2012 10 27

Septintasis NKL turas: „Statyba“ toliau skina pergales

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate įsibėgėja kovos, o sąlygas kol kas diktuoja sostinės „Statybos“ krepšininkai
Vilniaus „Statybos“ krepšininkai  – NKL lyderiai
Vilniaus „Statybos“ krepšininkai – NKL lyderiai / R.Budrio nuotr.

Susitikimą su Molėtų „Ežerūnu – Kariu“ užtikrintai pradėjusi Vilniaus „Statyba“ užtikrintai jį ir baigė. Pirmame ir trečiame kėliniuoseįgijusi solidų pranašumą sostinės komanda jį dar labiau padidino ketvirtajame ir šventė užtikrintą pergalę 57:84 (11:21; 17:18; 14:27; 15:18). Per septynis turus laimėję šešis kartus vilniečiai turnyrinėje NKL lentelėje pasivijo Pakruojo „Merestą“.

Molėtų „Ežerūno – Kario“ ir Vilniaus „Statybos“ rungtynių pradžiojeiniaciatyvos ėmėsi svečiai iš sostinės: įmetę du tritaškius irsurengę kelias greitas atakas „Statybos“ krepšininkai pasiekė 10 taškų pranašumą. Antroje kėlinio pusėje šeimininkai trumpam sumažino skirtumą iki 6 taškų, bet po pirmų 10 rungtynių minučių švieslentė vėl rodė svečių pranašumą11:21.

Antrajame kėlinyje abi ekipos demonstravo apylygį žaidimą. Likus žaisti 4 minutėms šeimininkai padidino žaidimo tempą ir priartėjo iki 5 taškų. Į varžovų spurtą Karolis Brusokas („Statyba“) atsakė dvitaškiu su bauda, Kostas Jonuška – tritaškiu, ir vėl atstatė dviženklį „Statybos“ pranašumą – 28:39.

Trečiasis kėlinys Molėtų komandai tapo lemiamu. Vilniečiai ketvirtį pradėjo greita ataka ir dviem Dariaus Tarvydo ir Ovidijaus Varanausko tritaškiais. Užstrigę „Statybos“ gynyboje šeimininkai 3 minutes negalėjo pelnyti taškų, o 27 rungtynių minutę atsilikojau 30 taškų atstumu. Spurtavę 8:0 molėtiškiai kiek priartėjo, tačiau skirtumas po 3 kėlinių jau buvo triuškinantis -  42:66.

Paskutinis rungtynių ketvirtis tebuvo formalumas. Jo metu „Statybos“ krepšininkai skirtumą padidino dar trimis taškais ir laimėjo rungtynes rezultatu 57:84.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Lukas Kazlauskas, pelnęs 12 taškų. Darius Tarvydas surinko 11 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Molėtų komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė vienintelis Giedrius Kulbis. Jo sąskaitoje – 10 taškų.

Tai buvo šeštoji Vilniaus „Statybos“ pergalė ir penktoji iš eilės, grąžinusi vilniečius į turnyrinės NKL lentelės viršų. Po VII turų sostinės komanda kartu su Pakruojo „Meresta“ dalijasi 1-2 vietas. Šeštadienį, 16:00 val. NKL lyderės tarpusavio dvikovoje išsiaiškins kam priklauso pirmoji turnyrinės lentelės vieta.

Kiti rezultatai:

Gargždų „Gargždai – Bremena“ – Birštono „Jazz – Diremta“ 79:60 („Gargždai – Bremena“: M. Martinkus 17 tšk., R. Untulis 15 tšk., 8 atk. kam.; „Jazz – Diremta“: P. Kleiza 23 tšk., A. Oladimeji 10 tšk., P. Petrilevičius 9 tšk., 8 atk. kam.)

Šilutės „Šilutė“ – Plungės „Olimpas“ 63:85 („Šilutė“: A. Kaubrys 17 tšk., 7 atk. kam., M. Kasiulevičius 14 tšk., 6 atk. kam., V. Pancerevas 11 tšk.; „Olimpas“: A. Maneikis 19 tšk., 7 atk. kam., J. Kazakauskas 11 tšk., 10 atk. kam., M. Kazonas ir I. Razutis po 11 tšk.)

Vilniaus „Perlas – MRU“ – Alytaus „Dzūkija“ 86:75 („Perlas – MRU“: A. Udras 21 tšk., 10 atk. kam., E. Pundzius 15 tšk., M. Virbalas 14 tšk., 9 atk. kam.; „Dzūkija“: G. Kurtinaitis 24 tšk., 9 atk. kam., M. Reminas 20 tšk., 7 atk. kam., B. Harrison 15 tšk., 8 per. kam.)

Jonavos „Triobet“ – Kauno „Žalgiris-2“ 93:83 („Triobet“: T. Sebežiovas 17 tšk., T. Milinskas 16 tšk., M. Linkevičius 16 tšk., 10 atk. kam.; „Žalgiris-2“: A. Gudaitis 20 tšk., 8 atk. kam., M. Grigonis 15 tšk., 6 atk. kam., T. Dimša 13 tšk.)

Mažeikių „Mažeikiai“ – Klaipėdos „Nafta – Universitetas“ 96:56 ( „Mažeikiai“: O. Mačernis 18 tšk., 5 atk. kam., A. Kojenets 16 tšk., 6 atk. kam., A. Mikutis, M. Šidlauskas 14 tšk. ;„Nafta – Universitetas“: V. Tarolis 13 tšk., 9 atk. kam., V. Chodosovskis 13 tšk.)

Joniškio „Delikatesas“ – Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomenas“ 80:85 („Delikatesas“: Ž. Petraitis 27 tšk., D. Girdvila 17 tšk., 6 atk. kam., A. Kvedaravičius 16 tšk., 11 atk. kam.; „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“: M. Pociukonis 17 tšk., T. Rakauskas 16 tšk., A. Gydra 10 tšk., 12 atk. kam.)

Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ – Radviliškio „Radviliškis – Juodeliai“ 87:84 („Sūduva – Mantinga“: Ž. Kuklierius 24 tšk., 6 atk. kam., M. Kalvelis, A. Žibūda 17 tšk.; „Radviliškis – Juodeliai“: J. Jurgo 28 tšk., 14 atk. kam., V. Trepočka 17 tšk., D. Gricius 12 tšk.)