-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2011 12 17

Sensacija LKL: Dainiaus Šalengos vedamas Prienų „Rūdupis“ privertė kapituliuoti „Lietuvos rytą“

Dvi Europos taurės turnyre rungtyniaujančios Lietuvos krepšinio komandos Prienų „Rūdupis“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį pirmą kartą akis į akį susitiko šalies čempionate. Namuose žaidę Prienų krepšininkai po dramatiškos kovos 90:88 (17:17, 17:27, 31:15, 25:29) įveikė LKL vicečempionus, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė LKL pirmenybėse.
„Lietuvos rytas“ pirmą kartą suklupo LKL
„Lietuvos rytas“ pirmą kartą suklupo LKL / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 17:17, tačiau prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ turėjo dviženklį pranašumą (44:34). Trečiajame ketvirtyje tritaškių šou surengė Gediminas Orelikas ir Dainius Šalenga, o 21:2 spurtavę šeimininkai perėmė iniciatyvą ir įgijo 9 taškų pranašumą – 65:56.

Visą ketvirtąjį kėlinį vilniečiai buvo priversti vytis varžovus. Likus žaisti 0,7 sekundės „Lietuvos rytas“ turėjo 3 taškų deficitą (87:90) ir Tyrense‘as Rice‘as stojo mesti baudų. Amerikietis pirmąją įmetė, o antrąją specialiai prametė (88:90).

Atšokusio kamuolio po netaiklaus baudos metimo siekė abiejų ekipų krepšininkai, tačiau ištiksėjęs laikas užfiksavo įspūdingą „Rūdupio“ pergalę.

D.Šalenga pataikė penkis tritaškius iš tiek pat bandymų, pelnė 27 taškus ir tai buvo geriausias 34 metų veterano pasirodymas šiame sezone.

„Rūdupis“ po 9 turų savo sąskaitoje turi 7 pergales ir yra patyręs du pralaimėjimus (prieš „Šiaulius“ ir Klaipėdos „Neptūną“).

„Lietuvos rytas“ nepratęsė pergalingo žygio LKL čempionate ir patyrė pirmąją nesėkmę po 9 sužaistų turų.

„Rūdupis“: D.Šalenga 27 (tritaškiai 5/5), G.Orelikas 15, E.Želionis 10 (8 atk. kam.), J.Sinica 9, G.Kadžiulis 8 (6 rez. perd.), A.Juškevičius, A.Urbutis ir S.Buterlevičius - po 7.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 20 (dvitaškiai 6/15), R.Seibutis ir M.Ketelynas - po 14, L.Robertsas 11 (10 atk. kam.), A.Rašičius 8, V.Dilys, S.Babrauskas ir A.Jomantas - po 6, P.Samardžiskis 3.