TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitė be pergalių: „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo ir „Nižnij Novgorod“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio“ krepšininkai „Nižnij Novgorod“ pralaimėjo antrą kartą šiame sezone.
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėl išgyveno savaitę be pergalių. Prieš tai net aštuonis kartus iš eilės laimėję ir apie atsigavimą kalbėję Lietuvos čempionai šią savaitę suklupo Eurolygos „Top 16“ starte prieš Tel Avivo „Maccabi“, o šeštadienį išvykoje neprilygo ir Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubui – 79:85 (24:23, 19:27, 17:15, 19:20).

Šeštą pralaimėjimą VTB Vieningoje lygoje patyręs „Žalgiris“ (5-6) nukrito į šeštąją A grupės vietą ir sukomplikavo savo šansus patekti į atkrintamąsias turnyro varžybas.

Lietuvos čempionai „Nižnij Novgorod“ (6-5) ekipai buvo pralaimėję ir namuose – 86:92. Į trečią A grupės vietą pakilęs Rusijos klubas įgijos ir tarpusavio mačų su „Žalgiriu“ pranašumą, tad komandoms surinkus po vienodai pergalių, užimtų aukštesnę vietą.

Priminsime, kad į kitą Vieningosios lygos etapą – ketvirtfinalį – pateks tik keturios geriausios grupės komandos.

Skylėta gynyba

„Nižnij Novgorod“ į priekį šovė dar pirmajame kėlinyje (10:18). Nors antrajame kėlinyje iniciatyvą buvo perėmęs jau „Žalgiris“, kai iš toli pataikė Marko Popovičius ir Tadas Klimavičius (32:25), į duobę įkritę svečiai prieš didžiąją pertrauką pirmą kartą atsiliko ir dviženkliu skirtumu (40:50).

Neįmenama mįsle „Žalgirio“ gynybai buvo lenkas Michailas Ignerskis, kuris pataikė visus 4-is tritaškius ir vienas pats per du kėlinius surinko net 22 taškus.

Po didžiosios pertraukos Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams vėl buvo pavykę persverti rezultato svarstykles į savo pusę (60:59), bet „Žalgiris“ įkrito į dar vieną duobę, techninę pražangą užsidirbo M.Popovičius, o skylėta svečių gynyba pasinaudoję „Nižnij Novgorod“ nutolo (60:68).

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai pakilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Dainius Šalenga pataikė dvitaškį su pražanga, priartindamas „Žalgirį“ vieno metimo atstumu (77:80). Bet kitos atakos metu svečiai suklydo, o bandymas gelbėtis pražangomis neišdegė – šeimininkai šaltakraujiškai realizavo baudos metimus.

Vėl nepanašus į save buvo "Žalgirio" lyderis Sonny Weemsas. Amerikietis per 21 minutę pelnė vos 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir surinko minus 3 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 17 (5/9 tritaškių), Paulius Jankūnas 15, Milovanas Rakovičius 10, Mantas Kalnietis 9 (5 kld.), Robertas Javtokas 9, Dainius Šalenga 7, DeJuanas Collinsas 5, Tadas Klimavičius 3, Tomas Delininkaitis 2, Sonny Weemsas 2.

„Nižnij Novgorod“: Michalas Ignerskis 27 (4/4 tritaškių), Artiomas Jekovenka 22, Ernestas Bremeris 9.