys duoda impulsą dar didesnei meilei“, – po filmo premjeros kalbėjo V.Chomičius.

„Geras filmas. Prisiminti tuos įvykius visuomet labai malonu. Filmas visko pilnas – ir juoko, ir liūdesio, visko. Manau, tai gera dovana Lietuvai, jaunimui, nes tai tarsi maža istorijos pamokėlė“, – kalbėjo A.Sabonis.

„Būtų labai ilgas pokalbis... – premjeroje nedalyvavęs, bet telefonu paprašytas pasidalinti prisiminimais apie 1992-uosius, kalbėjo Rimas Kurtinaitis. – Lietuva po labai ilgos pertraukos olimpinėse žaidynėse dalyvavo kaip nepriklausoma valstybė. Tai savaime labai didingas įvykis. Manau, tai didžiausias įvykis mano gyvenime. Aš prisimenu, kaip ponas V.Landsbergis prieš išlydėdamas į olimpiadą mums įteikė pasus ir palinkėjo sėkmės. Aš labai džiaugiuosi, kad sėkmė nuo mūsų tuomet nenusisuko.“

Filmo premjera JAV įvyko sausio pabaigoje „Sundance“ filmų festivalyje. Kino teatruose, planuojama, filmas pasirodys rugsėjo mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek